Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχολογία σκλαβου και υποταγή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος nikossub93, στις 4 Οκτωβρίου 2021.

  1. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Γενικότερα, ο ᾽᾽φὀβος᾽᾽ της απογοήτευσης του Κ, προφανώς και προκαλεί ένα κάποιο άγχος στο υ.
    Και το άγχος στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι θεμιτό, καθότι δημιουργικό.
    Ακόμα και αν πρόκειται για άτομο που όταν αγχώνεται αποσυντονίζεται πλήρως, δεν πειράζει .. κάθε αρχή και δύσκολη. Με τον καιρό προσαρμόζεται, και βγαίνει πιο δυνατό από όλο αυτό, όπως ορίζει ο Κ.
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δεν είμαι η κατάλληλη να σου απαντήσω διότι για μένα ο φόβος δεν έχει θέσει στο Κ/υ. Και δεν εννοώ ότι αν θέλει ο Κ δεν μπορεί να κάνει την υ να φοβηθεί. Του ανήκει, την ξέρει, φυσικά και μπορεί. Δεν έχει θέση όμως ο φόβος έτσι όπως τον παρουσιάζεις. Μήπως τιμωρηθείς σκληρά, μήπως τον απογοητεύσεις, μήπως θυμώσει, μήπως το ένα και μήπως το άλλο.
    Σε ανησυχεί κάτι; Μίλησέ του. Δεν κατανοείς κάτι; Μίλησέ του. Αισθάνεσαι ότι βγαίνεις από τη θέση σου και δεν το θέλεις; Ζήτα τη βοήθειά του, συζήτησε μαζί του. Σε κάθε άλλη περίπτωση μεγάλο αγόρι είσαι, αν μένεις μουγκός μεταξύ φόβου και καύλας με το πουλί στο χέρι έχεις το ανάλογο μερίδιο ευθύνης. Δεν ξέρω τι ιδανικά ψάχνεις αλλά στο Κ/υ ιδανικό είναι αυτό που θέλει εκείνος.
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @nikossub93 να ρωτήσω κάτι και εγώ; Τι εννοείς όταν λες "φόβος";
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    https://queercourtesan.com/bdsm-books/

    Όρεξη να έχετε να μελετήσετε.

    Θα σας βοηθήσει....

    Ξέρετε, αυτή η καραμέλα για το αν υπάρχουν οι ιεροί κανόνες, ποιοί έχουν οριστεί τιμητές κτλ προσβάλλει ανθρώπους που έχουν αφιερώσει τη ζωή τους σε όλο τον πλανήτη πάνω από 50 χρόνια για να καθορίσουν και να οριοθετήσουν το BDSM.

    Όλοι αυτοί αφιερώθηκαν για να μπορείτε εσείς να είστε εδώ σήμερα και να γράφετε τις αποψάρες σας.

    Πατήστε λοιπόν το link και θα μορφωθείτε.

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ
    Οδηγίες χρήσης των βιβλίων που σας προτείνω θα βρείτε στο παρακάτω βίντεο

     
    Last edited: 5 Οκτωβρίου 2021
  5. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Άμα τα βάλω στους 90 θα ξεβαψουνε ;
     
  6. Error

    Error ΜατόσηδύναμηπεςμουπουνατηνβρωναμπωστηναγκαλιάΣουυ

    Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Μερικοι απο την αλλη προτιμουν να ειναι μονοι και αληθινοι σε ολες τις πτυχες του εαυτου τους παρα με επιφανειακη παρεα και πολυ συμβιβασμο. Διαλεγεις και παιρνεις..
     
  7. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μιλά με για δημιουργικό άγχος αλλά για μεγαλο άγχος που σε εμποδίζει να υπηρετήσεις σωστά
     
  8. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Snoopy καταλαβαίνω το σκεπτικό σου αλλά υπάρχει πάντα ο φόβος της διάλυσης της σχέσης σε περίπτωση που το Κ δεν ενδιαφέρεται για τα συναισθήματα του υ
     
  9. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Ναι αλλά αυτή η επιλογή είναι δύσκολη
     
  10. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    welcome to reality μεγάλε
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Νομίζω ότι αυτό το νήμα θα μπορούσε να λέγεται "διαπραγμάτευση υποταγής με επιχείρημα ότι ο φόβος είναι κακό πράγμα".

    Το ξετίναξα και δεν βρήκα καμία υπόνοια εμπειρίας πραγματικού φόβου - κατά τη γνώμη μου, χωρίς να έχω κάτι υπόψη μου, αν σκλάβος βιώνει τον φόβο, δεν μπορεί ούτε να πάρει τα χέρια του να κάνει login στο φόρουμ χωρίς άδεια από τον Αφέντη του, πόσο μάλλον να σηκώσει νήμα περί φόβου.
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Εγώ δεν σου είπα ότι ο Κ οφείλει να ενδιαφέρεται για τα συναισθήματα σου. Είπα μεσες άκρες ότι ο φόβος ή καλλίτερα οι φοβίες που έθεσες είναι δικό σου κατασκεύασμα και άρα εσύ οφείλεις να κάνεις κάτι με τον εαυτό σου εαν πραγματικά δεν θέλεις να τις έχεις. Κάποια από αυτά θα μπορούσες να τα συζητήσεις μαζι του/της ή και όλα ΑΝ θελει και κρίνει πως χρειάζεται. Αν θες τη γνωμη μου βεβαια δεν ειναι δουλειά του Κ αλλά δική σου με τον εαυτό σου.