Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χύσιμο στο πρόσωπο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 10 Ιανουαρίου 2012.

  1. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Ε, ότι ισχύει γενικά για το στοματικό έρωτα ισχύει και το χύσιμο στο στόμα.
     
  2. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Χαίρομαι που κάποια άτομα συμφωνούν μαζί μου.
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Εγώ πάντως συμφωνώ με τους φίλους σου.  
     
  4. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Δεν υπαρχει "πρεπει" και "δεν πρεπει"..υπαρχει τι αρεσει σ εσενα και στη συντροφο σου, ωστε ν αντλειτε αμοιβαια ευχαριστηση..Σ αρεσει..το κανεις..δεν σ αρεσει..οχι..Ειναι υποκριτικο να κανεις πραγματα που δεν σου αρεσουν μονο και μονο για να εχεις καποιου ειδους.."αποδοχη" (μιλαω γενικα..οχι μονο γι αυτο το θεμα)..εκεινο που εχει σημασια ειναι να μην βρεθουμε στη δυσκολη θεση ν απολογουμαστε στον ιδιο μας τον εαυτο για πραγματα που καναμε ή δεν καναμε..
     
  5. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Όχι δεν είναι. Τουναντίον.
    Πολλές φορές (όχι πάντα) είναι δείγμα ψυχικής ευγένειας, μεγαλοσύνης και αγάπης να κάνεις κάτι που δε σου αρέσει «μόνο και μόνο για να έχεις την αποδοχή του συντρόφου σου».
    Είναι κάτι το οποίο συχνά έχουν αντιμετωπίσει υποτακτικές κοπέλες. Να κάνουν κάτι που τους ζήτησες χωρίς να το θέλουν, μόνο και μόνο για να σου δείξουν ότι για εσένα κάνουν τα πάντα, για την αποδοχή σου, για την αγάπη σου.

    Πριν αρκετό καιρό όταν ξεκινούσε η τωρινή μου σχέση, συγκεκριμένα την δεύτερη φορά που μου έπαιρνε πίπα το κορίτσι , της είχα πει με ήρεμο και αυστηρό τόνο ότι θα πάρει όλα τα χύσια στο στόμα της και θα τα καταπιεί. Με είχε κοιτάξει παγωμένη. Ήξερα ότι δεν είχε δυσκολίες να τα πάρει στο στόμα, μου το είχε κάνει και την πρώτη φορά, την δυσκόλευε πάρα πολύ να τα καταπιεί. Φοβόταν ότι θα κάνει εμετό πιστεύω.
    Παγωμένη λοιπόν μου είπε «θα προσπαθήσω».

    Έκανε κάτι που δεν ήθελε εκείνη τη στιγμή και το έκανε για να γίνει αποδεχτή κατά κάποιο τρόπο. Δεν είχε ίχνος υποκρισίας η συμπεριφορά της. Αντιθέτως ήταν πολύ αληθινή.



    ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΛΙΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΦΤΙΣΤΕΙ «ΜΟΝΤΕΡΝΑ», «ΣΩΣΤΑ» ΚΑΙ «ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ».
    ΑΝ ΚΑΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ ΣΩΣΤΟ, ΥΠΟΨΙΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ. ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΩΣΤΟ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΣΤΑ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΑΥΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.​
     
  6. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Αυτό το γνωρίζω τώρα αλλα όχι τότε.

    Όταν δεν ήξερα και, ακόμα και με δυσκολία, προσπάθησα να γίνω κάποιος πιο επιθετικός η αυταρχικός στο sex, το έβρισκα μεν κάπως βαρετό η κοινότυπο αλλα το χειρότερο είναι μετά από το sex μαζευόμουν σε μια γωνια νιώθοντας ότι ασέλγησα εις βάρος ενός μικρού κοριτσιού. Απολογούμουν στον ευατό μου για αυτό που έκανα όπως λες.

    Όπως έχω πει και σε άλλο post μου, δεν μπορώ να ''κακομεταχειριστώ'' κάτι τόσο ωραίο όσο το σώμα μιας γυναικας.

