Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχισμός των σ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Joy_division, στις 17 Αυγούστου 2016.

  1. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Υπάρχει ότι υπάρχει αλλά δεν έχει τάξη, ρυθμό και ροή.
    Κάπως ακατάστατο το μέσα γιατί λείπει ο όποιος χρειάζεται να βάλει μία αρχή, ένα σκοπό, ένα πρόγραμμα.
    Εκείνη; Εκείνη όχι, δεν το κάνει μόνη, δεν το κάνει καλά, δεν θέλει να προσπαθήσει, δεν της έχει εμπιστοσύνη, δεν της αρέσει ότι φτιάχνει μόνη.

    Θέλει κάποιον άλλον για αυτά.
     
  2. Circe

    Circe Lemon zest

    Νομίζω πως όλα αυτά που ανέφερες τα ελέγχεις κιόλας. Θέλει ισχυρή θέλησή για να είσαι σ, εξυπνάδα στην προσαρμογή, και δεν χάνεις μόνο κομμάτια του εαυτού σου απο αυτό που δεν έχεις, μαθαίνεις με την παρατήρηση..
    Μέσα από αυτήν την πορεία όμως θεραπεύεσαι αν και δεν ξέρω πόσο θέλεις να βγεις από αυτήν την ψυχική ομίχλη. Νομίζω όμως ότι μπορείς να χειριστείς την λάβα της καρδιάς σου ή και την λάβα και την καρδιά σου..
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Κατάδυση στα χρώματα του δειλινού και μετά πάλι ψηλά στις αποχρώσεις του καλοκαιρινού πρωινού.
    Χαμόγελο προς τα έξω και βλέμμα αγωνίας κρυμμένο πίσω από μακιγιάζ ή γυαλιά ηλίου ή μάτια που πεταρίζουν και καλά ότι βλέπεις πάντα κάτι ενδιαφέρον τριγύρω αλλά ουσιαστικά αποφεύγεις να τα στυλώσεις κάπου ή και το διαβάσει κάποιος.
    Απίστευτα σκληρό εξωτερικό περίβλημα αλλά μέσα ένας ρευστός πυρήνας που συνεχώς κοχλάζει.
    Ενέργεια να δαπανάται χωρίς φειδώ, χωρίς κανέναν έλεγχο αριστερά και δεξιά, πάνω - κάτω, πέρα - δώθε... οπουδήποτε...
    Μια τρυφερότητα που αποσύρεται αμέσως μόλις πάει να αγγίξει τον τελικό της στόχο από φόβο μήπως επιστραφεί ως ανεπίδοτη.
    Πάντα σε μια θέση κοντά στην πόρτα. Τρέμουλο, σαν εκκρεμές σε παράκρουση "να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-να μείνω;-να φύγω;-". Τελικά δεν κάνεις ποτέ κάτι από τα δυο ακριβώς.
     
  4. η διάγνωση λέει "χαοτική" : ))

    θα προσπαθήσω να γίνω λίγο πιο περιγραφική.
    το έχω ξαναγράψει κάπου μα μεγαλώνοντας, αισθάνομαι πως οι πεποιθήσεις μου και οι βεβαιότητές μου μοιάζουν με σύννεφα, δεν είναι τίποτε απόλυτα δεδομένο, και όλα όσα με συνθέτουν είναι σε θέση ν αλλάξουν ανά πάσα στιγμή, σύμφωνα με τις συνθήκες γύρω μου και όσα/ όσους με περιβάλλουν.

    μοιάζω με σάκο που αποτελείται αποκλειστικά σχεδόν από αισθήσεις και αισθήματα, και όλο αυτό άλλοτε ξεχειλίζει και με πνίγει και με αποπροσανατολίζει και με παγιδεύει, κι άλλοτε με ανακουφίζει. σαν ένα πελώριο -από μέσα- ουφ. πάντοτε όμως με καθοδηγεί και με καθορίζει. όλο αυτό εννοώ.

    άπληστη και διεκδικητική, εκεί μα πάντοτε αλλού, με μια απίστευτη και μόνιμη αίσθηση αναμονής.
    η αναμονή αυτή μου δίνει ζωή μα μ έχει κουράσει ταυτόχρονα, γιατί ποτέ μα ποτέ δεν έχει προσδιοριστεί τόσο ικανοποιητικά ώστε να γίνει στόχος ή σκοπός.

    θα επανέλθω. πολύ ΩΡΑΙΟ θέμα, υπέροχή μου.
     
    Last edited: 22 Αυγούστου 2016
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Such was the complexity of things. For what happened to her, especially staying with the Ramsays, was to be made to feel violently two opposite things at the same time; that’s what you feel, was one; that’s what I feel, was the other, and then they fought together in her mind, as now.
    __________
    The nights now are full of wind and destruction; the trees plunge and bend and their leaves fly helter skelter until the lawn is plastered with them and they lie packed in gutters and choke rain pipes and scatter damp paths. Also the sea tosses itself and breaks itself, and should any sleeper fancying that he might find on the beach an answer to his doubts, a sharer of his solitude, throw off his bedclothes and go down by himself to walk on the sand, no image with semblance of serving and divine promptitude comes readily to hand bringing the night to order and making the world reflect the compass of the soul. The hand dwindles in his hand; the voice bellows in his ear. Almost it would appear that it is useless in such confusion to ask the night those questions as to what, and why, and wherefore, which tempt the sleeper from his bed to seek an answer.
    --Virginia Woolf / "To the Lighthouse"



    It is extremely difficult to say with any sense at all of adequacy what To the Lighthouse is all about --- Arnold Kettle
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    @MauveDelastrange , συντασσομαι απόλυτα.

    Ειδικά με αυτό :