Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχοσύνθεση των Σουίτς.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος agent!, στις 10 Ιανουαρίου 2018.

  1. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Κατά καιρούς πολλά μη "αποδεκτά" τα ονομάζαμε και ανύπαρκτα...

    Same shit... Different day...
     
     
  2. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Και ως γνωστον οι switch δεν εχουν ψυχη...
    Αυτο που αφοριζουμε οτι δεν μας κανει ή αδυνατουμε να καταννοησουμε πολυ μ αρεσει  
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αυτα ειναι δικα σου λογια .
    Ευθυνομαι για οτι γραφω, οχι οτι (νομιζεις) οτι κατανοεις.
    Καλη συνεχεια.
     
  4. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Μα σε δικα σου λογια βασιζομαι.
    Ο καθενας εχει την αποψη του.... για να ξερουμε τι λεμε.
    Καλή συνέχεια και σε σενα
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Για να καταλαβεις το νοημα, πρεπει να γνωριζεις τη σημασια των λεξεων.
    Οχι να τις αντικαταστεις με δικες σου, ωστε να βγαζεις το νοημα που σε βολευει.
     
  6. angel42

    angel42 Regular Member

    Σαφώς και switch υπάρχουν και αυτό είναι το λειτουργικό για εκείνους και αντιλαμβάνομαι την είσπραξη της ηδονής από την εναλλαγή και είναι όμορφο κάθε φορά που ένας άνθρωπος βρίσκει το δρόμο που τον ικανοποιεί και τον περπατεί. Αυτό που μπορώ να πω από τη δική Μου εμπειρία είναι ότι όσο και αν Μου αρέσει ένας άνδρας switch ως άνθρωπος ή ως εμφάνιση, πάντα κάτι Με σταματάει από το να εμπλακώ, διότι τώρα πιά όποιο "αρωμα" domilikiou φτάσει στα ρουθούνια Μου αυτόματα Με ξενερώνει... Δεν θέλω και δεν μπορώ να λειτουργήσω άρα και να εμπλακώ... Μόνο το σχέτο sub με προδιάθεση και κλίση για slave Μου ανάβει τον εγκέφαλο...

    Α.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το εχω πει σε παλαιοτερο νημα, εδω ταιριαζει καλυτερα.

    Κυριαρχικη, που κυριαρχει σε διαφορους bottom αρσενικους και θυληκους, δεχετσι να γινει υπο μου. Αληθινη ιστορια.

    Η γυναικα αυτη ειναι switch. Απο τη μια απολαμβανει να μαυριζει κωλους, απ την αλλην οταν βρεθηκε δεμενη και να τσουζει ο δικος της, ξεσπασε σε λυτρωτικα δακρυα. Τα χω σε φωτο, το κλαμμενο μουτρακι της λεει χιλιες λεξεις. Αλλα αυτα ειναι μονο για κεινη τη στιγμη. Γιατι η switch θα πεταξει το ´έιμαι μπερδεμενη´´ (λογικο), μετα το ´´ χρειαζομαι χρονο για να αποφασισω´´ (αναμενομενο) και απο ενα σημειο και μετα που εμπλεκονται τα λατρεμμενα μποτομακια της να κλαινε στου γιαλου τα βοτσαλακια, παει ολο το σκηνικο για βρουβες. Μπερδεμενοι ρολοι, μπερδεμενες πραγματικοτητες.

    Μια χαρα ειναι τα switch σε οτι κανουν. Kinky, ηδονισδμος, top/bottom.
    Εξ ορισμου ο κοσμος των switch δεν εχει καμια σχεση με την Κυριαρχια.
    Το παμε και πιο πανω, το διαβασα ξανα σημερα και στο ´´ Αλφαβηταρι της Κυριαρχιας ´´ του @MasterJp .
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Νομιζω το θεμα κανει boil down στο αν δεχεσαι οτι ενας σουιτς μπορει να εχει ds με διαφορετικα ατομα και προς τις δυο κατευθυνσεις η οχι.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Εξηγησε μου τι εννοεις, δε σε ´´πιανω´´.
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Αν δηλαδη καποιος μπορει να ειναι υ κάποιου και Κ καποιου αλλου ταυτόχρονα.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    θεωρητικα ναι, πιστευω οτι στην πραξη τριβεται πολυ γρηγορα αυτο το προφιλ.
     
  12. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Από προσωπική αποψη..και μαλιστα από 2 φιλες που αγαπώ..
    Οι switch γενικα αρεσκονται στο ηδονικο κομματι..
    Συνήθως είναι Top που όμως, οταν τους το βγάζει κάποιος/α.. αρέσκονται να υποτάσσονται (όταν τους το βγαζει)..
    Δεν ειναι η φύση τους υποτακτικη..
    Συμφωνώ πως υπαρχει ένα μπέρδεμα!
    Και δεν ειναι τυχαιο οτι μακροχρόνια συνηθως τα βρισκουν μεταξυ τους!
    Παρ όλα αυτά..το εγκεφαλικό κομμάτι κάνει θαύματα..
    Believe me!