Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

απογοήτευση μου όσον αφορά την εύρεση μίας αφέντρας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος ilny, στις 10 Μαρτίου 2008.

  1. ilny

    ilny Guest

    Γεια σας! είμαι σχετικά νέο μέλος , ειναι αρκετά καλή η προσπάθεια, αλλά θέλω να εκφράασω την απογοήτευση μου όσον αφορά την εύρεση μίας αφέντρας. Οι περισσότερες αφέντρες είναι έμπειρες και δεν ψάχνουν έναν υποτακτικό μικρή εμπειρία, όππως είμαι εγώ και πολλοί άλλοι εδώ μέσα. Δυστυχώς όσα μηνύματα και να έχω στείλει, δε μου έχει απαντήσει ποτέ καμμία, όχι μόνο για γνωριμία αλλά και για συμβουλές έστω. Ναι, είναι λογικό να μη μιλούσα όπως πρέπει να μιλάει ένας σκλάβος, αλλά αν δε βρεθεί καμμία να μου/μας πει πως θέλουν οι αφέντρες να μιλάμε πως εγώ μπορώ να ξέρω τι είναι σωστό. Γι αυτό το λόγο δηλώνω οτι σταματάω το ψάξιμο και όλα, θα μπαίνω να διαβάζω εδώ τίποτα, έτσι για να ερεθίζομαι και θα στραφώ σε κανονικές σχέσεις. Όλοι μιλάνε για τα ταμπού που έχουμε στην Ελλάδα και οι ίδιοι είναι αυτοί που συμβάλλουν στη διατήρηση τους. Ο νοών..
     
  2. fractal

    fractal Regular Member

    Re: aa

    Ρόνιν (Ronin). Ιαπωνικός όρος, που επί λέξει μεταφράζεται «άνθρωποι που τους παρασέρνουν τα κύματα», για τους αδέσποτους σαμουράϊ της φεουδαρχικής περιόδου (1185 – 1868). Ένας σαμουράϊ γινόταν αδέσποτος («ρόνιν») μετά την στρατιωτική καταστροφή ή άλλη πτώση του κυρίου του, ή μετά από πτώση σε δυσμένεια ή απαξία στα μάτια του φεουδάρχη. Με το να μην μπορεί πια να παράσχει τις υπηρεσίες του, ο πολεμιστής έχανε εφεξής την ιδιότητα του σαμουράϊ και κατέληγε «ρόνιν».
    Ο όρος αρχικά χρησιμοποιήθηκε κατά τις περιόδους Nara και Χεϊάν (794 - 1185) για πλάνητες δουλοπάροικους ? που είχαν δραπετεύσει από τους αφέντες τους και αργότερα επεκτάθηκε και στους αδέσποτους σαμουράϊ. Οι τελευταίοι αυξήθηκαν πολύ κατά την διάρκεια της περιόδου Έντο (Edo), κατά την οποία οι σογκούν προχώρησαν σε κατασχέσεις πολλών εδαφών φεουδαρχών (daimyo ?) και παράλληλα απαγόρευσαν στους σαμουράϊ να αλλάζουν εργοδότη κατά βούληση (δηλαδή δίχως να έχει προηγηθεί η συγκατάθεση του προηγούμενου εργοδότη).

    Η θέση των «ρόνιν» δεν ήταν υποφερτή από τους ίδιους και συχνά έχουν καταγραφεί από την Ιστορία αυτοκτονίες τους, ενώ σε πολλές περιπτώσεις κατέληγαν κοινοί ληστές ή εκβιαστές για απόκτηση των αναγκαίων (απειλούσαν διάφορους εύπορους ότι θα αυτοκτονήσουν μέσα στα όρια της οικίας τους, πράγμα που αποτελούσε ντροπή για τον ιδιοκτήτη και μίασμα ? για τον χώρο). Γνωστότεροι «ρόνιν» υπήρξαν ο περίφημος ξιφομάχος Μιγιαμότο Μουσάσι (Miyamoto Musashi) και οι λεγόμενοι «47 Ρόνιν» (πολλοί των οποίων έφηβοι, που αφού εκδικήθηκαν στις 14 Δεκεμβρίου 1702 τον θάνατο του κυρίου τους Asano Takuminokami, φεουδάρχη του Ako, γεγονός που τους άφησε αδέσποτους, αυτοκτόνησαν με «Σεπούκου» όταν κατηγορήθηκαν ως στασιαστές


    Να είσαι πάντα έτοιμος Η στάση σου θα το κάνει σαφές. Όταν βρεις αυτό που πρέπει ,σκύψε το κεφάλι και υποκλίσου. Εκείνη θα ξέρει τι να κάνει.
     
