Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ψυχοσύνθεση των Σουίτς.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος agent!, στις 10 Ιανουαρίου 2018.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η βλακεία είναι ισομερώς κατανεμημένη σε κάθε πεδίο, κατηγορία, δραστηριότητα, πρακτική και, και , και, και....
    Προς τι ο τάραχος..?
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

     

    -Καλε, καλε κυρ Δρακουλα, να σουιτσαρουμε να σ δαγκωσω λιγο?
    -Μμμμχχχχμμμχχχχ  
     
  3. Emily adams

    Emily adams New Member

    Έτσι νομίζεις....κανέναν απο τους δυο ρόλους δεν υποδυοναστε.Αντλούμε απόλαυση κ νιώθουμε σε όποιο ρολο κ αν έχουμε.
     
  4. VicTor

    VicTor Regular Member

    Καλά τα περί αυθεντικότητας είναι κωμικά, αλλά αφού δηλώνεις sub ας κάνουμε ένα πείραμα σκέψης.


    Λογικά θα σου έχει τύχει tοpping from the bottom σε vanilla σχέση, δηλαδή παρτενέρ που είχε υ φαντασιώσεις/ήταν υ και τον/την ικανοποίησες.

    α) Το ευχαριστήθηκες; Άν ναι, ήταν επειδή έκανες κάτι ενάντια "στην φύση σου" για την ικανοποίηση της/του παρτενέρ σου οπότε το βίωσες ως υποτακτικη εμπειρία; Αν ναι τότε ναι, εισαι "αυθεντικός" υποτακτικός.

    β) Το ευχαριστήθηκες; Άν ναι, ήταν επειδή είσουν ο σκηνοθέτης της ηδονής του παρτενέρ και πρακτικά η δύναμη από το σπαρτάρισμα της/του παρτενερ σου σε έκανε να μεθύσεις και να θές να φτιάξεις ολόκληρες "σκηνές" και δεν έχει ιδέα τι τον/την περιμένει; switch/ΚρυφοDom

    γ)Το ευχαριστήθηκες; Άν ναι, αλλά ζήλεψες που είδες το subspace και θές και εσύ είσαι καραswitch του κερατά/perv/klp.

    δ)Δεν το ευχαριστήθηκες χωρίς να παραβιαστεί κάποιο hard limit σου; Δεν είσαι και πολύ υ, λες γλείφω πατούσια κάνω/ράνω αλλά ξέχασες ότι ο ρόλος σου είναι να προσφέρεις ηδονή με οδηγίες.

    ε) στ)... κλπ κλπ.

    Η δράση σε όλες τις περιπτώσεις είναι οτι σου έτυχε να έχεις τον ρόλο του Κ σε μία σκηνή. Το πώς το βιώνεις είναι που ορίζει σε ποιο φάσμα συγκαταλέγεσαι (υ/Κ/switch/brat κλπ).

    Ε δεν είναι δα και τόσο περίεργο, να βιώσεις διαφορετικά το ίδιο πράγμα με άλλο παρτενέρ. Εδώ με άλλο χέρι τον παίζεις και νιώθεις διαφορά (εκτός αν είσαι αμφιδέξιος  )
     
  5. Απλώς για να δώσω και εγώ την γνώμη μου στο θέμα όντας switch: Προσωπικά τείνω πιο πολύ προς την μεριά του "υπο" αν και υπάρχουν συγκεκριμένες κοπέλες που βγάζουν ενα "Κυρ" από μέσα μου αν και είναι λίγες. Δεν ξέρω γιατί αξίζει η τόση ανάλυση που έχετε κάνει. Στην τελική, αν είμαστε ευτυχισμένοι όλα δεν είναι μια χαρά; Θεωρώ πως είναι δύσκολο να βρεθεί πραγματική ευτυχία ωστόσο επειδή αμφιταλαντεύομαι και στο κομμάτι υ/Κ και στους υπόλοιπους τομείς της ζωής. Ίσως το switch να σημαίνει ότι όσον αφορά τον χαρακτήρα μας είμαστε πιο ανοιχτοί και κάνουμε υποχωρήσεις; Δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό ακόμα είμαι πολύ μικρός για να το ξέρω από τώρα...
     
  6. Chantalhjils

    Chantalhjils I don’t have a dirty mind, but a sexy imagination.

    και λιγο tabasco... ετσι just to spice things up  
     
  7. George _89

    George _89 New Member

    Συμφωνα με το πως το βλεπω, δεν μπορει να υπαρχει μονιμος διαχωρισμος sub ή dom, παιζει σημαντικο ρολο η διαθεση που εχουμε γενικα ανα διαστηματα,(ξερω οτι δεν ειναι για ολους ετσι..), δηλαδη υπαρχουν περιοδοι που με εξιταρει αφανταστα η ιδεα να ειμαι sub σε μια κυριαρχικη γυναικα, αλλα υπαρχουν και περιοδοι που να θελω να εχω μια υποτακτικια να της κανω οτι μου κανει κεφι. Η εναλλαγη ρολων sub και dom νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο για να υπαρχει και μια ποικιλια, να μην βαριεσαι συνεχεια στο ιδιο...
    Βεβαια ετσι το βλεπω εγω, υπαρχουν σιγουρα πολλα γουστα..
     
  8. Για μένα η απελευθέρωση έρχεται δίνοντας στον άλλο με τρόπο αυτά που του λείπουν. Ξεκλειδώνοντας ένα ένα τα κρυμμένα θέλω είναι κ ο δρόμος που οδηγεί στην απόλυτη ερωτική απόλαυση και ηδονή.

    Φυσικά και κάποιος μπορει να είναι switch. Dom με μια, sub με άλλη ή ακόμα κ με την ίδια (σπάνιο). Τα ψυχολογικά "προφιλ" και τα "κουτάκια" είναι για όσους έχουν περιορισμένη φαντασία...
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    είναι κι η φαντασία μια διέξοδος, αλλά η πραγματικότητα έχει άλλη χάρη.  
     
  10. @tithon Τόσο απρόθυμοι είναι οι περισσότεροι άνθρωποι να μπουν στον κόπο να αναζητήσουν την αλήθεια που προτιμούν να ασχολούνται με τα εύκολα.
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    απαραίτητη η φαντασία στην αναζήτηση «της αλήθειας». αλλά η πραγματικότητα έχει άλλη χάρη.
     
  12. estarian

    estarian New Member

    Οι σουίτς είμαστε πλεονέκτες φίλοι μου.
    Τα θέλουμε όλα. Και η πλάκα είναι ότι τις περισσότερες φορές τα έχουμε και όλα.

    Στατιστικά αν το δεις, οι ευκαιρίες για σέξ ενός σουίτς είναι περισσότερες. Οι διπλάσιες τουλάχιστον.
    Για όσους είμαστε και μπάι, το ποσοστό ανεβαίνει εκθετικά.

    Άρα μαθηματικά και μόνο, αποδεικνύεται οτι ένας σουίτες είναι κατά πολύ πιο έμπειρος από οποιονδήποτε άλλον.

    Άρα και καλύτερο σεξ κάνει, και ευχαριστιεται και την ζωή του περισσότερο, όσο οι υπόλοιποι ψάχνουν να βρούν που ανήκουν επακριβώς...