Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

γκομενάκια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 4 Μαϊου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: γκομενάκια


    Δε μιλάω για διαστήματα που κάποια μπορεί να θέλει απλά σεξ, αλλά για όσες το κάνουν τρόπο ζωής και νοιάζονται μόνο για την ικανοποίηση της σάρκας. Ο όρος σεξ δεν είναι κι αυτός ωμός; 


    Όχι, δε βάζω ότι χειρότερο βρω κι ούτε τονίζω τα αρνητικά μου.Βγάζω αυτό που είμαι, δείχνω τον πραγματικό εαυτό μου κι όχι την εικόνα της τέλειας γκόμενας.
     
    Last edited by a moderator: 6 Μαϊου 2009
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    madlene,γιατι πρεπει να ειναι -η να θεωρειται - φτηνη μια γυναικα που αποσκοπει στο σεξ και μονο και να μην ισχυει το ιδιο και για εναν αντρα;
    Το γεγονος ο,τι καποιοι (αρσενικοι η θηλυκοι) προτασουν ως αξια το σεξ απογυμνωμενο η αποσυνδεμενο απο καθε συναισθηματικη δεσμευση δεν τους κανει "φτηνους" ,εφ'οσον ειναι αρκετα κυνικοι ωστε να το καθιστουν ξεκαθαρο στον εκαστοτε "στοχο" τους.
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: γκομενάκια


    Δεν απαντάς. Εγώ δεν ρώτησα τί βγάζεις, αλλά τί βάζεις...

    Ξανά, λοιπόν: Δεν τονίζεις τα θετικά σου; Κραγιόν ας πούμε, φοράς;



     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: γκομενάκια

    Και γιατί παρακαλώ είναι ωμός; Μία λέξη είναι, όπως οποιαδήποτε άλλη. Η χροιά που θα της δώσει ο καθένας έχει να κάνει με τον τρόπο που αντιμετωπίζει την ερωτική επαφή. Μπορεί για σένα να ενέχει την ωμότητα. Για μένα όχι, πιο πολύ είναι συνδεδεμένη με την ευχαρίστηση.
     
  5. atasai

    atasai Regular Member

    Αν το σεξ ήταν κάτι αμιγώς σωματικό - σε αντιδιαστολή με την λεκτική επικοινωνία - δεν θα ψάχναμε παρέα όταν το κάναμε, ούτε θα φροντίζαμε να περνάνε διάφοροι από το μυαλό μας όταν παίζουμε με τα χεράκια μας ή με πλαστικά αντικείμενα.

    Είμαι σίγουρη ότι τα μέλη του φόρουμ θα επικοινωνούσαν πολύ καλύτερα, αν αντί για κουβέντες κάνανε παρτούζες.

    ΜΜ, το κραγιόν κρύβει τον ιδιαίτερο χρωματισμό που παίρνουν τα χείλη μέσω της διέγερσης.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μα φυσικά και τους θεωρώ φτηνούς.Το ίδιο ακριβώς πράγμα δεν κάνουν;


    Δεν ξέρω πόση σημασία έχει αυτό για τη συζήτησή μας, αλλά ναι, φοράω κραγιόν. Κάτι όμως ελαφρύ, που δε θα με κάνει να δείχνω πρόστυχη.Γενικότερα, μ' αρέσει να ντύνομαι καλά, χωρίς να γίνομαι ιδιαίτερα προκλητική.
     
    Last edited by a moderator: 6 Μαϊου 2009
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: γκομενάκια

    Ώπα! Θυμάμαι πως σου έχω πει μιά-δυό φορές πως πρέπει να γίνεις πιό επικοινωνιακή, δεν είπα όμως να γίνεις και τόσο επικοινωνιακή...


    Λες γι' αυτό είναι τόσο κόκκινα τα χείλη των γυναικών όταν βρίσκονται κοντά μου, κι εγώ το κορόιδο νομίζω πως φορούν κραγιόν;






    ΟΚ, ευχαριστώ, με κάλυψες. Ιδίως μ' αυτό το "πρόστυχη"...  



     
    Last edited: 6 Μαϊου 2009
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @atasai:Με κάτι τέτοια όπως οι παρτούζες το σεξ έχει χάσει τη μαγεία του.
     
  9. atasai

    atasai Regular Member

    Γιατί ρε madlene, δεν είναι μαγικό να απολαμβάνουν ηδονικές στιγμές πολλοί άνθρωποι μαζί στον ίδιο χώρο; Πρόστυχο θα μου φαινόταν να ήμουν καυλωμένη και να κάθομαι να τον ρωτάω αν με αγαπάει  
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δε δηλώνω φαν του είδους για λόγους που δεν άπτονται του νήματος και που δε θα έμπαινα καν στον κόπο να αναλύσω στο forum. Από που κι ως που όμως προκύπτει πως συντελούν στο να χάνει το σεξ τη μαγεία του; Γιατί να μην αποδεχτούμε πως σε κάποιους μπορεί ν' αρέσουν, πως μπορεί να βρίσκουν τη "μαγεία του σεξ" μέσα σ' αυτές;

    Και μία απορία (ναι, ηλιθίου, θέλει κι ερώτημα; ) : Τώρα η λέξη σεξ δεν είναι ωμή; Εμπεριέχει μαγεία;
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Διαφωνω.Δεν ειναι φτηνοι.Φτηνης αισθητικης ειναι πολλες φορες τα μεσα και οι τροποι που χρησιμοποιουν για να το πετυχουν.Αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.

    Αυτη η συνδεση που κανεις παντως του σεξ με την ηθικη σκεψου την λιγο καλυτερα.Ειναι μια κλασσικη απο αιωνων ιδεολογικη μεθοδος ελεγχου της εξουσιας υπο θρησκευτικο η πολιτικο μανδυα πανω στις μαζες...
     
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Τόσες απαγορεύσεις (taboo) πώς αλλιώς θα γίνονταν σεβαστές αν δεν ήταν μαγικοθρησκευτικές;