Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ως που????

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 15 Μαρτίου 2007.

  1. amira

    amira Regular Member

    Μετά απο συζήτηση με τον Κύριο μου, μου δημιουργήθηκε μια απορία που θα ήθελα να ακούσω και τη δική σας άποψη πάνω στο εξής:

    Πόσο μπορεί να αντέξει μια σκλάβα την καθημερινή συμπεριφορά Του Κυρίου
    της σε μια υποκειμενική συγκατοίκηση ή σε ένα γάμο ;
    Εννοώντας καθημερινά να ξεσπάει τα νεύρα της δουλειας Του κ.α πάνω της, να την κακοποιεί, και να της φέρεται σαν αντικείμενο. Πόσο μπορει να αντέξει ψυχολογικά αυτή τη καθημερινή βία σωματική, και ψυχολογική ; Ποιά είναι τα δεδομένα που την κραταν' όρθια κάθε μέρα ξέρωντας οτι Αυτός απλά θα την χρησιμοποιεί ;
    Η δική μου η απάντηση ήταν οτι γνωρίζοντας οτι όλα αυτά γίνονται από εμπιστοσύνη και αγάπη τα αντέχουμε όλα, γιατί θέλουμε να είναι ήρεμος ικανοποιημένος, και μέσα απο την ηρεμία και ικανοποίηση Του, χαμογελάμε κι'εμείς....

    ...Αλλα ως πού?
     
  2. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Ως που????

    να ξεσπάει τα νεύρα της δουλειάς Του πάνω της;
    να την κακοποιεί;

    είσαι σίγουρη amira πως χρησιμοποίησες τα σωστά ρήματα;
     
  3. amira

    amira Regular Member

    ναι sapfw είμαι σίγουρη για τα ρηματά μου. Μην πίανεσαι απο τις λέξεις αλλά απο το νόημα.
     
  4. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Ως που????

    εγώ πάντως δηλώνω σκλάβα, όχι σάκος του μποξ ... και σα σκλάβα θα αντέξω όσα Αυτός επιθυμεί...
     
  5. amira

    amira Regular Member

    χμμμ. Νομίζεις δηλ οτι μιλάω για κάτι τέτοιο?
    Εγω απλά αναφέρομαι σε κάτι βαθύτερο απο το πως θα με χρησιμοποιεί για την ικανοποιήσει, ηρεμία, διασκέδαση Του.
     
  6. Diego_De_La_Vega

    Diego_De_La_Vega New Member

    Απάντηση: Ως που????

    καλησπέρα amira! σχετικά με το ερώτημα που υπόθεσες πιστεύω ότι δεν νομίζω να υπάρχει ως που. απλά πρέπει να φτάνεις μέχρι τα όρια της κακοποίησης η της χρησιμότητας η ακόμα καλά καλά της ψυχολογικής και σωματικής βίας.αν φτάσεις λοιπόν στα όρια αυτών των πραγμάτων και καταφέρεις να τα ξεπεράσεις πιστεύω ότι σίγουρα θα μπορέσεις να αντέξεις ένα τέτοιο καθημερινό φαινόμενο,και με τον ίδιο άνθρωπο
     
  7. amira

    amira Regular Member

    Re: Απάντηση: Ως που????


    και εγω την ίδια άποψη με σένα εχω. Άλλα όλα γίνονται με τον καιρό και με αγώνα και μάχη. Να παλεύω μέσα μου να αντέξω όλο αυτό, αλλά να Του έχω εμπιστοσύνη. Να ξέρω οτι δεν τα κάνει για να με πονέσει πραγματικά αλλα επείδη είμαι ο ανθρωπός Του.
    Βγάζει τα πάντα πάνω μου, επειδή το Επιθυμεί, Τον ικανοποιεί..
    Ένα βλέμμα Του, με μια υποψία χαμόγελου, κάνει αμέσως τις πληγές μου, να περνάνε...
     
  8. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    το πρόβλημα με τα ορια δεν είναι το εάν θα ξεπεραστούν. Νομιζω μπορείς να επιβιωσεις απο κατι τετοιο.

    να υποθέσω πως εσύ μιλάς για την καθημερινότητα, και πως εσύ μπορείς να την δεχθείς χωρίς να ανταννακλάς τη δική σου καθημερινότητα. Δηλαδη εαν αυτος είχε μια κακή μέρα στη δουλεια τότε μπορεί να σε βρίζει και να ξεσπάει και να σε χτυπά. Εαν εσύ είχες μια κακή μερα στη δουλειά δεν μπορεις να ξεθυμανεις καπου.

    κι όταν συμβαινει αυτο στα πλαισια μιας καθημερινότητας τα πραγματα ζοριζουν
     
  9. amira

    amira Regular Member

    μην βλέπετε τα πραγματά τόσο μονόπλευρα. Δεν μιλάω στο θέμα για την βία αυτη καθ' αυτή. Άλλα για τις αντοχές που αποκτώ μέσα απο την χρησιμοτητά μου στο προσωπό Του. Είμαι εδω υποτιθεται για να Τον ικανοποιώ σωστά; Με όποιο τρόπο και αν συμβαίνει αυτό.
     
  10. amira

    amira Regular Member

    Αν θέλω να ξεσπάσω θα ξεσπάσω έκει που με πέρνει, οτι και αν πρέπει να κάνω μπορώ να το κάνω. Αλλά είμαι εδώ μαζί Του, τα ορια μου κάθε μέρα αυξάνονται.
    Η καθημερινή τριβή όμως? Μπορούμε να πούμε δυνατά οτι "Μάλιστα Κύριε μου, θα άντεχω για όσο "ζω"? Θα είμαι κοντά Σας, μέχρι την τελευταία στιγμή?" ή απλά καποία στιγμή η αντοχή μας σπάει και μένουμε μόνοι?
    Αφήνουμε όλο αυτά που μαθέναμε επείδη δεν είμασταν τελίκα τόσο δυνατή.
    Αυτό είναι το ερωτήμα μου.
    Ως που μπορούμε να φτάσουμε? Σε μια 24/7 κατάσταση?
     
  11. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    αυτο εννοω οτι οταν συμβαινει στα πλαισια της καθημερινοτητας τα πραγματα ζοριζουν. Γιατι η καθημερινότητα είναι μια πολύ διαφορετική ιστορία.
    και η τριβη και η κουραση και η βαρεμαρα και το ιδιο φαι όλα υπαρχουν. είσαι ακόμα μικρή για να τα νιωσεις και δεν το λεω για να σε υποτιμησω. το λεω γιατι δεν εχει περασει ο χρονος.

    Δεν νομιζω οτι υπαρχει απαντηση σε αυτο τι θα κανεις οταν η υποταγη σου γινει και ρουτινα (αλλα οχι μονο)... θα δεις τοτε και θα το συζητησεις τοτε ξανα μαζι του. τωρα ομως εισαι ικανοποιημενη με αυτο που εχεις??

    διοτι το αυριο ειναι μια πολυ υποθετικη ιστορια.
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    και γιατί μία 24/7 κατάσταση να είναι τόσο "βάρβαρη" σε καθημερινή βάση ;