    Αντιθέτως είναι κάτι που μου αρέσει να μου κάνουν οι γυναίκες γιατί πιστεύω πως οι γυναίκες γενικότερα δεν έχουν καμια ροπή στην βία αντίθετα με το αρσενικό γένος.
     
  7. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο



    Η επιβολή κυριαρχίας σε τόσο απλά πράγματα δεν είναι κακομεταχείριση φίλε woohoo. Είναι κάτι τελείως φυσιολογικό. (Φυσιολογικό εννοώ το θέλησε η φύση, μην αρχίσουν οι αμπελοφιλοσοφίες για το «φυσιολογικό» του κάθε ιδεολόγου).

    Και η ίδια η διείσδυση για να επιτευχθεί πρέπει να κυριαρχήσεις πάνω στο γυναικείο κορμί. Αλλιώς …δεν!

    Σίγουρα δεν πρέπει να πιέζεσαι να κάνεις κάτι που δε σε ευχαριστεί.
    Ψάξε περισσότερο τη σεξουαλικότητά σου. Ενδεχομένως να βρεις ευχάριστη διέξοδο σε κάποια πράγματα.
     
  8. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Υπαρχει και αυτη η περιπτωση ναι, το να κανεις δηλ κατι εστω κι αν δεν σου αρεσει , προκειμενου να δωσεις ικανοποιηση στον συντροφο σου. Αλλα πιστευω πως αν αυτο γινεται κατα κανονα κατι δεν παει καλα..σε μια σχεση πρεπει να λαμβανονται υποψιν τα θελω, τα μπορω και τα ορια και των δυο μελων της. Η εστω οι εκαστοτε "θυσιες" του ενος για την εξυπηρετηση της καβλας του αλλου να ειναι αμοιβαιες, τοτε νομιζω ειναι δικαια τα πραγματα   Θα εκανα πραγματα που υπερβαινουν τα θελω μου και τα ορια μου για τον ανθρωπο μου(για τον ανθρωπο που αγαπω σωστοτερα)..μεχρι το σημειο που δεν καταλαβαινω οτι εκμεταλλευεται αυτην μου την προθυμια...
     
  9. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Εμίρη πάλι θα διαφωνήσουμε.

    Πως είναι κυριαρχία πάνω στο γυναικείο κορμί αν σε έχει δεμένο σε ένα καναπέ και κάτσει πάνω σου σαν στάση? Το ότι πρέπει να κυριαρχήσεις την γυναικα για να επιτευχθεί διείσδυση δεν ισχύει σαν κανόνας σε καμια περίπτωση.

    Και τα επιχειρήματα περί φύσης άστα καλύτερα. Έχουμε αποκοπεί από την φύση και έχουμε φτιάξει το δικό μας περιβάλλον για να ζούμε. Η φύση ούτε προφυλακτικό δεν θα ήθελε να χρησιμοποιούμε αλλα το κάνουμε όλοι. Η φύση ούτε να αποτριχώνουν το μουνί τους οι γυναίκες θα ήθελε αλλα και αυτό το θέλουμε όλοι.

    Οποτε μπορώ κάλλιστα να μπω στο debate για το τι είναι φυσιολογικό. Δεν θέλω να κουράσω βεβαια οποτε το αφήνω. Απλά σου λέω ότι μπορώ να αντιτάξω επιχειρήματα.
     
  10. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Συμφωνούμε Αναστασία, ήθελα να αναδείξω και εκείνη την πλευρά.

    Μόνη παραφωνία στο ποστ σου (για εμένα τον ιδιότροπο μόνο) είναι το «αμοιβαία» και το «δίκαια».
    Αναιρούν την αγάπη και την αφοσίωση.
    Έχεις δει ποτέ μητέρα να ζητάει αντάλλαγμα από το παιδί της για την αγάπη που του δίνει;
    Ομοίως και ένας πολύ ερωτευμένος άντρας (πολύ όμως) δε ζητάει κανένα αντάλλαγμα από την κοπέλα για την αγάπη που της δίνει.

    Τέλος πάντων, το θέμα της «δικαιοσύνης» θα το πιάσω μια άλλη φορά. Τώρα δεν αντέχω.



