Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

γκομενάκια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 4 Μαϊου 2009.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    (εκφράσου ελεύθερα,μην μου αγχώνεσαι   ) και ναι θα συμφωνήσω. Κρέας μπαίνει,κρέας βγαίνει. Είναι και ωμό (αφού αρέσκεσαι στην λέξη αυτή)  
    Στο απώτερο μέλλον θα εμπλακούν τα συναισθήματα,κοινώς τα μπούτια τους.
    Γιατί παρακαλώ να εμπλακούν τα συναισθήματα; Που το ξέρεις και το λες με τέτοια βεβαιότητα; Εξάλλου,ποιος σου μίλησε για συναισθήματα;
    Ιt's ok with me,dear 

    @Lady_Dementia:Πήδημα της συμφοράς; Μα για ονομα...


    Ξεκαύλωμα στιγμής είναι και ο αυνανισμός. Είναι και αυτός πρόστυχος και χυδαίος;

    Για να γαμήσουν πηδάνε ότι να ναι(αυτό είναι πήδημα συμφοράς).Δεν θεωρώ τον αυνανισμό πρόστυχο και χυδαίο,αντιθέτως:mwink:


    madlene..λες πως τα "γκομενάκια" για να γαμήσουν,πηδάν ότι να'ναι;;; Να το πάρω προσωπικά;; χμ..καλά,δεν το παίρνω.

    Είσαι λάθος πάντως. Εκπλήσομαι δε,με την σιγουριά σου για αυτά τα θέματα (για το πως λειτουργούν δλδ),αν σκεφτείς πως δηλώνεις πως ανήκεις στην απέναντι όχθη. Χμ..μήπως έχεις φίλες "γκομενάκια" και σε ενημερώνουν για την τακτική τους; Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ..
    @Lady_Dementia:Σκοπός της ζωής του καθενός μπορεί να είναι ΜΟΝΟ το σεξ,ναι.. μπορεί και όχι όμως. Ή μπορεί να πέρασε περιόδους στη ζωή του που δεν ήθελε την δέσμευση -για οποιονδήποτε λόγο- αλλά δεν ήθελε να χάσει την απόλαυση της συνουσίας,απ'την άλλη. Μπορεί επίσης,να μην αντέχει τη μοναξιά και να θέλει το κρεβάτι του γεμάτο κάθε βράδυ. Γιατί οπωσδήποτε θα πρέπει να τον πούμε χυδαίο και πρόστυχο; Τι κακό κάνει; Ποιος μπορεί να κρίνει έναν τέτοιον άνθρωπο;

    Κανείς,ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του.


    Εδώ αγαπητή madlene,σίγουρα με ειρωνεύεσαι (αν δηλαδή θεωρήσω πως δεν το κάνεις από την αρχή του ποστ σου).

    @Lady_Dementia:Δεν σε καταλαβαίνω.. Προσπαθώ αλλά δεν μπορώ..

    Τι πιο φυσιολογικό από το να πλασάρει ο καθένας τον εαυτό του,φέρνοντας σε πρώτο πλάνο τα θετικά του στοιχεία; Γιατί είναι κακό δλδ να ντυθώ προκλητικά αφού μπορώ να το κάνω; Γιατί είναι κακό να δείξω πως είμαι εξυπνούλα,εφ'οσον το κατέχω; Γιατί να μην είμαι σέξυ,αφού έχω τα φόντα;

    Τα αρνητικά madlene,ποτέ δεν καταφέρνεις να τα κρύψεις.. και στο κάτω κάτω για ποια αρνητικά μιλάμε; αν το "γκομενάκι" το μόνο που θέλει -οπως λες- είναι ένα πήδημα και δρόμο,για ποιο λόγο να βρωντοφωνάξει τα αρνητικά της; χαζή είναι; εξάλλου αν κατέχει όλα αυτά τα θετικά,ποσώς θα ενδιαφερθει ο σύντροφος για τα αρνητικά της..(αλήθεια,τι ονομάζεις "αρνητικό στοιχείο" εσύ; )

    Στο πρώτο σκέλος απαντώ με τη φράση που έχει ως εξής:Θέλει η πουτάνα να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει.. 


    Μάλιστα madlene.. τι ακριβώς με κάνει πουτάνα; Οτι αγαπώ τον εαυτό μου και τον φροντίζω; οτι κάθε τι ωραίο που ίσως έχω,θέλω να το προβάλω κιόλας; Αυτό και μόνο με κάνει πουτάνα; Αν ναι,τότε είμαι και πάλι τιμή μου και καμάρι μου!

