Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

εκπαιδευτηριο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 20 Ιουνίου 2005.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Όχι αγαπητέ Σάκη, εννοώ κάποιο ιδιόκτητο σπίτι που θα βρίσκεται σε κάποια παραλία της Χαλκιδικής (το πολύ 1 ώρα με το ΚΤΕΛ απ'την Θεσ/νίκη) και φυσικά δε θα υπάρχει κόσμος γύρω αφού θα είναι χειμώνας και οι ντόποιοι είναι στο χωριό επάνω...... απ'ότι κατάλαβες, έχω κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό μου και αν βρεθεί ο κατάληλος χρόνος και τα κατάληλα άτομα για να γίνει κάτι καλό θα ανακοινωθεί στην κοινότητα
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ενδιαφέρων ιδέα ... Έχω μια μικρή πείρα στο συγκεκριμένο θέμα (πέρα από την δουλειά μου   Μαθηματικός) θα ήθελα να συμμετέχω.
     
  3. τασος0

    τασος0 Regular Member

    ως τι θα συμμετεχεις? αφεντης η σκλαβος?
     
  4. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Τι...μέχρι το χειμώνα θα περιμένουμε; μμμ…ποιος ζει ποιος πεθαίνει μέχρι τότε... άσε που το καλοκαίρι είναι και πιο άνετα ούτε κρύα ούτε ρούχα πολλά... Σε ποιο μέρος της Χαλκιδικής είναι;
     
  5. k-nos

    k-nos Regular Member

    Πλάκα κάνεις ? Επειδη δεν υπηρξαν 800 απαντήσεις στο thread εσυ συμπεραίνεις οτι δεν υπάρχει ενδιαφέρον ?

    Χαλάρωσε. Το ολο θέμα ειναι σε μορφή ιδέας, συζήτησης. Η περίμενες κατι τετοιο να γινει τωρα, μεσ'τη βδομάδα, ετσι γρήγορα ?

    Γνώμη μου:

    -Το θέμα τοποθεσία ειναι σημαντικό αλλα δευτερέυον.
    -Πρώτα θα πρέπει να αποφασίσουμε ΤΙ θέλουμε να κάνουμε και ΓΙΑΤΙ.Ποιος θα ειναι ο στόχος.
    -Μετα θα πρέπει να υπάρξουν εκπαιδευτές που να προσφέρονται αλλα αποδεδειγμένα να διαθέτουν εμπειρία στον τομέα που θέλουμε.
    -Επιλογη των εκπαιδευομένων.Ποιους θα δεχεται η 'σχολη' ? Θα υπάρχουν καποια κριτήρια ?

    Τα παραπάνω τα θέτω ως 'food for thought' και νομιζω θα επρεπε να απαντηθούν πριν γινει οτιδηποτε.

    sakiss3000, αν ηταν στο χερι μου δε θα σε επέλεγα ποτε για κατι τέτοιο, γιατι μου δίνεις την εντύπωση του τρομερά απελπισμένου που βλέπει αυτη την ιδέα σα μοναδική ευκαιρία να κανει κατι με Domme.
    Το προχώρησες κιολας και μας έκανες υποδείξεις οτι δε θέλεις αλλα αρσενικά γυρω σου γιατι 'δε λειτουργείς' και οτι θες μια εκπαιδευτρια με 4-5 μαθήτριες.
    Αφου εχεις κατι τοσο καλα οργανωμένο στο μυαλο σου και ξέρεις πως το θες γιατι δε το κάνεις να σου φύγει και ο νταλγκάς ?
     
  6. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: εκπαιδευτηριο?

    O sakis3000 κάνει humour. Δεν είναι απελπισμένος. Μερικές φορές εκφράζεται έτσι. Καλά κάνει, αλλά δεν σημαίνει πως είναι απελπισμένος
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Έχουμε και λέμε:
    1. Τοποθεσία: όπως είπα και πριν, είναι πολύ κοντά στην Θεσ/νίκη. Το μέρος λέγεται Ν. Φλογητά
    2. TI: εκπαίδευση νεοεισαχθέντων κυρίαρχων και υποτακτικών
      ΓΙΑΤΙ: γιατί πολύ απλά θέλουμε να βοηθήσουμε τα νέα άτομα να εισαχθούν καλύτερα στο χώρο.
    3. Οι εκπαιδευτές θα είναι αποδεδειγμένα γνώστες του χώρου και θα υπάρχει αρμονία ανάμεσά τους, έτσι ώστε να μην υπάρξουν προβλήματα μεταξύ τους. Σε ότι αφορά τους εκπαιδευόμενους, αυτοί θα ξεκινούν πρώτα με ορισμένα τεστ έτσι ώστε να γίνει η σειρά εκπαίδευσης. Από κει και ύστερα, θα υπάρξει κάποια περίοδος που δε θα λειτουργεί το εκπαιδευτήριο (θερινή περίοδος για να είμαστε ακριβείς) καθώς χρησιμοποιείται και ως εξωχικό.
     
