Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

δοξάζοντας την (ή τον) κυρίαρχο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος doulos, στις 26 Αυγούστου 2019.

  1. doulos

    doulos Regular Member

    πάντα με συνέπερνε η ιδέα της ικανοποίησης και της δύναμης που αντλεί μια κυρίαρχος από τη λατρεία και την υποταγή του υποτακτικού Της.

    μια ιδιαίτερη πτυχή αυτής της ιδέας είναι οι τιμές που μπορεί να απολαύσει μια Κυρία μέσω της αφοσίωσης του υποτακτικού όχι μόνο στο στενό περιβάλλον ανθρώπων που μοιράζονται κοινά σεξουαλικά ενδιαφέροντα, ή τέλος πάντων γνωρίζουν τα συμβαίνοντα, αλλά και στο ευρύτερο κοινωνικό περιβάλλον.

    σε βδσμικό περιβάλλον μπορούμε να κάνουμε λόγο για εξευτελισμούς και υπηρεσία μπροστά σε τρίτους, για παράδειγμα, ή περιπτώσεις που ο υποτακτικός γίνεται αντικείμενο συζήτησης για έναν ακραίο εξευτελισμό που υπέστη ή μια ακραία πράξη υποταγής στην οποία προέβη αποδεικνύοντας έτσι την αφοσίωσή του. ένα άλλο παράδειγμα θα ηταν διάφορες εξευτελιστικές ομολογίες λατρείας και υποταγής μπροστά σε τρίτα πρόσωπα ακόμα και χωρίς την παρουσία της Αφέντρας.

    ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν εκδηλώσεις λατρείας μέσα στο πλαίσιο της καθημερινότητας. η υπηρεσία του υποτακτικού μπορεί να συνίσταται στην διαρκή προσπάθεια εξύψωσης της Αφέντρας μέσω της έκφρασης θαυμασμού προς το πρόσωπο Της ενώπιον τρίτων. ο σκοπός μπορεί να επιδιωχθεί και μέσω της αυτομείωσης και αυτοταπείνωσης μπροστά στην Αφέντρα όταν ο υποτακτικός για παράδειγμά γίνεται γνωστός σε κύκλο προσώπων ως θαυμαστής Της Κυρίας, "θύμα", θεληματάς κλπ.

    φυσικά όλα αυτά πρέπει να γίνονται με έναν εκλεπτυσμένο και διακριτικό τρόπο για έχουν το σωστό αποτέλεσμα, την εξύψωση της Κυρίας και την καλλιέργεια της φήμης Της όπως Εκείνη την επιθυμεί.

    κατά πόσο εφαρμόζονται τέτοιες πρακτικές από Ε/εσας; θα ενδιαφερόσταν να καλλιεργήσετε τέτοιου είδους πρακτικές;
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Στη καθημερινοτητα ενωπιον τριτων καθολου. Κατα τη διαρκεια ενος πλει (συνηθως τυχαιων αγνωστων) αυτη η διαθεση για -εξυψωση- μπορει να αξιοποιηθει με πολλους τροπους  

    Μονο που θα πρεπει να εχει σαφη αρχη και σαφες τελος.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    ψωνάρα πάλι το κυρίαρχος.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    1. Ἐγώ εἰμι Κύριος ὁ Θεός σου, οὐκ ἔσονται σοὶ θεοὶ ἕτεροι πλὴν ἐμοῦ.
    2. Οὐ ποιήσεις σεαυτῷ εἴδωλον, οὐδὲ παντὸς ὁμοίωμα, ὅσα ἐν τῷ οὐρανῷ ἄνω καὶ ὅσα ἐν τῇ γῇ κάτω καὶ ὅσα ἐν τοῖς ὕδασιν ὑποκάτω τῆς γῆς.
    3. Οὐ λήψει τὸ ὄνομα τοῦ Κυρίου τοῦ Θεοῦ σου ἐπὶ ματαίῳ.

    Μέσα απ' τη ζωή βγαλμένα που θα 'λεγε και ο μακαρίτης ο Φώσκολος.
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Έτσι ακριβώς.

    Στο θρόνο μας εμείς οι Κ. Και στα πόδια μας οι σκλάβες, Να γλύφουν το πάτωμα που θα πατήσουμε. Όλα συναινετικα. Η πόρτα ανοιχτή και τα Σκυλια δεμένα.

    Άμα εγώ βρω μια, που θέλει και το κάνει, εσένα, τι λόγος σου πέφτει? Θα γίνεις ο Εμιλιο Ζαπατα του ΝτιΕς? Θα απελευθέρωσεις τις κακομοίρες και καταπιεσμενες?

    Για συνελθε... Σε φόρουμ BDSM εσαι.
     
  6. Είναι μέρος της γοητείας του!  
    Επίσης φταίει για όλα! Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε  


    Επί του θέματος, δεν μπορώ να κατανοήσω
    και
    Για ποιό λόγο να υπάρχει αυτή η προσπάθεια εξυψωσης προς τρίτους και η καλλιέργεια της φήμης του/της?
    Λίγο ανασφάλεια μου θυμίζει. Δεν ξέρω....
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Χρειάζεσαι να σε εκθειάζει η σκλαβα;
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Για να ανέβει η ταρίφα της Κυρίας
     
  9. Κυρίαρχο δεν το λες τότε. Τουλάχιστο για τα δικά μου μέτρα και σταθμά
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Μου θυμίζει κάτι γκομενους που ειχα στα νιάτα μου και με ρωτούσαν "ήμουν ο καλύτερος σου";
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Εμενα οχι. Αλλα εχω αποδεχτει οτι αντιπροσωπευω το 0,5%

    Αλλα και το 0,1% ή το 10% να αντιπροσωπευα, παλι δεν αλλαζει κατι. ουτε τιθεται θεμα να ¨μπω¨ ουτε ποσες θεσεις παιρνω στην ¨βουλη¨.
    Εκπροσωπω τη θεση μου και εχω την ατομικη μου ευθυνη σε οποιαδηποτε πραγματικη συνευρεση με καποια ¨σκλαβα´.

    Αυτο και μονο αυτο μετραει. Και οχι η αποψαρα στη θεωρια.
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2019
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απορώ που απορείτε.

    Με όποιο δάσκαλο καθίσεις τέτοια πράματα θα μάθεις.