Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχοσύνθεση των Σουίτς.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος agent!, στις 10 Ιανουαρίου 2018.

  1. agent!

    agent! Regular Member

    Η γνωμη μου ειναι πως ο όρος σουιτς δεν θα επρεπε να υπαρχει.. Σε μπερδεύει. Ένας πραγματικος bdsm εχει συγκεκριμενες φαντασιωσεις και τις εχει απο μικρός(κυριαρχικες ή υποτακτικές τασεις)Αυτοι που δηλωνουν σουιτς...μαλλον θα θελουνε να πιασουνε κ τις 2 όψεις του νομίσματος γνωρίζοντας καταβαθος οτι τον ενα ρολο τον υποδύονται. Επισης ειναι λιγο αδύνατον να αισθανονται την ιδια...καύλα να το πω..και για τους 2 ρόλους. Οπότε οταν καποιος λεει οτι ειναι σουιτς, υπαρχουνε 2 ενδεχόμενα. Η το βλεπει απλα σαν παιχνιδι χωρις να αισθανετε κατι. Απλα για να προσθεσει λιγη διαφορετικότητα στη σεξουαλική του ζωή.. Ή θα ειναι αυθεντικός υποτακτικός που υποδύεται κ ρόλο κυριαρχου(οχι τοσο καλα εννοειτε οπως ενας πραγματικός κυρίαρχος). Οπως κ το αντίστροφο.
     
  2. Κακουλης

    Κακουλης New Member

    Προσωπικά ως switch θα συμφωνήσω σε μεγάλο κομμάτι απο αυτα που λες αλλά οχι απόλυτα

    Εχω μια ιδιαίτερη αδυναμία στον υ ρόλο
    Αυτο ομως δεν με εμποδίζει να απολαύσω τον Κ ρόλο, οπως και να εχω φαντασίωσεις στον Κ ρολο

    Στα 17 μου είχα ΜΟΝΟ φαντασίωσεις τύπου Κ και εαν με ρωτούσες θα σου έλεγα ειμαι κυρίαρχος αλλά τα τελευταία 2 χρόνια με τραβάει πολυ ισχυρά και η υ πλευρα που παλια την ειχα απλός ενδιαφέρουσα και τίποτα παραπάνω
    Και στην τελική ειναι και τι θα σου βγαλει απο μεσα σου το άτομο που θα εχεις δίπλα σου

    Βέβαια οπως ειπες δεν μπορώ να γινω τόσο "καλος" Κ όπως κάποιος που ειναι μόνο Κ, αλλα το θεμα ειναι οτι η ζωή εχει πολλά χρώματα
    Καποια ειναι τα αγαπημένα σου χρώματα καποια σου αρέσουν αλλά οχι και τοσο και καποια απλα δεν σου αρέσουν

    Δεν μπορεις ομως να αρνηθείς οτι υπάρχουν και αλλα χρώματα επειδή βρηκες το αγαπημένο σου

    Μπορείς να βαψεις τα πάντα στο αγαπημένο σου χρώμα εαν σε κανει χαρουμενο αλλά εγω θα προτιμούσα να εχω και λιγα παραπάνω χρώματα στην παλέτα μου
     
  3. ναι γαμώτο ναι! έχεις δίκιο! λέω ότι είμαι σουιτς αλλά ελαχιστα πράγματα μ αρεσουν στο να είμαι Κ και πολύ περισσότερα στο να ειμαι υ αλλά δε θέλω να είμαι υ και στεναχωριέμαι που μου αρέσει αυτό! Είμαι φεμινιστρια και ξεχωρίζω την ιδεολογία μου από το τι μ αρεσει στο σεξ αλλά και πάλι δε νοιώθω απόλυτα ελευθερη να εκφραστω ούτε να πω τι θέλω να κάνω ως υ.
     
  4. Κακουλης

    Κακουλης New Member


    Το να είσαι φεμινιστρια δεν σημαίνει οτι θα έπρεπε να εισαι Κυρίαρχη
    Ο φεμινισμος ειναι για να προσφέρει ισάξια δικαιώματα και ελευθερία στις γυναίκες που τα δικαιώματα τους καταπιέζοντε
    οχι για να τις δώσει εξουσία, ουτε για να υποβιβάσει τους άντρες

    Και περα απο αυτο, άλλο η ζωή σου έξω και άλλο στην κρεβατοκαμαρα
    Βέβαια υπαρχει και το bdsm lifestyle που δεν κόβω να ειναι για σένα οπότε μην ασχοληθείς με αυτο και κανε μόνο αυτα που σε κάνουν χαρούμενη

    Θα μπορούσα να μιλάω με τις ώρες μαζί σου για αυτο το θέμα αλλά λέω να μην γράψω 10 παραγραφους απάντηση  
     
  5. Καλό και ωραίο είναι να είσαι ότι είσαι για εσένα μόνο.Εάν το απολαμβάνεις ζήστο και μην σε νοιάζει το πως και το γιατί.
     
  6. Αυτο ακριβως. Δεν κατανοω γιατι θα πρεπει να τα εξηγησουμε ολα. Αλλωστε τα συναισθήματα δεν εξηγουνται με τη λογική
     
  7. Η κοπέλα είπε την αλήθεια της.Γιατί θα πρέπει να μην την πει??
     
  8. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Ευτυχώς που μαθαίνουμε τι κάνει ένας "πραγματικός bdsm" και τι φαντασιώσεις έχουμε και πρέπει να έχουμε και γιατί μας αρέσουν αυτά που μας αρέσουν..
     
  9. Φυσικα να την πει. Εγω ρωταω γιατι θα πρεπει να τα εξηγουμε ολα. Κανουμε οτι κανουμε γιατι μας καυλωνει, ειναι η πιο απλη εξηγηση.
     
  10. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Εχω το αλατι....εχω κ το πιπερι. Και μ αρεσει πολυ το αλατοπιπερο!!!

    Ειναι απλα τα πραγματα  
     
  11. Ampelofilosofos

    Ampelofilosofos Regular Member

    Υπαρχει καποια επιτροπη που μοιραζει πιστοποιητικα "αυθεντικοτητας"; Κι αν ναι, εχει ραντεβου αυτον τον μηνα ή απο Μαϊο;
     
  12. Maelstrom

    Maelstrom Premium Member

      Σιγά που θα το άφηνες να περάσει!!