  8. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    RE: RE: εκπαιδευτηριο?



    Δε σας έκανα υποδείξεις ρε φίλε, τα γούστα μου εκδήλωσα και τίποτα περισσότερο. Δεν αρκεί να το έχω καλά οργανωμένο στο μυαλό μου, και: φυσικά και δεν περιμένω να μάθω τι και πως το θέλω, θέλω να μάθω πώς γίνεται κυρίως για ασφάλεια.
    Πολύ εντύπωση μου έκανε το σχόλιο σου...δηλαδή υπάρχει περίπτωση να θεωρείς δεδομένο ότι σε χρειάζομαι;


    Ε δεν μπόρεσα να το βάλω σε πλαίσιο ρε παιδιά
     
  9. metalswitch

    metalswitch New Member

    Βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσα την ιδέα, αλλά έχω μερικές απορίες. Πρώτα απ' όλα, αμφιβάλω αν υπάρξει πραγματικό ενδιαφέρον από σοβαρά άτομα και όχι απλά από κάποιους που ζητούν την πραγματοποίηση μιας φαντασίωσης, και που ίσως χωρίς να έχουν ναξαζήσει κάτι τέτοιο δεν θα συμβάλουν στην σωστή υλοποίηση της ιδέας.
    Έπειτα, αμφιβάλλω αν μπορούν να συγκεντρωθούν μερικά πραγματικά έμπειρα άτομα για να αποτελέσουν τους εκπαιδευτές, όπως αμφιβάλλω και για την αναλογία ανδρών γυναικών που θα πρέπει να έχει κάποιες ισορροπίες.
    Πάντως, με τις εμπειρίες που έχω αποκομίσει μέχρι τώρα, θα έλεγα αρκετές ως sub και σχετικά λίγες ως master, βρίσκω προκλητική την ιδέα και του να εκπαιδευτώ καλύτερα σαν υποτακτικός αλλά και να αναπτύξω τις τάσεις μου ως μαστερ με μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα μέσω μιας τέτοιας διαδικασίας. Εφόσον υλοποιηθεί κάτι τέτοιο στο μέλλον υπολογίστε με...
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η ιδέα είναι όνττως ενδιαφέρουσα.

    Θεωρώ πως όσα ανέφερε η Phaedra στο post της είναι must, αλλά δεν είδα ούτε να σχολιάζονται ούτε ν' αναφέρεται αν γίνονται αποδεκτά.

    Άς ορίσουμε πρίν από όλα τί εννοούμε λέγοντας εκπαίδευση (ο καθένας από Ε/εμάς) και τί θα περίμενε σαν αποτέλεσμα της "φοίτησής" του.
     
  11. Mayros_lykos

    Mayros_lykos New Member

    ενδιαφερον ακουγεται ενα τετοιο "σχολειο εκμαθησης"
    προτιθεμαι να εκπαιδευσω γυναικες που επιθυμουν να γινουν σκλαβες η ακομα και τα βασικα για να ξεκινησουν ...
    γνωριζω πολυ καλα οτι ειναι αρκετες αυτες αλλα και αυτοι που θα ηθελαν να μαθουν περισοτερα
    ενας λογος παραπανω μιας και στη δουλεια μου ειμαι εκπαιδευτης...
     
  12. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Για να ξεκαθαρίσουμε 2-3 πραματάκια, την εκπαίδευση θα την αναλαμβάνουν γνώστες του αντικειμένου, και φυσικά όχι ο καθένας! Η εκπαίδευση θα γίνεται τόσο σε Doms όσο και σε subs, οπότε όλοι θα πάρετε! Και για του λόγου το αληθές, θα συμπληρώνει ο καθένας ένα χαρτί που λέει οτι ήρθε με τη θέλησή του και οτι δεν απήχθη από κάποιον (το τελευταίο είναι προσθήκη ενός αγαπητού φίλου, του Άκη).

    Σε ότι αφορά τους αρχικούς εκπαιδευτές, αυτοί θα οριστούν αργότερα από επιτροπή η οποία γνωρίζει τουλάχιστον τα βασικά πράματα από το χώρο. Φυσικά οι υποτακτικοί/Κυρίαρχοι που θα εκπαιδεύονται θα πρέπει να περάσουν και αυτοί διάφορες δοκιμασίες πρωτού γίνουν δεκτοί στο εκπαιδευτήριο.