Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχολογία σκλαβου και υποταγή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος nikossub93, στις 4 Οκτωβρίου 2021.

  1. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Καταλαβαίνω τι λες και προσπαθώ να ξεπεράσω τις φοβίες
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Επισης η κυριαρχια που εχει ως στοχο την ενισχυση της ενοχικοτητας του υ (μεσω των συνεχομενων τιμωριων η και αλλων μεσων) και οχι το ακριβως αντιθετο, δηλαδη την απελευθερωση του απο αυτες, παντα με ξινιζουν, και ως προσωπικη εκτιμηση νομιζω οτι οδηγουν τον κυριαρχο καποια στιγμη σε αδιεξοδο.
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2021
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    @Grim_Fandango

    Κοιτάξτε πώς έχουν τα πράγματα.

    Έχω διακρίνει μέσα από τις τοποθετήσεις σας ότι έχετε μια εμμονική σχέση με την αυθεντία.

    Δεν σας κρίνω.

    Έχω και Εγώ αντίστοιχη εμμονή.

    Αυτό που ίσως σας βοηθήσει να κατευνάσετε την εμμονή σας είναι να εργαστείτε προς την κατεύθυνση εκείνη, έτσι ώστε να είστε ικανός να διαχωρίσετε την αυθεντία από τον αφοσιωμένο άνθρωπο.

    Κατανοώ πως έχετε δρόμο ακόμα να διανύσετε προς αυτή την κατεύθυνση αλλά Είμαι σίγουρος πως θα τα καταφέρετε.

    Οι άνθρωποι για τους οποίους ενδιαφέρεστε δεν είναι αυθεντίες.

    Αν ειλικρινώς ενδιαφέρεστε για αυτούς τότε Έχω να σας πω ότι οι άνθρωποι αυτοί είναι αφοσιωμένοι.

    Αφοσιωμένοι σε τι;

    Στον σαδομαζοχισμό, στο kinky, στο Μ/s, στο TPE.

    Διαρκώς εξερευνούν και εξελίσσουν τους εαυτούς τους, ερευνούν τις σχέσεις εξουσίας, πειραματίζονται με τον πόνο, ασκούν τον έλεγχο, αφουγκραζόνται τις δυναμικές που αναπτύσσονται μέσα από την παράδοση κτλ.

    Μερικές φορές αποτυγχάνουν κιόλας.

    Όμως δεν σταματούν να είναι αφοσιωμένοι στην πραγμάτωση μίας ζωής έξω από την κανονικότητα.

    Αυτοί οι άνθρωποι ένιωσαν την ανάγκη ώστε την έρευνα τους, τον κόπο τους, την καύλα τους και πάνω απ'όλα την εμπειρία τους να την αποτυπώσουν στο χαρτί και να υπογράψουν το κείμενο τους.

    Με αυτό τον τρόπο προσφέρουν στην παγκόσμια κοινότητα πολύτιμα εργαλεία που μόνο να βοηθήσουν μπορούν.

    Iagos
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2021
  4. Grim_Fandango

    Grim_Fandango Symbiosis with Voltaire

    Ευχαριστώ. Συμφωνώ απόλυτα.

    Σε όλα, εκτός από την unsolicited διάγνωση.
     
  5. Naama

    Naama Owned

    Γτ να ζεις με το φόβο της τιμωρίας?
    Το φόβο μήπως απογοητεύσεις τον Κ σου το καταλαβαίνω...όλοι οι υ τον έχουμε...γτ θέλουμε να ικανοποιούμε τον Κ μας...
    Συζητήστε. Προσωπικά το θεωρώ ακρογωνιαίο λίθο σε μια τέτοιου είδους σχέση...
    Φυσικά και θα κάνει ότι θέλει ο Κ.
    Είναι απόλυτο δικαίωμα του και αυτό το γνωρίζουμε όλοι οι υ τη στιγμή που επιλέγουμε να μπούμε σε τέτοια σχέση...
    Αλλά όταν σε καθοδηγεί ο φόβος της τιμωριας εσύ τι κερδίζεις?
    Έχω την τύχη να έχω ένα εφυεστατο,λογικό και αν και σκληρό Κ θέλει να είμαι καλά. Γτ όταν ο υ νιώθει καλά δίνει τα πάντα για τον Κ του/της.
    Πιστεύω ότι πρέπει να συζητήσεις μαζί του λοιπόν το γτ φοβάσαι τόσο...
    Και αν δε σε καλύπτει αποδεσμεύσου...
     
  6. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μισό λεπτό να το κάνω εικόνα. ΄΄Γειά σας Σαπφώ, είμαι ο τάδε. Θέλω να ξέρετε πως έχω μεγάλη ενσυναίσθηση΄΄.  
    Πέρα από την πλάκα τα πάντα όλα φαίνονται στην πορεία μιας συσχέτισης. Δεν είναι προκαθορισμένα. Ο παράγοντας ευτυχία για μένα σημαίνει προχωράω. Κ που με θέλει μίζερη και δυστυχισμένη it's not my cup of tea.



    Eίμαι καλός άνθρωπος για αυτό  
     
  7. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

     
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    το μέγεθος μετράει;
     
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Βεβαίως. Ιδανικά γύρω στα 18cm , αλλά έχει η περίμετρος την σημασία της  
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    ησύχασα.  
     
  11. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Μια διάκριση ανάμεσα στο φόβο ως παρελκόμενο και αυτού ως επίκεντρο. Αν ο ένας παίζει στη μια μπάντα κι ο άλλος στην άλλη, έχουμε ούτως ή άλλως ζήτημα ανεξαρτήτως θέσης.