Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

δεσιμο ματιων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dim2525, στις 2 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: RE: δεσιμο ματιων

    Παρόμοια περίπτωση έζησα και εγώ μόνο που δεν φοβόμουν...όχι πολύ τουλάχιστον! Τον εμπιστεύομαι.

    Αστάρτη

    Υ.Γ. χαχαχαχα Ιωάννα! Τους μπαγάσες!
     
  2. μελίνα

    μελίνα Guest

    Δεμένα μάτια και προετοιμασία για παιχνίδι...
    χαλαρώνει την ψυχή
    καλύτερα και από σφηνάκια
    και ετοιμάζει το σώμα για πολλές απολαύσεις.
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Μου αρέσει η χρησιμοποίηση του τρίτου ενικού.Η απάντηση είναι ότι δεν ξεπερνιέται από μόνο του.Το ξεπερνάς αυτοβούλως.
    Θα σου πρότεινα ίσως ένα είδος αυτοtraining.
    Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να ήταν πχ. το να κλείσεις μόνη σου τα μάτια ή να δέσεις ένα μαντήλι ή κάτι τελοσπάντων και να φανταστείς τον καλό σου να σε πλησιάζει και να σου κάνει κάτι που θα ήθελες.
    Αν και θα ήταν ίσως πιο αποtελεσματικό να μετείχε και ο σύντροφός σου στην όλη διαδικασία.
    Θα μπορούσατε λόγου χάρη να καθίσετε ένα απογευματάκι όπου αυτός να σου δέσει τα μάτια και να ξεκινήσετε απλά μια κουβέντα την ώρα που πίνετε καφέ.Έτσι χωρίς κανένα σεξουαλικό υπονούμενο.Μια απλή συζήτηση περί ανέμων και υδάτων που το μόνο που θα την καθιστά ξεχωριστή θα είναι το γεγονός ότι δε θα μπορείς να δεις το συνομιλητή σου.
    Τέτοια κι άλλα πολλά είμαι σίγουρος ότι μπορείς να σκεφτείς κι εσύ και ο οποιοσδήποτε.

    Αλλά ίσως πάλι όλα αυτά να είναι άνευ ουσίας για τον εξής απλό λόγο.

    Αν όντως σου αρέσει η ιδέα των δεμένων ματιών (που έτσι φένεται γιατί αλλιώς δεν θα άνοιγες συζήτηση γι' αυτό) και αν όντως επιθυμείς να βρεθείς σε αυτή τη θέση τότε δε χρειάζεσαι κανέναν και είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα βρεις μόνη σου τον τρόπο και τη δύναμη να ξεπεράσεις τον οποιοδήποτε φόβο σε κρατά μακριά από αυτό.Γιατί τελικά σε αυτή τη ζωή τίποτα δεν είναι ικανό να μας κρατήσει μακριά από αυτό που θέλουμε.Απλώς τις περισσότερες φορές δεν έχουμε ουσιαστική γνώση του τί ζητάμε.
     
  4. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: δεσιμο ματιων

    Το δέσιμο ματιών αποτελεί ένα από τα απλά, πρακτικά, πρωταρχικά παιχνίδια του BDSM και κρύβει μέσα του μια τεράστια δυναμική.. Από την πλευρά του/της Κυρίαρχου δίνει σημαντικό πλεονέκτημα στον έλεγχο και τον περιορισμό του/της υπό -ειδικά συνδυαζόμενο με δέσιμο χεριών ή/και ποδιών- ενώ από την πλευρά του/της υπό εκτινάσσει την αδρεναλίνη στα ύψη, αφενός λόγω της αντιδραστικής αύξησης της αίσθησης της ακοής (καθότι και ο παραμικρός θόρυβος δραστηριοποιεί τον οργανισμό) αφετέρου δημιουργεί το συναίσθημα της παράδοσης στον Κυρίαρχο αφού ο/η sub δεν μπορεί να δει την παραμικρή κίνηση και να ξέρει τι μέλλει γενέσθαι.. Πάντως το δέσιμο των ματιών οπωσδήποτε ενισχύει την εμπιστοσύνη που υπάρχει μεταξύ Κυρίαρχου και υπό.
    Προσωπικά εξιτάρομαι τόσο οταν δένω τα μάτια της συντρόφου μου, όσο και οταν μου τα δένει εκείνη..