    "Ευχαριστώ που υπάρχεις" τραγουδάει ο φλούφλης. Κανένα αντάλλαγμα δε θέλει:
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Σε καμια περιπτωση η μητερα δεν ζηταει ποτε ανταλλαγματα απ το παιδι της..ουτε απο τον συντροφο της για την ειλικρινη αγαπη και την αφοσιωση που τους προσφερει, χωρις ομως αυτο να σημαινει πως αν δει να συμβαινει κατι τετοιο δεν θα την χαροποιησει ιδιαιτερα..ουτε πως αυτο θα δωσει το "αλλοθι" στο σπλαχνο της ή στον αντρα της να πατανε σ αυτην της την "αδυναμια" , ωστε να καταφερουν αυτο που επιθυμουν. Και το ιδιο ακυρο εννοειται ειναι να συμβαινει αυτη η εκμεταλλευση και αντιστροφα..απο την συντροφο προς τον συντροφο..Μου αρεσει ο αμοιβαιος σεβασμος και η δικαιοσυνη στις σχεσεις και προσπαθω να λειτουργω ετσι. Δυστυχως ή ευτυχως εγω ετσι λειτουργω..μου αρεσει το "δουναι και λαβειν". Πολλες φορες την εχω κανει αυτη τη συζητηση με τον εαυτο μου κι εχω παραδεχθει οτι σκεφτομαι εγωιστικα αλλα κι εχω αποδεχθει τελικα οτι-σωστο ή λαθος- ετσι ειμαι. Θαυμαζω τους ανθρωπους που μπορουν ν αγαπουν ανιδιοτελως και -καθως ειμαι μητερα- μπορω με το χερι στην καρδια να πω οτι μονο η σχεση μητερας-παιδιου μπορει 100% να ειναι ανιδιοτελης κι αυτο χωρις εξαιρεσεις..καθε μητερα πιστευω ετσι αισθανεται..για τις αλλου ειδους σχεσεις δεν ξερω..ο καθενας οπως μπορει.
     
  12. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις. Είναι κανόνας χωρίς εξαίρεση.
    Να με έχει δεμένο γυναίκα σε καναπέ;;;;;;
    Λυπάμαι αλλά δεν έχει γεννηθεί γυναίκα που θα μπορέσει να το κάνει.
    Προφανώς αν κάποιος άντρας βρεθεί σε τέτοια φάση είναι γιατί ο ίδιος το επέτρεψε/επιδίωξε.



    Τα περί φύσης δεν είναι επιχειρήματα. Είναι διαταγές. Η φύση δε συζητάει, αποφασίζει και διατάζει.


    Ψευδαίσθηση για κοιμισμένους. Ότι αποκόπτεται από τη φύση πεθαίνει.
    Είμαστε 100% φύση.

    Μη μπερδεύουμε τη φύση με το φυσιολογικό.



    Είμαι σίγουρος γιατί το θέμα αυτό σε καίει. Μπορείς να το αναλύεις για όλη σου τη ζωή.
    Εμένα όμως με αφήνει αδιάφορο.
    Κυρίως διότι νιώθω καραγκιόζης. Άντε και συζητήσαμε και καταλήξαμε στο ότι φυσιολογικό είναι το Α.
    Η φύση στη πούτσα της. Αν αυτή έχει αποφασίσει ότι ισχύει το Ω, τότε θα γίνει Ω, και δε πα να συζητούσαμε για τη ψυχοθεραπεία μας για ώρες.
    Η φύση δε συζητάει.
    Τη φύση δε τη κρίνουμε, την υπηρετούμε.




    Τέλος πάντων δεν έχω σε κανένα ποστ διάθεση να σε προσβάλω και ελπίζω να το καταλαβαίνεις. Αν έχεις κάποια αμφιβολία, στο λέω τώρα, καμία διάθεση να σε προσβάλω δεν έχω. Δε βρίσκω και λόγω εξάλλου, επειδή διαφωνούμε; Τότε θα έπρεπε και εμένα να με προσβάλει το μισό φόρουμ καθημερινά που διαφωνεί με όσα λέω.




    Νομίζω ότι με πολλά άλλα μέλη στο φόρουμ θα έχεις πολλές συμπλεύσεις απόψεων. Άσε με εμένα, δεν θα συμφωνήσουμε ποτέ.