Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχολογία σκλαβου και υποταγή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος nikossub93, στις 4 Οκτωβρίου 2021.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Σωστά. Ο/Η Κ δεν οφείλει τίποτα σε κανέναν/μία.

    Προσωπικά όμως αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι να σχετίζομαι με ανθρώπους που αδιαφορούν για τα συναισθήματα μου. Η ενσυναίσθηση είναι ακρογωνιαίος λίθος μιας διαπροσωπικής σχέσης πολλώ δε μάλλον μιας Κ/υ συσχέτισης.

    Γνώμη μου.



    ΥΓ. Ακόμα κι εσύ @snoopy που απάντησες τόσο ωραία στο νηματοθέτη, έδειξες ένα στοιχειώδες ενδιαφέρον  
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    αυτή είναι σοφή στάση. διευκολύνει και τους ανθρώπους να αποφεύγουν τους αυταναφορικούς.
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Θα πω μια εντελως προσωπικη γνωμη. Σε εναν Κ που βασιζει την κυριαρχια του μονο ή κυριως στο φοβο και στις απανωτες σκληρες τιμωριες εγω προσωπικα δεν θα αναγνωριζα ισχυ εξ'αρχης.
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    @tithon
    όμοιος ομοίω αεί πελάζει  
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    έχω δει αυταναφορικούς να πελάζουν αλλήλους.
    χάρμα ιδέσθαι.
     
  6. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Όντως
     
  7. Grim_Fandango

    Grim_Fandango Symbiosis with Voltaire

    Αυτούς τους ανθρώπους που αναφέρετε, τους αναγνωρίζετε ως έγκριτους; Θεωρείτε την οπτική τους για το τι είναι και πως ορίζεται το BDSM, σωστή σε γενικές γραμμές; Ίσως και καθοδηγητική θα μπορούσε να πει κανείς;

    Θα με ενδιέφερε η άποψη του φόρουμ γενικότερα πάνω σε αυτό.
     
  8. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Να είστε, πάντως, σίγουρος πως το ότι "κάνω ό,τι μου καπνίσει και το βαφτίζω ψάρι", δεν είναι...
     
  9. Grim_Fandango

    Grim_Fandango Symbiosis with Voltaire

    Έχετε μια συνήθεια εδώ μέσα όταν σας ρωτάνε κάτι, να απαντάτε τι δεν είναι και όχι τι είναι.

    Ας είναι. Αρκεί που είστε εσείς σίγουροι.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    έχετε μια συνήθεια εκεί έξω να παριστάνετε ότι ρωτάτε, και μόνον αυτό.
     
  11. RAIN

    RAIN nefelibata

    Άρα έχεις διαβάσει κάποια, αν όχι όλα από αυτά που προτείνει η ιστοσελίδα για να λες με τόση σιγουριά ότι δεν λέει αυτό.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor