Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χύσιμο στο πρόσωπο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 10 Ιανουαρίου 2012.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Κοίτα το θέμα όπως είπες με καίει. Και ο λόγος είναι γιατί σε αυτά που λες δεν δέχεσαι αμφισβήτηση.

    Δεν θα υπήρχε γυναικα που δεν μπορεί να με δέσει σε καναπέ μονο αν κάναμε σαν τους πιθήκους διεκδικούσαμε τα θηλυκά διά τις βίας.
    Οι γυναίκες den ψάχνουν το άντρα βάσει του ποσο γυμνασμένος είναι (καλά όχι όλες). Επομένως ναι, μπορεί να βρεθεί γυναικα που να μπορεί να με δέσει.

    Τι εννοείς ψευδαίσθηση για κοιμισμένους? Μπορείς να ονομάσεις ένα αστικό κέντρο φύση? Από ποτε? Το πολύ πολύ είναι ανθρωπογενής φύση. Και όσον αφορά το φυσιολιγικό σου έδωσα 2 αντιπαραδείγματα που ανατρέπουν τον κανόνα που μου είπες!

    Συμφωνώ στο γεγονός ότι η φύση ,ας το πω, μας διατάζει να αναπαραχθούμε.

    Φαίνεται όμως να μην αντιλαμβάνεσαι ένα πράγμα. Τα ζώα για να αναπαραχθούν χρησιμοποιούν via για να διεκδικήσουν τα θηλυκά από τους υπολοιπους. Είναι ο μονος τρόπος για να πετύχεις την αναπαραγωγή.

    Νομίζεις πως εμείς κάνουμε το ίδιο? Πολύ απλά ΟΧΙ. Το τονίζω. Η καλή διαβίωση και επομένως ένα πρόσφορο έδαφος για να αποκτήσεις παιδιά και να τα μεγαλώσεις εξαρτώνται από το ΧΡΗΜΑ! Αντί λοιπόν να τσακωνόμαστε για τα θηλυκά, τσακωνόμαστε για τα φράγκα για να πετύχουμε την διαιώνιση. Η αναπαραγωγή σου δεν εξαρτάται από το ποσο ''brutal'' είσαι, αλλα από το ποσο εύστροφος είσαι! Βάσει αυτών η ικανότητα να κυριαρχείς την γυναικα είναι σχεδόν περιττή και πλέον υπάρχει μονο για τα γούστα του κάθε ατόμου.

    Επομένως ακόμα και εγώ που δεν κυριαρχώ την γυναικα για να πετύχω διείσδυση πάλι υπηρετώ την φύση!
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2012
  2. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Το να χύσει κάποιος στο πρόσωπο κάποιου άλλου θεωρείται από τους πιο πολλούς σαν πράξη εξευτελισμού.
    Αν σε φτύσει κάποιος στο πρόσωπο είναι προσβολή. Πόσο μάλλον να σου ρίξει το σπέρμα του!
    Ο λόγος είναι κατά τη γνώμη μου ότι το πρόσωπο θεωρείται το ΙΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ του ανθρώπου.
    Αλλο να σε φτύσει ή να σε χύσει στο πρόσωπο και άλλο στο πόδι.

    Η φίλη μας η Αναστασία είχε μια διαφορετική άποψη που την διατύπωσε ως εξής:
    Ηθελα να θυμίσω στους παλιότερους ότι το ίδιο ερώτημα είχε τεθεί και πάλι στη παγκόσμια κοινή γνώμη, με αφορμή την έκθεση OUTLOOK που εγινε στην Αθήνα το 2003.
    Εκεί ο Βέλγος καλλιτέχνης Thierry de Cordier παρουσίασε ένα πίνακα με τίτλο "Asperges Me" («Πότισέ με»)
    Ο πίνακας έδειχνε ένα πέος να χύνει πάνω σ ένα σταυρό.
    Επειδή ο σταυρός είναι πιο δυνατό σύμβολο ιερότητας απ ότι το πρόσωπο, προκλήθηκαν αντιδράσεις. Με εντολή του Βενιζέλου ο πίνακας κατέβηκε, ο Γ Παπανδρέου εν ενεργεία υπουργός διαφώνησε δημόσια και η ιστορία σχολιαζόταν για καιρό σε όλες τις δυτικές χώρες.

    Οταν εκδικάστηκε η υπόθεση, το δικαστήριο έκανε δεκτή τη άποψη της Αναστασίας. Οτι δεν ήταν δηλαδή προσβολή ή εξευτελισμός αλλά κλπ κλπ

    Ο καθένας μπορεί να έχει προφανώς την άποψη του και όλοι θα τη σεβαστούμε  
    ΥΓ:
    Οσοι ενδιαφέρονται να δουν τον πίνακα μπορούν να πάνε στο λινκ: Πίνακας αίσχους | Π.Σ. ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ
    Αν προσέξετε θα δείτε ότι το πέος εκσπερματώνει πάνω από το πρόσωπο του πιστού στοχεύοντας το σταυρό.
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member



    Ας έχυνε το πέος κανένα κοράνι και θα σου έλεγα για πότε θα έτρεχε ο Παπανδρέου να τον κατεβάσει τον πίνακα με τα ίδια του τα χέρια, και θα βλέπατε τι ποινές θα εκδίκαζαν τα δικαστήρια.

