Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

εκπαιδευτηριο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 20 Ιουνίου 2005.

  1. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Στη Χαλκιδική; μήπως λες για τα σπίτια εκείνα που αγοράζεται χρόνος;

    Εδώ που τα λέμε, έχεις δίκιο BDSM_lover, αλλά κάτι πρέπει να κάνουμε. δηλαδή λες να μας δημοσιεύσουν αν μας καταλάβουν; Πάντως όταν το πρωτοδιάβασα δεν πήγε το μυαλό μου ότι θα είμαστε πολλοί μαζί κάθε φορά, θα συγκεντρωνόμαστε πολλοί δηλαδή;
    Αν είναι τρία τέσσερα άτομα και να υποψιαστεί κανείς ποιος θα ασχοληθεί; Είναι γνωστό στην κοινωνία ότι υπάρχουν άνθρωποι στους οποίους αρέσουν αυτά, και να υποψιαστεί οποιοσδήποτε δεν νομίζω ότι θα φτάσει ως τη δημοσιότητα.
    Οργανωμένη δουλειά αν αντιληφθούν τότε θα γίνει χαμός. αν σε μια γειτονιά πχ γίνει αντιληπτό ότι κάποιος φέρνει στο σπίτι του παρεουλες για τέτοια πράγματα, θα ψιθυρίζεται ότι να αυτός μαζεύει στο σπίτι του κόσμο και κάνει όργια. το οργανωμένο όμως παίρνει άλλη διάσταση μέσα στο μυαλό. η φράση οργανωμένη δουλειά αναστατώνει. τότε θα λένε, πωωωω πω πω πω αυτοί εδώ θα μας μαγαρίσουν κάποιος πρέπει να τους σταματήσει έχουμε και παιδιά τι θα πούμε στα κορίτσια μας που μεγαλώνουν και τι κάνει η αστυνομία και που είναι ο εισαγγελέας και ένα σωρό τέτοια.
    Συμπέρασμα: αν ισχύει ότι θα μαθευτεί κάποια στιγμή ούτως ή άλλως, θα πρέπει να οργανωθεί έτσι που να φαίνεται μη οργανωμένη δουλειά, να φαίνεται ως μεμονωμένες περιπτώσεις ώστε να μην αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κανείς σοβαρά.
    Τα μέτρα ασφαλείας δηλαδή θα είναι δυο σκέλη. Το ένα σκέλος θα αφορά μέτρα ασφαλείας για να μην γίνει αντιληπτό, και το άλλο την περίπτωση που θα γίνει αντιληπτό να καλύψει την πραγματική του έκταση και να το εμφανίσει ως ασήμαντο. (αφού δεν είμαστε αλάνθαστοι να προβλέψουμε ώστε το λάθος να μην το πληρώσουμε ακριβά)
    Πάντως προσωπικά έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να λειτουργήσω παρουσία αρσενικού οπότε με πολλά άτομα δεν μπορώ τίποτα. με γυναίκες όμως μπορώ μια χαρά κι ας είναι πολλές.
    Αυτό που έχω να προτείνω είναι το εξής: αν υπάρχουν γυναίκες που καλύπτονται μόνο στο πλαίσιο του ερωτικού σαδομαζοχισμού, εκπαιδεύτριες, και μαθήτριες που θέλουν να εκπαιδευτούν ως σαδίστριες (αλλά και ως μαζοχίστριες παίζω κι έτσι και θα είμαι μαθητής σ αυτή την περίπτωση), ας εμφανιστούν, και προσφέρομαι για να γίνουν επάνω μου μαθήματα πρακτικής. Μμμμ...με τον εξοπλισμό όμως δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει ώστε να είναι καμουφλαρισμένος...
    Ας εξεταστεί το όλο σκεπτικό μου να περαστεί από επεξεργασία μήπως και υπάρξει καλύτερη ιδέα
     
  2. τασος0

    τασος0 Regular Member

    για τον χωρο κλπ νομιζω δεν ειναι η ωρα τωρα.ας δουμε αν μπορει να γινει κατ αρχην... ας πουν ποιοι ποιες θελουν να εκπαιδευσουν κ ποιοι ποιες θελουν να εκπαιδευθουν και μετα βλεπουμε για πιο περα ..γιατι αν δεν υπαρχει ενδιαφερον τα υπολοιπα αδικα τα συζηταμε
     
