Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψηλοτάκουνα (μία εξαιρετική προσέγγιση)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος ipakouo_skilaki, στις 19 Μαϊου 2010.

  1. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Ατάκα από Κυριαρχική;
    έχω ξεχάσει να περπατάω με χαμηλά,μου φαίνεται πιο ξεκούραστο το τακούνι

    και συνεχίζει:
    ειναι θέμα συνήθειας και πως έχει συνηθίσει το σώμα να στήνεται όταν περπατάει...που ρίχνει το κέντρο βάρους

    και τελείωνει(κι εγώ μαζι της   ,αστείο):
    εγώ και όσες φοράνε ψηλά,τους φαίνεται πιο εύκολο πια το ψηλοτάκουνο.



    Κατά την γνώμη μου εξαιρετική προσέγγιση και τρόπος σκέψης και κυρίως ότι γουστάρει και το κάνει κι όχι ότι το κάνει για κάποιον άλλο.Ξέρω ότι πολλές τώρα θα βγείτε να υπερασπιστείτε τις γάμπες σας,τους αστραγάλους σας κλπ κλπ.Δεν πειράζει  
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Ναι, να τα βλέπεις μια χαρά είναι. Όταν τα φοράς όμως, μετά από κάποιες ώρες όρθια, αισθάνεσαι σαν να περπατάς πάνω σε κάτι όπως αυτό:

     

    Και γιατί να μην υπερασπιστούμε τα πόδια μας δηλαδή; Εμάς θα πονάνε σε μερικά χρόνια, όχι όσους απλά τα βλέπουν!
     
  3. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Re: Ψηλοτάκουνα(μία εξαιρετική προσέγγιση)

    που την βρηκες αυτη την σουπερ "μαλακια"?      
     
  4. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: Re: Ψηλοτάκουνα(μία εξαιρετική προσέγγιση)

    συμφωνούμε. υπάρχει κάτι που λέγεται τένοντας και με το ψηλοτάκουνο μαζεύει. θα μου πείτε, so what κι αν μαζεύει; όταν ο τένοντας μαζεύει το πόδι κονταίνει και χάνει την ευλυγισία του. για 10 ώρες με το ψηλοτάκουνο, θες 20 ώρες με το αθλητικό και αρκετές επαναλήψεις στρέτσινγκ.

    άλλωστε όσα ψηλοτάκουνα κι αν αγοράσω, έρωτα έχω μόνο με τα puma μου!  
     
  5. sunny

    sunny Regular Member

    θα συμφωνήσω και εγώ κορίτσια για τον πόνο αλλά από την άλλη όλες τα φοράμε!
    Aλλες για πιο πολύ και άλλες για λιγότερο...
    Πρέπει όμως να παραδεχτούμε ότι όσο και εάν πονανε τα πόδια μας μετά δεν μπορούμε να φανταστούμε κάποια ρούχα μας χωρίς αυτά... Φανταστείτε το γνωστό "μικρό μαύρο φόρεμα" με μπαλαρίνες και αμέσως μετά με τα υπέροχα ψηλοτάκουνα σας και πείτε μου...αφού ξέρουμε ότι θα πονανε τα πόδια μας μετά γιατί σχεδόν πάντα διαλέγουμε τα ψηλοτάκουνα?  
     
  6. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Ψηλοτάκουνα(μία εξαιρετική προσέγγιση)

    female sub 


    καλύπτεσαι:evil:
     
  7. k-nos

    k-nos Regular Member

    Απάντηση: Re: Ψηλοτάκουνα(μία εξαιρετική προσέγγιση)

    Δε θα έκανες ομως ερωτα με τα puma σου  
    Ενω με τα ψηλοτάκουνα......  
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ψηλοτάκουνα(μία εξαιρετική προσέγγιση)

    Απο το υψος του τακουνιου ποτε δεν εχουν πονεσει τα ποδια μου,
    ισα ισα στηνουν ομορφα το κορμι μου , δινουν αερα και θηλυκοτητα,
    μπορω και τρεχω ακομη και με 12ποντες γοβες η μποτες ,
    μονο η κακη ποιοτητα σε υποδηματα κατα καιρους μου εχουν πονεσει τα ποδια
    και βεβαια εχουν βρει τη θεση τους ... στον καδο απορριματων  

    ετσι για την ιστορια : η μητερα μου μεχρι και οι παντοφλες που φορουσε μεσα στο σπιτι ηθελε να εχουν τακουνι καποιου υψους διοτι αλλιως ελεγε επεφτε προς τα πισω , την κατανοω απολυτα τωρα πια !!!!
     
  9. sunny

    sunny Regular Member

    Σύμφωνα με τον αγαπητό jean Paul Gautier

    "Η γυναικεία μόδα είναι μια διακριτική εκδοχή του bondage. Τις αναγκάζουμε να φορανε στενά θηλυκά ρούχα, ψηλοτάκουνα και μετά τους λέμε ποσό όμορφες είναι. Στην πραγματικότητα όμως είναι καταπιεσμένες."

    Αλήθεια είναι ότι υπάρχουν γυναίκες που πραγματικά δεν μπορούν χωρίς έστω και κάποιο τακούνι.. Είναι όμως θέμα εξάσκησης! Άμα είσαι σχετικά κοντή και τα φόρας από μικρό κορίτσι λογικό είναι ότι στα 30 σου θα έχουν συνηθίσει τα πόδια σου. Δυστυχώς εγώ ανήκω στην άλλη κατηγορία και γι' αυτό ο πόνος παραμένει...  


    k-nos: ποτέ δεν ξέρεις...  
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ψηλοτάκουνα(μία εξαιρετική προσέγγιση)

    Το να φορας μια ψηλα μια χαμηλα υποδηματα τοτε κατα την αλλαγη πονας ακομα κι οταν φορας στρωτα , κι οχι μονο τα ποδια αλλα ολο το σωμα.
    μονο αν εχεις γυμνασμενο κορμι και συνεχιζεις να γυμναζεσαι , μονο τοτε δεν πονας διοτι ολοι οι μυες ειναι στην σωστη τους θεση , ευκαμπτοι κι ελαστικοι.
    γι αυτο Κυριες μου γυμναστειτε οσο μπορειτε , κανει καλο      
    ειδικα οι σκλαβες που πρεπει να ειναι ευλιγιστες !!!!
     
    Last edited: 23 Μαϊου 2010
  11. k-nos

    k-nos Regular Member

    Απάντηση: Re: Ψηλοτάκουνα(μία εξαιρετική προσέγγιση)

    ok, ισως με αυτα... αν πιάνονται για αθλητικά....
     

     
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ψηλοτάκουνα(μία εξαιρετική προσέγγιση)

    Σοκολατενιες γοβες !!!!!!!!!
    μια προκληση για οσες μπορουν