    Αρνητικό για μένα η επιτηδευμένη πουτανιά στο μυαλό(για τον πούτσο καβάλα);


    "Επιτηδευμένη πουτανιά στο μυαλό".. τι ακριβώς εννοείς; και η έκφραση "για τον πούτσο καβάλα" τι σημαίνει; Συγχώρεσε την άγνοιά μου,αλλά δεν χρησιμοποιώ τέτοιου είδους εκφράσεις στο καθημερινό μου λεξιλόγιο..

    @Lady_Dementia:Τα "γκομενάκια" κάνουν αυτό ακριβώς madlene. Δείχνουν αυτό που είναι και μάλιστα μπορουν να το υποστηρίξουν. Άν εσύ δεν μπορείς να φαίνεσαι σαν την τέλεια γκόμενα,μήπως τελικά δεν είσαι η τέλεια γκόμενα;


    Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το εννοώ και να μην παρεξηγηθείς..


    Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις ''Αξιογάμιτες Κυρίες''(γενικά μιλάω) το μουνί είναι το ισχυρό τους όπλο.

    Κανείς δεν είναι τέλειος..δεν ηθικολογώ, δεν είναι αυτός ο σκοπός μου,δεν έχω αγγίξει ακόμα την τελειότητα [/quote]

    madlene,προσπερνώ εν τάχει τον χαρακτηρισμό "Αξιογάμητη" μιας και δεν μπορώ να φανταστώ τι εννοείς με δαύτο και κρατώ το "Κυρία" που ξέρω σίγουρα τι είναι, για να πάω στο δεύτερο σκέλος της πρότασης. Το μουνί,δεν είναι το δικό σου ισχυρό όπλο; Δεν είναι το όπλο όλων των γυναικών ανεξαιρέτως στάτους;
    [

    quote=madlene;255797]Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε καμία, αλλά σε όλες εκείνες που το παίζουν γκομενάκια.Εγώ άσχετα αν είμαι αξιογάμητη ή όχι, δε χαρίζω το σώμα μου από δω κι από εκεί.Δεν είπα πως δεν κρίνω. Όλοι μας κάνουμε κριτική στις επιλογές των άλλων. Δεν κατακρίνω και ούτε προσπαθώ να επιβάλλω τη γνώμη μου, απλά τη λέω.
    Δεν αναφέρεσαι σε καμία,αλλά αναφέρεσαι σε όλες μας μαζί. Μάλιστα.. Εμείς τα "γκομενάκια" λοιπόν,εκτός του οτι είμαστε χυδαίες και πρόστυχες,είμαστε αξιογάμητες (Τι θα πει αυτό βρε παιδιά;;;; ) και επιπλέον χαρίζουμε το σώμα μας απο'δω και απο'κει. Τι άλλο madlene; για τι άλλο θα μας κατηγορήσεις εσύ που ΔΕΝ κρίνεις,ενώ αμέσως μετά,στην επόμενη πρόταση λες πως όλοι μας κάνουμε κριτική στις επιλογές των άλλων;

    Που να μας κατέκρινες κιόλας..

     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Lady_Dementia:Καταρχήν δεν μίλησα προσωπικά σε σένα και σε καμία,δεκτόν;


    υ.γΣταματάω τη συμμετοχή μου σε αυτό το νήμα και συγνώμη για την αναστάτωση Κυρίες/oι,  δεν είχα σκοπό να θίξω κανέναν.Ευχαριστώ για τον διάλογο.
     
    Last edited by a moderator: 6 Μαϊου 2009
  3. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    ωραια, νομιζω αυτο που διαπερνα όλο το αρχικό κείμενο (και τις παραπέρα συζητήσεις) είναι (για να το θέσω με χυδαίους οικονομικούς όρους) ένας πληθωρισμός.

    σου λέει, βρε κορίτσια κάποτε το μουνί σας το χαρίζατε σε 1 άντρα (αντε 2-3 στα κρυφα) και είχε αξία. Οι πιο ξετσουπωμένες δε, του έκαναν τη χάρη (του άντρα) και του έδιναν και κώλο. Αλλά με αυτά και μαυτά, το μουνί έχασε την αξία του και τώρα το δίνετε όπου νάναι. Και τι σας μένει εσάς για να διαπραγματευτείτε σε αυτόν τον κόσμο? έχετε τίποτα άλλο που να αξίζει?

