Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

απειρα Κυριαρχικα ατομα vs εμπειρα Υποτακτικα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος LadyMargi, στις 14 Μαϊου 2006.

  1. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Και επειδη δεν μπορεις να δωσεις τον ελεγχο αυτο σε κανει ικανο ωστε να εχεις τον ελεγχο ?[/QUOTE]

    Σύμφωνα με τις υποτακτικές που είχα ναι, με θεωρούσαν ικανό.
     
  2. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Καταρχήν δεν νομίζω να ρώτησα κάτι τέτοιο. Κατα δεύτερον, ποτέ δεν σε είπα θύμα. Δεν χρειάζεται να ξεκαθαρίζεσαι ούτε να δικαιολογείσαι για κάτι
    σε έναν άγνωστο , ειδικά εδώ μέσα. Δεν είδα να συγχέω κάπου καταστάσεις. Ποιός σου είπε πως φέρομαι σαν σκουπίδι στον οποιονδήποτε άνθρωπο;
    @Θρυαλλίς όποιος έχει την μύγα , μυγιάζεται καλή μου.  
     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Η αρνηση συνεπαγεται και αρνηση επιθυμιας; Συγχαιεις την βιαιη, κακοποιητικη υποταγη με την συναινετικη, γιατι;
     
  4. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Γιατί πολύ απλά, δεν θέλω ούτε συναινετικά να υποταχθώ. Τόσο απλά.
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Ναι ομως ο δικος σου συλλογισμος συνδεει την κακοποιηση με την ερωτικη κυριαρχια και την συναινετικη υποταγη, δεν μπορεις τωρα και μονος σου να διακρινεις τα κενα αυτου του συλλογισμου;
     
  6. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Υπάρχει και αυτή η πλευρά της Υποταγής DaRkNiGhT , η βίαιη και πολλές φορές κακοποιητική και ας είναι συναινετική.
    Διαφωνείς μαζί μου, το αντιλαμβάνομαι. Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε στα πάντα.
     
  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Σαν ασχετος που ειμαι ... υπαρχει καποιος που υποτασετε συναινετικα και αν ναι αυτο ειναι υγιες ....

    ΥΓ. αυτο το συναινετικα μου κανει ενα ιδιος συμφωνιες ... τα ειπαμε τα συμφωνησαμε τα αποφασησαμε
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν είμαι καλή σου.

    Εάν διαβάσεις τι έχεις γράψει μέχρι στιγμής θα καταλάβεις σε τι αναφέρομαι αν και αμφιβάλλω πολύ με αυτά που βλέπω. Πραγματικά είσαι, εάν όχι το μοναδικό άτομο, από τα λίγα που μετανιώνω για το χρόνο μου που σπαταλαω προσπαθώντας να σου εξηγήσω κάποια πράγματα με πολύ καλή διάθεση.
     
  9. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Ο δικός μου ο συλλογισμός έθεσε προσωπικά μου βιώματα που με έχουν κάνει να μην μπορώ και να μην θέλω να υποταχθώ.
    Αν θέλεις να με θεωρείς κομπλεξικό και πως ασκώ εκδίκηση στους συντρόφους μου, μαγκιά σου. Δεν θέλω να σου αλλάξω γνώμη,
    ειλικρινά.
     
  10. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Μην το κάνεις τότε. Παρακαλώ, αδιαφόρησε για ότι γράφω. Δεν χρειάζομαι τον χρόνο σου.  
     
  11. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Αυτοι ειναι χαρακτηρισμοι που αποδιδεις εσυ, οχι εγω.

    Αυτο που θεωρω εγω ειναι οτι ο συλλογισμος σου ειναι ψευδης.
     
  12. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Θα ήταν ένα ωραίο νήμα για να ανοίξεις.