Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχοσύνθεση των Σουίτς.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος agent!, στις 10 Ιανουαρίου 2018.

  1. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Είμαι αμφιδεξια. Δηλαδή είμαι ικανή και στα δύο χέρια. Συνήθως επιλέγω τι θα κάνω με το καθένα, αλλά χρησιμοποιώ και τα δύο πολύ και αποτελεσματικά. Είμαι αμφιδεξια από τους που θυμάμαι τον εαυτό μου. Κάποια στιγμή στη ζωή μου χρειάστηκε να παλέψω για να διεκδικήσω το αυτονόητο δικαίωμά μου στην αμφιδεξιοτητα...
    Ειναι bisexual. Δηλαδή μπορεί κάποια στιγμή να μου αρέσουν τόσο οι άντρες όσο και οι γυναίκες. Συνήθως επιλέγω τον άνθρωπο και όχι το φύλο του. Είμαι αμφισεξουαλικη από τότε που έχω σεξουαλικές ορμές. Αρκετά χρόνια στη ζωή μου χρειάστηκε να παλέψω για να υπερασπιστώ το αυτονόητο δικαίωμά μου στην αμφισεξουαλικοτητα.
    Δεν είμαι switch. Αλλά μπορώ να κατανοήσω ότι ένας άνθρωπος, άντρας, γυναίκα Ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να είναι switch. Δε θα αμφισβητούσα πούμε το αυτονόητο δικαίωμά τους στην επιλογή τους αυτή, που ενδέχεται να την έχουν σαν φύση τους από πολύ νωρίς. Ή μπορεί να είναι Απλά μια εποχή της ζωής τους.
    Να είναι καλά να το χαίρονται και εγώ μαζί τους.
    Ελπίζω να ακολουθούν πολλοί την άποψη αυτή. Όσο περισσότεροι από το χώρο αντιλαμβανόμαστε ή δεχόμαστε τις διαφορετικές προτιμήσεις των άλλων γύρω μας, τόσο πιο εύκολα θα γίνει το ίδιο και για τις δικές μας προτιμήσεις και τρόπο ζωής, εντός ή εκτός χώρου.
     
  2. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Από εμένα <3
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αφού δεν υπάρχετε, τι επιμένετε να υπάρχετε;

    Τα έχουμε ισοπεδώσει όλα εδώ μέσα.

    Φρουρααααααααααααα
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Κανένας δεν αμφισβητεί το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού κάποιου σαν switch. Όλοι τους αποδέχονται και θεωρούν ότι οι switch περνάνε μια χαρά με αυτά που κάνουν. Κατά καιρούς εμφανίζονται swich άτομα που αμφισβητούν την ύπαρξη του D/s, μια και δεν μπορούν να κατανοήσουν και να αποδεχθούν την έννοια του.
     
  5. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Είναι δυνατον; βγαίνω από τα ρούχα μου.
    Τουλάχιστον αίσχος και έλεος
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Ποια είναι η άποψη σας για τις σχέσεις Κυριαρχίας - υποταγής;
    Υπάρχουν;
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μπερδευουν την συναινετη υποταγη με τα ηθη και εθιμα της Ρωμαίίκης Αυτοκρατοριας.
    Ετσι τους το υποβαλλουν απ το κοντρολ ρουμ, δηλαδη....
     
  8. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Έχοντας μια φιλοσοφική διάθεση, κατά μια έννοια, η
    απουσία των switch είναι αυτό που θα μας προβλημάτιζε
    και όχι η ύπαρξή τους.

    Βασική αρχή της φύσης είναι η ποικιλομορφία. Δεν υπάρχει
    απόλυτο, κανείς δεν είναι 100% Κ ή 100% υ. Επομένως, το
    φάσμα/διακύμανση αυτών υπαγορεύει ρητά τέτοιες καταστάσεις.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αυτοματως δεν γινεται τιποτα σε τουτη τη ζωη, ολα εχουν ενα ´´δρομο´´ για να φτασουν ´´καπου´´ και ενα ´´γιατι´´ και ενα ´´διοτι´´.

    Μαστερ εξ ορισμου και οχι ετσιμουρθε και ´´αααχχχ οι ταμπελλες´´, ειναι οποιος εχει σκλαβο,α,ες, ους βαλτε οτι θετε.

    Για να εχει ενας Μαστερ σκλαβ- ειπα, βαλτε οτι θελετε, εχει μια μεγαλη διαδικασια. Πολυ μεγαλη διαδικασια. Αν δεν την ξερετε να σας την πω.
    Υπομονη, εμπιστοσυνη, υπομονη, εμπιστοσυνη, υπομονη, εμπιστοσυνη να συνεχισω? Παραδοξως, πουτσα και ξυλο δε λεει πουθενα. Αυτο γινεται οταν υπαρχει εμπιστοσυνη.
    οταν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη, αντι για πουτσα θα μιλησουμε για πουλο.

    Θελει ο Μαστερ να μαστιγωθει, να στραποναριστει, να τον αλλοιψουν με μουσταλευρια και να τον αφησουν στον ηλιο να ξεραθει.... ολα αυτα δικαιωμα του.
    Το θεμα ειναι, ΠΩΣ θα το δεχτει η σκλαβα του αυτο.... θα συνεχισει νε λεει ο Κυριος Μου και θα σταζει μελι το μουνακι της?
    Αν ναι, τσαμπα χαλατε το ψηφιακο σας σαλιο εδω περα, ψαχτε νσ βρειτε καμια μουσταλευρια με σουσαμι και κανελα ειναι νοστιμοτατη.
    Αν ομως ξινισει η σκλαβα κι αρχιζει και βγαινει για καφε με τις φιλες της και γυρναει μετα τα μεσανυχτα, μαλλον βρηκε αλλον Κ και σταζει εκει μελι το μουνσκι της.

    Μεγαλα παιδακια εισαστε, ετσι λεω, ετσι λετε, ολα αυτα ειναι απλα και κατανοητα. Νο?

    Η Κυριαρχια ειναι αλλο πραγμα, και αυτο το πραγμα, η Κυριαρχια δηλαδη, δεν εχει καμια σχεση με το switch. Η εισαι ή δεν εισαι. Δεν εχει on-off.
    Το switch ειναι ηδονισμος, kinkster, ειναι top/bottom, και εναι μια χαρα για οποιον, οποιαν, οποιους, οποιοιες την βρισκουν με αυτο. Ολα αυτα ειναι μεχρι το πρωτο ´άουτς´´ που πε και μια ψυχη.... Για να ξεπερασεις το πρωτο ´άουτς´´ για καποιον, για τον Μαστερ´´ πχ, πρεπει να εχεις δωσει ψυχη. Το κινκστεριλικι εκει δεν επαρκει.
     
    Last edited: 20 Μαρτίου 2019
  10. espimain

    espimain Contributor

    Δεν θέλω σου λέω να των πάρω!!!
    Το φάσμα /διακύμανση το υπαγορεύει ρητά. "Θα τον πάρεις και θα πεις κι ενα τραγούδι".
    Αφού
    Φάτον και σκάσε.

         
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Κατ' αναλογία του νόμου του Godwin, όσο πιο πολύ τραβάει μια συζήτηση στο greekbsdmcommunity τόσο αυξάνεται η πιθανότητα αναφοράς στον στραποναρισμένο Αφέντη.

    Ακούω προτάσεις για ονομασία!
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Απλο. Ιμαμ μπαί´λντι