    Και να μην πω τι θα γινόταν αν έχυνε κανένα εβραϊκό σύμβολο.
     
  4. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Δεν ειναι διαφορετικη..με την εννοια οτι εμπεριεχεται βεβαιως και το στοιχειο του εξευτελισμου μου..εννοειται αυτο. Ομως..δεν ξερω γιατι παραλληλισες αυτο που ειπα εγω μ αυτο το παραδειγμα του πινακα..μπορει να μην καταλαβα κατι καλα. Δεν επικροτω αυτην τη μορφη τεχνης προσωπικα παντως. Ο σεβασμος προς τα ιερα συμβολα καθε λαου και καθε ανθρωπου πρεπει να υπαρχει. Δεν καταλαβαινω τι σχεση εχουν οι δυο περιπτωσεις που παραλληλισες..αν θες να το αναλυσεις λιγο παραπανω..
    Και πιστευω αλλο ο ερωτικος εξευτελισμος αλλο ο εξευτελισμος ιερων συμβολων κ.λ.π..το οτι ερωτικα μ αρεσει αυτο το συναισθημα , δεν σημαινει οτι μ αρεσει να μ εξευτελιζουν και να με προσβαλλουν στην καθημερινη μου ζωη..αυτο εννοω. Εγω στο μυαλο μου τον ερωτικο εξευτελισμο τον οριζω σαν "ηδονικο εξευτελισμο", αυτος ειναι ο σκοπος του.. να χαρισει σε μενα και στον συντροφο μου ηδονη. Στον ερωτικο εξευτελισμο υπαρχει δηλ καποιοι ειδους "συμφωνια" μεταξυ των μερων και συνειδητα τον επιζητουν..
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2012
  5. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Ομως συμφωνω απολυτα μ αυτην την ερμηνεια!!
     
  6. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Αναστασία, κατάλαβα λάθος τη φράση σου: "..Αισθηση απολυτης παραδοσης και ευγνωμοσυνης-ικανοποιησης που δεχτηκα τους χυμους του, που ενα μερος κατεληξε στο στομα μου κι αλλο στα μαγουλα μου κ το λαιμο μου..θα ηθελα σιγουρα να επαναληφθει."
    Οταν την πρωτοδιάβασα δεν την συνέδεσα με τον εξευτελισμό. Γι αυτό έγραψα ότι :"Το να χύσει κάποιος στο πρόσωπο κάποιου άλλου θεωρείται από τους πιο πολλούς σαν πράξη εξευτελισμού......
    Η φίλη μας η Αναστασία είχε μια διαφορετική άποψη"
    Αποσύρω λοιπόν τη συσχέτιση με αυτά που είπες εσύ.  
    Κι εγώ διαφωνώ τελείως με την προσβολή των ιερών συμβόλων. Αποδέχομαι την ελευθερία της πράξης εφόσον δεν συγκρούται με το Νόμο. Ο Νόμος όμως έκρινε ότι δεν υπήρχε πρόθεση προσβολής αλλά επαναξιολόγηση των συμβόλων.(Λχ το αίμα θεωρείται ιερό και το σπέρμα εξευτελιστικό. Κάποιος μπορεί να πει διαφωνώ. Το σπέρμα είναι ιερό όπως και το αίμα. Γιατί είναι πηγή ζωής. Αυτή είναι η σύνδεση του σπέρματος με το σύμβολο της ιερότητας. Δεν επιχειρεί να υποβιβάσει το συμβολισμό του σταυρού αλλά ν ανεβάσει το συμβολισμό του σπέρματος.
    Μπορεί ο πίνακας ν απέτυχε!
    Δεν με ενοχλεί όμως που το λέει.
    Καταλαβαίνω ότι μπορεί να ενοχλεί άλλους ανθρώπους οι οποίοι έχουν κάθε δικαίωμα να διαμαρτυρηθούν.
     
  7. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Οκ με καλυψες!! Παρεξηγηση..  Εντωμεταξυ συνειδητοποιησα τωρα που το ξαναδιαβασα οτι εχω γραψει μια κοτσανα (νομιζω μια ειναι δηλ χαχαχ) και θελω να σβησω το τελευταιο κομματι..αλλα πως το κανω ξερετε?
     
  8. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Πας στο edit και ακολουθείς τη διαδικασία DELETE. Προσοχή χρειάζεται 2 DELETE
     
  9. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Οκ ευχαριστω!!!!!!!        
     
  10. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Αναστασία, τώρα πρόσεξα ότι θέλεις να σβήσεις μόνο ένα κομμάτι.
    Κάνεις EDIT, σβήνεις το κομμάτι που θες και το ξανακαταχωρείς  
     
  11. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Αυτο εκανα, το εσβησα αυτο που ηθελα ειναι οκ τωρα!
     
  12. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Χύσιμο στο πρόσωπο

    Μπορείς να μας πεις τι αίσθημα νοιώθεις;
    Ηδονή από εξευτελισμό, ηδονή από υποταγή;
    Για να οδηγηθείς σε οργασμό πρέπει να είναι πολύ δυνατό αυτό που νοιώθεις!