Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ασφαλιστικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος tithon, στις 7 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Αν σε πρόσβαλα σου ζητώ συγνώμη.
    Αλλάξω και το ερώτημα:
    Είσαι υποστηρικτής του BDSM του πεδίου;
     
  2. iolanda

    iolanda Contributor

    Η μέθοδος της θετικής εκπαίδευσης κάνει θαύματα ενίοτε  
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    ΤΙ σημαίνει υποστηρικτής του BDSM του πεδίου; Στο post του @Discerning το "πεδίο" δε σημαίνει τίποτα περισσότερο από "στην πράξη".
     
  4. Discerning

    Discerning Contributor

    Oταν κάποιος είναι τοξικός, φαντασιόπληκτος, προκατειλημμένος..., δεν τον σώζει καμία εκπαιδευτική μέθοδος. Σε θαύματα δεν πιστεύω. Ειλικρινά αναρωτιέμαι, πως την παλεύουν με την πάρτη τους ορισμένοι άνθρωποι!
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Όχι δεν σημαίνει αυτό. Η αποδοχή αυτού του όρου σημαίνει άμεση αποδοχή του αντιθέτου.
    Δηλαδή ότι υπάρχουν επιτελικοί του BDSM και BDSMμερς της πράξης και της πρώτης γραμμής. Δηλαδή αυτός.
    Από την πρώτη στιγμή που εμφανίστηκε εδώ μέσα δεν κάνει και τίποτε άλλο από το να τονίζει την διαφορά που έχει αυτός από τους άλλους τους κακούς.
    Το λέει με άλλα λόγια κάθε φορά αλλά στη ουσία το ίδιο λέει.
     
  6. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Γλυκουλης   
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Έγραψε επακριβώς:
    Μπορείς να διαβάσεις ένα κείμενο και να ψάχνεις για χίλια πράγματα από πίσω, λαμπρά και είναι δικαίωμα του καθενός. Εγώ από την άλλη διαβάζω *ακριβώς* αυτά που γράφονται και σχολιάζω/απαντώ *ακριβώς* σε αυτά που γράφονται.
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Όχι για όλους. Από εμένα καραlike

    •Δεν αναζητούμε ούτε επιθυμούμε όλοι M/s.
    • Αφού μπορεί λοιπόν να φερθεί στην ιδιοκτησία του και σαν "μικρή του" δεν καταλαβαίνω που διαφωνείτε
     
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Και εμεις σε κρίνουμε.
    Συγχαρητήρια για την τοποθέτηση σου
     
  10. Discerning

    Discerning Contributor

    Λογικό και μια χαρά. Ωστόσο η @sapfw τοποθέτησε και τα τρία μαζί, με την ίδια "δυναμική" ως σχέση

    Αναφέρθηκα, μόνο στο M/s, με την επισήμανση ως είθισται

     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Μα ακριβώς αυτό που λέω γράφει.
    Και το κάνει από την πρώτη στιγμή και συνεχώς.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό που γράφεις είναι αποτέλεσμα εσωτερικής μετάφρασης αυτού που έγραψε ο @Discerning

    Ως εσωτερική σου μετάφραση δεν μπορώ να την κρίνω, αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι πως εγώ *δεν* κάνω εσωτερική μετάφραση "είπε αυτό άρα εννοούσε αυτό"

    Είναι το δικό μου modus operandi, προσπαθώ να διαβάσω τον άλλον *μόνο* αν είναι μέρος του άμεσου προσωπικού μου ενδιαφέροντος, είτε για προσωπικούς είτε για εργασιακούς λόγους, είτε έχω διάθεση να τρολλάρω και τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω.

    @Mods: Νομίζω ότι όλος αυτός ο διάλογος πρέπει να μεταφερθεί στο "Σκέψεις και προβληματισμοί" για να μη χαλάμε και το νήμα