Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χωρισμός & Ψυχολογία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 4 Ιανουαρίου 2011.

  1. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Γιατί, μωρέ, τι είμαστε ανθρωποφάγοι ;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ταλιμπάν  
     
  3. Αυτό!
    Καλημέρα
     
  4. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Τι θα πει προσδοκίες ; Άλλα βλέπω, άλλα φαντάζομαι και εθελοτυφλω; Και έρχεται μια μέρα που πιάνομαι προ εκπλήξεως και τα βάφω μαυρα ;
     
  5. AnnaDD

    AnnaDD New Member

    Πεστα Χρυσοστομε !!!!
     
  6. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    AnnaDD, συμφωνούμε ; Δεν το πιστεύω, είχα αρχίσει να σε φοβάμαι  
     
  7. Προσδοκίες.
    Αυτό ακριβώς που λέει η λέξη. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο. Αυτό που θα θέλαμε, που ελπίζουμε σε συνάρτηση με το έτερο μέλος της σχέσης και τη σχέση την ίδια.
     
  8. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Εντάξει, καταλαβαινω τι λες. Είναι ωραίο να ελπίζεις και να πιστεύεις, δεν νομίζω οτι διαφωνεί άνθρωπος σε αυτό, οι σχέσεις, όμως, θέλουνε ισορροπία και ο ρεαλισμος καμια φορά βοηθάει  .
     
  9. Aliki

    Aliki airetiko

    Αν αντικατασταθούν οι προσδοκίες με τους ατομικούς στόχους κ πορεία ,ίσως ειναι πιο διαχειρίσιμη κ ρεαλιστική τοσο η κινηση μας,όσο κ η συναντηση με τον άλλο.
    Με αυτό το τρόπο εχεις μπροστα σου κ το δικό σου δρόμο, αλλά κ ολόκληρο τον άλλο ώστε στο μαζι να δείτε τι βγαίνει.
    Στις προσδοκίες ειναι σα να ζητάς από τον άλλο ο,τι σου λειπει κ με το χωρισμό να επιβεβαιώνεται ότι ποτε κ κανεις δε μπορεί να καλύψει εσωτερικές μας ελλειματικοτητες.Μπορει να γίνει σύντροφός, συνοδοιπόρος κοκ αλλα ως δεκανίκι ή πηγή που μας γεμίζει οχι,κάπου στη πορεια ή θα σπάσει ή θα στερέψει κ σίγουρα δεν θα οφείλεται αυτο σε εκεινον.
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    Συνήθως όταν σχολιάζει κάποιος την θέση μας, μας κάνει quote ή μας αναφέρει με tag @AnnaDD , όπως έκανα εγώ τώρα. Συχνά υπάρχουν τοποθετήσεις που δεν σχετίζονται με αυτά που γράφουμε εμείς. Επίσης η διαφωνία δεν λήγει όποτε θέλουμε εμείς, παρά μόνο από την δική μας πλευρά.

    Επί του θέματος :
    Η "ψυχολογία" γενικά σε κάθε θέμα, αναλογεί με το τι άνθρωπος είσαι, βιώματα, χαρακτήρας, ανάγκες, απωθημένα, αντίληψη, timing... όλα αυτά σχετίζονται με το είδος της σχέσης που κάνουμε και με το είδος του χωρισμού μας. Κατά την γνώμη μου, ως ειδήμων της πάρτης μου και μόνο, δεν υπάρχουν καλούπια "πόνου χωρισμού".
     
  11. AnnaDD

    AnnaDD New Member

    Απόψη σου !! Υπάρχουν κ άλλες όμως απόψεις ..τη Καλημέρα μου .Επίσης δε ξέρω πως να διαχειρισθεις εδώ τις συνομιλίες ..
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    Προφανώς και υπάρχουν άλλες απόψεις, αλλά η δική μου είναι η καλύτερη- χοντρότερη- μακρύτερη γιατί είμαι σοφή!!  

    Επειδή κατάλαβα ότι μπερδεύτηκες κάπου, πήρα το θάρρος να σου εξηγήσω. Μπορείς να ρωτάς ότι χρειάζεσαι, μέχρι να βρεις τον τρόπο σου να διαχειριστείς εδώ τις συνομιλίες. Όλοι ξεκινάμε κάπως μπερδεμένοι (κάποιοι παραμένουμε χο! ).

    Καλημέρα και από μένα.