    Φυσικά ο συντάκτης ξεχνά πως στον άθλιο κόσμο μας κυκλοφορούν και λεσβίες που βγάζουν απο την κυκλοφορία πολλά μουνάκια (οι καριόλες). Δυστυχώς βέβαια υπάρχουν και οι παλιαδερφές που μειώνουν τον αριθμό των πρόθυμων φαλλών. Κάτι που δυστυχώς κάνει τα μουνάκια πιο πρόθυμα λόγω της ελλειψης που δημιουργείται....


    κι ολα αυτά που λέω πέρα από την πλάκα αφορούν την αντίληψη που έχουν πολλοί άνθρωποι για το σεξ και τη λειτουργία του. Δεν είναι τυχαίο πως το σεξ είναι κάτι που αυτες οι γυναίκες το δίνουν στους άντρες. Κι εαν ειναι μαλακας και δεν επλυνε τα πιατα, δεν του το δινουμε κιόλας.

    Παρατηρείτε φυσικά πως όλη αυτή η διαδικασία δεν εμπλέκει πουθενά την ηδονή ως σωματική διαδικασία παρά μόνο ως δυνατότητα ελέγχου. Η ηδονή αυτών των (πολλών επιμένω) γυναικών προέρχεται κατα κύριο λόγο από την κυριαρχία τους (και ποιος τους γαμει τους υπερεκτιμημένους οργασμους).

    Οποτε στο δικό μου κόσμο οι χυδαίοι είναι αυτοί που χαλάνε το πανέμορφο παιχνίδι του πηδήματος για να πάρουν εξουσία, σχέσεις, αυτοκίνητα, παιδιά. Αλλά το χειρότερο που κάνουν είναι όταν κατακρίνουν όλους εκείνους που το δίνουν τσάμπα και χαλάνε την πιάτσα.

    ΥΓ και φυσικά τις πουτάνες που το κάνουν για τα λεφτα σας δεν ντρεπονται οι ξετσιπωτες
     
  4. Cordelia Day

    Cordelia Day Guest

    Απάντηση: γκομενάκια

    Το πως μια γυναίκα θα διαθέσει το σώμα της είναι στ'αλήθεια ατομική υπόθεση και ο καθένας κουβαλά τους δικούς του λόγους για όλα (νόμιζα πως όλα αυτά ήταν αυτονόητα πια και κουράζομαι πολύ).

    Το να απολαμβάνεις το σεξ με συντρόφους που διαλέγεις,χωρίς να έχει σημασία ο αριθμός ή η δέσμευση,θα έπρεπε πλέον να απαλλαγεί από τις ψευδοηθικές μομφές ανθρώπων που απλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι διαφορετικό.Το σεξ είναι παιχνίδι και είναι επικοινωνία και μοιρασιά και τέχνη.
    Είναι θέμα ανάγκης και ικανότητας,θέμα "μπορώ ή οχι" πλέον και κανείς δεν κατακρίνει τις σωστές κοπέλες για τη δύναμη ή αδυναμία τους ν'αντισταθούν στο ολόδικό τους pussy power. 
     
  5. Cordelia Day

    Cordelia Day Guest

    Απάντηση: γκομενάκια

    Οκ οκ,ξέρω άργησα λίγο.Ευτυχώς τα είπαν άλλοι πριν από μένα.
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    και η ΑΝΑΣΑ (αν.υπολογιστης α.ξιας σ.υνδρομη) στο θεμα, κατευθειαν απο την Χωρα των Ηλιθιων

    http://www.rooshv.com/the-sweet-spot
     
  7. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Τελικα η ηλιθιοτητα δεν εχει φυλο. βεβαιωθηκα.
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

    που το ξεθαψες. οριστε το λεει καθαρα 21-24. αυτα ειναι!!!

    απο κατω λεει ενας 18-21 ανταποκρινονται καλα στα asshole games γιατι ακομα γουσταρουν το bad boy image... εδω παντως το γουσταρουν κ οι 40αρες. ειδικα αν παντρευτικαν στα 20 και χωρισαν στα 40 και νομιζουν τωρα οτι ειναι 20+μια μερα.  
     
  9. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Λεει επισης πως ολα αυτα ανταποκρινονται στις αμερικανιδες.
    Δεν σχολιαζω τιποτα αλλο γιατι κανονικα τετοια κειμενα με εκνευριζουν πολυ.
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Μαλιστα!
     
  11. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    @Siren_Peisinoe & @lizard_ εγω σας το ειπα, ειναι απο τη Χωρα των Ηλιθιων. Καλη μερα να εχουμε  
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γιατί;