Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

δεσιμο ματιων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dim2525, στις 2 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. dim2525

    dim2525 New Member

    την ωρα της υποταγης του υποτακτικου απο την αφεντρα/η σας αρεσει να σας δενουν τα ματια?εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ οχι παντα βεβαια γιατι με αυτον τον τροπο δεν γνωριζω τι θα μου κανει η αφεντρα.αυτο μου προκαλει πολυ ηδονη γιατι δεν γνωριζω τι με περιμενει.ποια ειναι η δικια σας γνωμη και τι εμπειριες εχετε?
     
  2. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Εγω προσωπικά λατρεύω να μου Έχει δεμένα τα μάτια και να μην ξέρω τι και πότε να το περιμένω. Το να είμαι έρμαιο στο χέρια Του με οποιονδήποτε τρόπο με ευχαριστεί αφάνταστα. Εκεί βλέπω ξεκάθαρα τις αντιδράσεις μου στα χτυπήματα που δέχομαι πχ και δεν αντιδρώ ελαφρώς παράλογα όπως όταν βλέπω το μαστίγιο ή τη βίτσα να έρχονται κατά πάνω μου. Επίσης με αυτό τον τρόπο ζω και κατανοώ όσο καλύτερα γίνεται την θέση μου. Το αντικείμενο δηλαδή του Αφέντη μου που ε/ιμαι εκεί για να με χρησιμοποεί όπως και όποτε Θελήσει.
     
  3. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Συμφωνώ με τη slut. O σκλάβος πρέπει να έχει δεμένα τα μάτια ώστε να μην επηρεάζεται από αυτά που βλέπει. Έχω δοκιμάσει και τα δύο και έχω διαπιστώσει πως κάποια πράγματα τα οποία τα είδα, όπως dildoes, ζήτησα να μην τα δεχθώ λόγο μεγέθους ανταλλάσοντας τα με κάποια τιμωρία. Αν είχα κλειστά τα μάτια ίσως να είχα ευχαριστήσει τον αφέντη μου. Όμως δεν θέλω να έχω δεμένα τα μάτια αν συναντιέμαι με κάποιον πρώτη φορά. Ναι μεν, η αδρεναλίνη μου είναι στα ύψη αλλά δεν μπορούμε να βασιστούμε σε κάποιον αν τον συναντάμαι πρώτη φορά.
     
  4. gallant

    gallant Guest

    Αν και μου αρέσει να μπορώ να βλέπω κατά την διάρκεια του παιχνιδιού (όσο μπορώ και μου επιτρέπεται) πρέπει να ομολογήσω ότι το δέσιμο των ματιών είναι κάτι που με τρελένει. Αυτό το σασπένς του να μην ξέρεις τι σε περιμένει με εξιτάρει τρομερά και ανοίγει πολλούς νέους ορίζοντες στο παιχνίδι   Θα το συνηστούσα ανεπιφύλακτα   είναι τρομερή εμπειρία.
     
  5. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    μ΄αρέσει να δένω τα μάτια σε κοπέλες την ώρα του παιχνιδιού. είναι πολύ sexy καθώς και την ώρα που το άτομο έχει δεμένα η φαντασία οργιάζει για το τι πρόκειται να ακολουθήσει...  
     
  6. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Το δέσιμο των ματιών κάνει άλλες αισθήσεις να λειτουργούν εντονότερα. Το πρώτο που αφήνει στον-ην sub/slave να είναι η μη γνώση του τι μπορεί να επακολουθήσει, η αίσθηση του αγνλωστου που δεν απέχει πολύ απο το φόβο ακόμα και αν η εμπιστοσύνη είναι στοιχείο της σχέσης Αφεντη-τρας / Υποτακτικού
     
  7. Myrcora

    Myrcora Guest

    Μου αρεσει να δενω τα ματια του συντροφου μου καινα του περιγραφω φαντασιωσεις... αλλα μονο στην ιδεα να κλεισουν τα δικα μου ματια με πιανει πανικος και υστερια... πως ξεπερνιεται αυτο??????
     
  8. Lady Etterna

    Lady Etterna New Member

    Κάποιες φορές το κάνω.Όταν θέλω να παίξω με τα ξαφνιάσματα του σώματος.Αλλά είναι μεγαλύτερη η ηδονή όταν βλέπεις στα μάτια του σκλάβου την έκπληξη,τη λαχτάρα,την ικεσία,τον πόνο.Με κορυφαία τη στιγμή που μπορεί να κυλήσει ένα δάκρυ......
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Συμφωνώ με την Laidy . Αν δεν βλέπεις τις αντιδράσεις , χάνεις πολλά .
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    στο παραπάνω quote της lilly βρίσκεται η απάντηση στην ερώτισή σου Μyrcora και καλώς ήρθες.
     
  11. Myrcora

    Myrcora Guest

    RE: RE: δεσιμο ματιων


    Καλως σας βρηκα!!! το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι ουτε sub ουτε slave!!! Απλα ξεκιναω σε ελαφρα kinky φαση!!!!!!! οποτε... Δεν παιζει κατι τετοιο!!! Το κακο ειναι οτι δεν εμπιστευομαι ΟΥΤΕ την σκια μου... ποσο μαλλον καποιον αλλο!!!
     
  12. potty65

    potty65 Regular Member

    Μyrcora επειδή έχουμε μάλλον κοινό ψυχικό background θα σου δώσω κι εγώ την γνώμη μου. Γιατί ρωτάς πως ξεπερνιέται αυτό? Είσαι σίγουρη ότι θες να το ξεπεράσεις? Ο φόβος, το άγχος του αγνώστου, ακόμα και ο πανικός, είναι όλα στοιχεία που 'ταράζουν τα νερά', ικανά να σε οδηγήσουν σε νέες οδούς απόλαυσης και ηδονής. Το ότι δεν ξέρεις τι θα επακολουθήσει, ότι δεν μπορείς να δεις, να προβλέψεις, να προλάβεις, μπορεί να λειτουργήσει απίστευτα ερεθιστικά αν το παιχνίδι παιχτεί σωστά και με τον κατάλληλο άνθρωπο. Εχει να κάνει με την απώλεια του ελέγχου, ένα είδος black out που μπορεί να πυροδοτήσει δημιουργικά την φαντασία σου.

    Περαιτέρω το γεγονός ότι στερείσαι την κυριώτερη ίσως αίσθηση - αυτής της όρασης-, έχει ως αποτέλεσμα να υπερλειτουργούν οι υπόλοιπες αισθήσεις σου, κάτι επίσης φοβερά ερεθιστικό από μόνο του. Σε όσες περιπτώσεις το έχω κάνει εγώ, φροντίζω να παίζω με τον χρόνο, είναι ένα mind game, το οποίο απολαμβάνω πάρα πολύ γιατί παίζεις με τους φόβους, τις αγωνίες και τις φαντασιώσεις της συντρόφου. Πρέπει όμως να υπάρχει ένας βαθμός εμπιστοσύνης με τον αλλον.