  3. ilny

    ilny Guest

    Re: aa

    Αυτό απαντάει σε κάτι?
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    @ fractal .. πολύ συγκινητικό,αφοσίωση
     
  5. fractal

    fractal Regular Member


    どうもありがとう

    (ευχαριστώ)
     
  6. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Στη ζωή αγαπητέ τίποτα δεν είναι εύκολο,αν ήταν έτσι ο κόσμος θα ήταν ιδανικός.Όμως δεν είναι.Κάποτε μία Κυρία μου έλεγε υπομονή και επιμονή.Κουραζόμουν να ψάχνω,να μη βρίσκω και να είμαι μόνος ή να προσπαθώ να βγάλω την υποτακτική μου φύση μέσα από vanilla σχέσεις.Πέρασα από διάφορες φάσεις όλα αυτά τα χρόνια.Περιόδους που δεν υπήρχε καμία Κυρία που να χρειάζεται τις υπηρεσίες μου και περιόδους που όλα ήταν ιδανικά.Χρειάζεται υπομονή...
    Φυσικά τίθεται και το ερώτημα.Το θέλεις για να περνάς την ώρα σου?Το έχεις ανάγκη?Υπάρχει μεγάλη διαφορά όπως καταλαβαίνεις.Αν το κάνεις για να περνάει η ώρα σου τότε ίσως πρέπει να χαλαρώσεις με την καλή έννοια το λέω.Αν το έχεις ανάγκη,αν έχεις γεννηθεί έτσι τότε μόνο υπομονή.Θα βρέθει η κατάλληλη Κυρία που θα σε κάνει να νίωθεις υπέροχα με το να την υπήρετεις...  

    Υπομονή...
     
  7. Orfeas

    Orfeas New Member

    εχω την εντυπωση οτι αυτο που ψαχνεις δεν το θελεις πραγματικα
     
  8. faoust

    faoust New Member

    Κι εγώ έχω γενικά λίγες εμπειρίες στο bdsm και ψάχνω κοπέλα sub,έχω κυριαρχικές τάσεις κυρίως,λες να απογοητευθώ;;;
     
  9. kali crow

    kali crow Guest

    εγω ειμαι νεα στον τομεα της υποταγης.ειχα βρει ενα ντομ και σε καποια στιγμη μετα απο πολλες καλες προσπαθειες και αρκετες τιμωριες,φοβηθηκα γιατι θεωρησα μια τιμωρια του υπερβολικα ταπεινωτικη καιι αδικη .
    και το σταματησα.τωρα απεγνωσμενα σκεφτομαι τι να κανω για να τον ξανακερδισω.δε το περιμενα καθολου να τον εχω τοσο αναγκη...
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: απογοήτευση μου όσον αφορά την εύρεση μίας αφέντρας

    Το λαθος σου ηταν στην αρχη οταν του αφεθηκες ενω ακομα δεν του ειχες εμπιστοσυνη, γι΄αυτο και φοβηθηκες σε μια τιμωρια του,τωρα θα κανεις υπομονη και αν θελησει θα ερθει μονος του.
     
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: απογοήτευση μου όσον αφορά την εύρεση μίας αφέντρας

    Νέα και σε τρέλανε στις τιμωρίες? μωρέ μπράβο!! Ωραίος ο τύπος. Βρήκε και κάνει.

    Η απόγνωση είναι κακός σύμβουλος πάντως
     
  12. extreme32

    extreme32 Regular Member

    ωραια ολα αυτα αλλα δεν απαντησατε στο παιδι οπως θα ήθελε. Δεν εχει αδικο. Ξερει τι θελει και ποσο το θελει. Απλα τρωει κλασιμο και του τη βαρεσε. Υπομονη να εχει ως σκλαβος στις υπηρεσίες μιας αφεντρας. Το οτι εχει ψυχολογία σκλαβου δεν σημαινει οτι πρεπει να εχει υπομονη γενικως. Οποτε μην τον κρινετε σαν να μην ξερει τι ψαχνει ή σαν να μην το θελει πραγματικα