  3. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Ναι αλλά όπως δεν ξέρουμε αν θα υπάρξει ενδιαφέρον, δεν ξέρουμε και πως θα γίνει όλη αυτή η δουλειά, γι αυτό ας τα συζητάμε και τα δυο μαζί. Ας ψαχνόμαστε και γύρω από το δεύτερο, κι αν δεν υπάρξει ενδιαφέρον δεν θα προχωρήσουμε στην εφαρμογή του αν όμως αρχίσει να υπάρχει θα έχουμε ίσως ήδη κάποια ιδέα. Μακάρι να βρούμε τον τρόπο ώστε μόλις είμαστε έτοιμοι απλά θα τον εφαρμόσουμε κι όσο δεν είμαστε έτοιμοι απλά δεν θα τον εφαρμόζουμε.
    Πάντως αν έχεις υποψιν σου κάποιον κατάλληλο χώρο, μόλις εμφανιστούν ενδιαφερόμενες δέχομαι να κάνουμε (εγώ κι αυτές) την αρχή ως αναγνώριση για δούμε αν και πως μπορούμε να οργανωθούμε στο χώρο αυτόν. για πρώτη φορά και ανοργάνωτοι να είμαστε δεν θα κινδυνέψουμε από τα φώτα της δημοσιότητας.
     
  4. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Opoios endiaferetai mporei na thelei na paei na koitaksei to http://www.the-estate.com ...einai ena website triwn poli empeirwn ke ikanwn Master pou ehoune dimiourgisei ena tetoio ekpaideftirio. Ta kritiria apodohis sklavwn gia ekpaidefsi einai afstira ke idioktisia pou einai estate trained theoreitai poli kalou epipedou. Merikoi Masters stelnoune ekei tous sklavous tous gia na ekpaideftoune sepragmata pou oi Masters den gnorizoune, i pou ta sinaisthimata tous gia tous sklavous tous den tous epitrepoune na epivaloun.

    I idea tou ekpaideftiriou einai poli endiaferousa. Kata tin apopsi mou ta akoloutha tha mporousan na lifthoun ip opsin:
    1. Poli poli afstiro screening: o hronos ton anthropwn pou tha asholountousan me kati tetoio einai poli politimos gia na analothei se atoma pou apla hazevoun.
    2. Prin ginei otidipote real, polli sizitisi ke theoria gia na smilefthei i katallili nootropia: i sosti nootropia einai to pio simantiko haraktiristiko enos sovarou ke ikanou slave.
    3. Ekpaidefsi apo diaforetika atoma me dinata simeia se diaforetika kommatia mias Ms shesis: diaforetika play skills, diaforetikes sinaisthimatikes apaitiseis klp.
    4. Apoliti afosiosi tou ekpaidevomenou stin krisi ke apofaseis ton Ekpaideftwn tou. Arniseis ke misodouleies endehomenws na odigousan se apovoli apo to programma.
    5. Enas Ekpaideftis ehei gia panta mia idiaiteri shesi me ton ipotaktiko pou ekpaidevei se opoiou tin ipiresia ke na kataliksei o ipotaktikos: afto prepei na to gnorizei kai na to katanoei kala toso o ipotaktikos, oso ke oi Ekpaideftes ke i Owner tou sklavou (an iparhei).
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    The link seems broken Phaedra, please check and repost if needed

    tY
     
  6. latexduck

    latexduck Contributor

    Αν όχι έξω θα μπούσε να υπάρχξει κάποιο κανάλι για αυτό το θέμα...
    Πάντως αν υπήρχε τέτοια σχολή θα λάμβανα μέρος άμέσως ..
     
  7. τασος0

    τασος0 Regular Member

    πολυ σωστα αυτα που ειπε η Fhaedra συμφωνω απολυτα
     
  8. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    MasterJp, pragmati to site ehei ginei reconfigured ke den doulevei sosta. Tha rotiso ton WebMaster ke an vrethei akri tha to kano post.
    Thanks for bringing it to my attention.
     
  9. τασος0

    τασος0 Regular Member

    τελικα απο οτι φαινεται δεν υπαρχει και πολυ ενδιαφερον ουτε απο εκπαιδευτες ουτε απο εκπαιδευομενους
     
  10. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: εκπαιδευτηριο?

    Ότι να΄ναι !!
     
  11. τασος0

    τασος0 Regular Member

    τι σημαινει το ..οτι να ναι?
     
  12. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Χμ χμ... κι αν δεν υπάρχει ενδιαφέρον από άτομα bdsm πόσο μάλλον από άτομα σκέτα sm που απ ότι βλέπω ή δεν υπάρχουν ή είναι ελάχιστα αλλά πάντως δεν τα έχω εντοπίσει. Συμπέρασμα: αλί αλί και τρις αλί, και τρις αλίμονο μου, θα πεθάνω και θα μείνουν τα μάτια μου ανοιχτά, γιατί δεν βρίσκεται τίποτα για μένα...

    Αλλα... μην απελπιζεσαιιιιιιι καιιι δεν θ αργηηησειιιιι..... χι χι χι...