Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψεμματα και αντιδρασεις.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 23 Ιουλίου 2008.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Η αμοιβαια εμπιστοσυνη αναμεσα σε δυο ανθρωπους που ερχονται κοντα ειναι απαραιτητη.
    Ωστοσο το ψεμα, μικρο η μεγαλο παντα υπαρχει και πολλες φορες οταν το ανακαλυπτουμε πολλα ανατρεπονται.
    Ποιο ειναι το μεγαλυτερο ψεμμα που τυχαινει να ακουσατε απο προσωπο που σας ενδιεφερε και μιλαμε ακομη και για καποια εφημερη σχεση και πως αντιδρασατε???
    Εχετε την ικανοτητα να διαισθανθειτε το ψεμμα που τυχον σας "σερβιρει" καποιος????
     
  2. kali crow

    kali crow Guest

    η λεξη ψεμα μου προκαλει γελια...
    την εχω ζησει στο πετσι μου ως τωρα...
    μεγαλυτερο ψεμα?οτι με αγαπα...
    μεχρι τωρα ποτε δεν επεσα εξω στο να αντιλαμβανομαι ποτε μου λεει καποιος ψεματα η οχι.
    ακομα και στο παραπανω ψεμα ειχα αρχισει και εδινα να καταλαβει στον αλλον οτι ειμουν δυσπιστη οσο αφορουσα σε αυτα που μου ελεγε....
     
  3. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Ψεμματα και αντιδρασεις.

    Εγω με αυτο το νικ, τι να πω σ αυτο το νημα?
    Ας προχωρήσω σφυρίζοντας αδιαφορα...  
     
  4. llazouli

    llazouli Contributor

    Re: Απάντηση: Ψεμματα και αντιδρασεις.

    Kάτσε εδώ που κάθεσαι...  κοτζάμ Πικάσο κι έλεγε πως η τέχνη είναι ένα ψέμα που μας κάνει να αντιλαμβανόμαστε την αλήθεια. Όλοι εμείς λοιπόν, με τα μικρά και ανώδυνα ψέματα, απλώς είμαστε καλλιτεχνικοί τύποι, που μέσα απ' το φακό της παραμόρφωσης, αναδεικνύουμε τις μορφές των πραγμάτων εκ βαθέων, γοητευτικές, συμβολικές και όχι σαν μονοεπίπεδες αντανακλάσεις του καθρέφτη.

    Tell me lies, tell me sweet little lies...la la laaa
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Ψεμματα και αντιδρασεις.

    το να πεις ψεματα σημαινει οτι εχεις καποιες αδυναμιες..κατι δεν παει καλα με αυτον που το λεει..συνηθως τους λυπαμε αυτους που λενε ψεμματα, τους θεωρω ελαττωματικούς, μαλακες, αρρωστους..ωριμος τωρα πια, γελαω αμα το ανακαλυπτω και φροντιζω να την κανω με πολυ μικρα πηδηματακια..
     
  6. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Ψεμματα και αντιδρασεις.

    χμμμμ.....μπααα....δεν εχω ακούσει.
    Αλλά έπιασα τον ευατό μου να λέει.

    <ελα μωράκι μου ελα, θα στον βάλω λίγο>
     
  7. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Ψέμα ---> απώλεια εμπιστοσύνης ---> δυσπιστία ---> ρήξη ---> απομάκρυνση, χωρισμός.

    Πορεία νομοτελειακά προδιαγεγραμμένη....
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και ομως .....
    αν θελεις να κρατησει .. να της λες καθημερινα πως ειναι ομορφοτερη και απο την Αφροδιτη ... εστω και αν μοιαζει με φορτηγο ....
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    ...τότε σίγουρα δεν θα κρατήσει...
    Άλλο είναι να είναι σα φορτηγό και εσύ να τη βλέπεις ομορφότερη από την Αφροδίτη και να της το λές και άλλο να είναι σα φορτηγό να τη βλέπεις σα φορτηγό και να της λες ότι είναι ομορφότερη από την Αφροδίτη
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Ψεμματα και αντιδρασεις.

    Το καλύτερο ποστ σου εδώ και χρόνια!!! 
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αν έχω απλά την ικανότητα να πείθω τον άλλον, για το ποιο έπρεπε απλά το ψέμα να είναι;
    Μετράει;
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Ψεμματα και αντιδρασεις.

    Ειμαι σε ενα φορουμ οι χρηστες του οποίου, δεν λένε ψεμματα, ειναι μονογαμικοι, οι περισοτεροι ακολουθουν κανονες και όρια, βοηθεια..

    σε φορουμ της εκκλησίας βρισκομαι..  

    σταυρωστε με σταυρωστε με.. !!!