Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ελευθερια ή θανατος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος master00dragon, στις 24 Νοεμβρίου 2008.

  1. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    εχω παρατηρησει
    η εκφραση του SM εχει να κανει πολλες φορες με αυξημενες δοσεις ελευθεριοτητας μεταξυ της αγελης

    πως χαρακτηριζετε το συντηρητικο δημοσιο προσωπο στην εκφραση ορισμενων μελων?
    Θεωρειτε πως υπαρχει μακροπροθεσμη θεση αυτου του τροπου εκφρασης μεσα στο κοπαδι?
    Υπαρχει αναγκη γιαυτο και απο τις δυο μεριες?

    ποια η γνωμη σας για αυτους που εκφραζονται αντιθετα απο εσας?
    (θα παρακαλουσα να μην μεινουμε
    στο χαρακτηρισμο΄΄ο καθενας ειναι ελευθερος να εκφραστει οπως γουσταρει και δεν μου πεφτει λογος...΄΄)
     
  2. Κάθε γνώμη είναι σεβαστή, αρκεί να μην προσβάλλει τον άλλο.


    (υγ: "Ελλάδα και Αφέντρες", "Ελευθερία ή θάνατος", "Όχι..." αν μη τι άλλο... φιλοπατρία...)
     
  3. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    σε ευχαριστω για την απαντηση
    αλλα αν διαβασες παρακαλεσα να μην απαντησουμε ετσι...

     
    σε ευχαριστω για την απαντηση
    αλλα αν διαβασες παρακαλεσα να μην απαντησουμε ετσι...  

    επισης ο τιτλος μπηκε γιατι τον βρηκα αστειο
    κανονικα ειναι
    ελευθεριοτητα ή θανατος
     
    Last edited: 24 Νοεμβρίου 2008
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: ελευθερια ή θανατος?

    εγω παλι θεωριτικα σεβομαι τις γνωμες των αλλων(και ανοιχτο μυαλο πιστευω οτι εχω τρομαρα μου) αλλα στ πραξη μαλλον συμβαινει κατι αλλο:θυμωνω αναζητω τροπους και μεθοδους για να πεισω τον αλλον, ειρωνευομαι χλευαζω κτλ!ασε που ειναι κι αυτος ο εγωισμος που με θελει να εχω παντα δικιο-να βγαινω απο πανω!καποτε μουχανε πει οτι ολο αυτο συμβαινει γιατι δε πιστευω αρκετα σαυτα που πιστευω-οτι νιωθω ανασφαλεια οταν καποιος αντιλαμβανεται τα πραγματα διαφορετικα.ευτυχως οταν μου ταπανε ολα αυτα προτιμησα(αν και μουπεσε ολιγον βαρυ στο στομαχι) να τα δεχτω και οχι να τα απορρυψω με καμια ατακα του τυπου "τι μαλακιες ειν αυτες τι να μου πουν εμενα"!
    τα ατιμα τα ελλατωματα δε φευγνουνε αντε τα δαμε αντε φυγανε!βαιβαια μπορω οταν τα περνω μυρωδια να προσπαθω να μη με καβαλανε

    ΥΓ.1.γενικα δε θεωρω οτι στη ζωη μου με εχουν σεβαστει(τις αποψεις μου κτλ) οφειλω να το διεκδηκω

    ΥΓ.2.ελπιζω να μη με κακοχαρακτηρισετε
     
  5. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Κοιτά οι γνώμες είναι σαν τις κωλοτρυπίδες όλοι έχουμε από μια, αν καθόμασταν και σκάγαμε για την κάθε μαλάκια καθενός δε θα ασχολούμασταν με τίποτε άλλο θα ήμασταν το τεαμ που κάθετε όλη μέρα κοιτά τηλεόραση και καταγράφει και την παραμικρή μαλάκια κάποιου έτσι ώστε να το δείξουν τα πρωινάδικα ….
     
  6. DiDi

    DiDi Regular Member

    H γνώμη του άλλου είναι σεβαστή, άμα έχει και επιχειρήματα για αυτό που πιστεύει οκ όλα καλά τότε. Αλλά εαν κάθεται να πει τη γνώμη του μόνο και μόνο για να την πεί ή να προκαλέσει με αυτή ε όχι λυπάμαι δε θα ήθελα...
     
  7. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: ελευθερια ή θανατος?

    και γω θα επιμεινω οτι κανοντας την αυτοκριτικη μας... σε καλο θα μας βγει 
     
  8. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    θεωρειτε την συντηρηρικη δημοσια εκφραση του ΣΜ συμπλεγματικη?
    και την ελευθεριαζουσα ως ψυχικη και σωματικη εναρμονιση με την ιδεολογια του χωρου?


    παρακαλω μην απανταμε για την αξια της ελευθεριας της εκφρασης και την αξια της ανεκτικοτητας
     
  9. fractal

    fractal Regular Member

    Απάντηση: ελευθερια ή θανατος?

    Η γνώμη δεν ειναι γεγονός. Πόσο μάλλον η έκφραση της. Εχει να κάνει με τα βιώματα ,την ξυλοχωρητικότητα , το βαθμό και το μέτρο της βλακείας ,την ικανότητα να εκφράζεσαι και να αποδίδεις με σαφήνεια αυτό που λες.
    Αλλά το θέλω ,το πρέπει και το μπορώ είναι δυνάμεις που διαλύουν ή ορίζουν την ευτυχία.
    Πως μπορώ να κρίνω την αλήθεια του άλλου όπως και να την εκφράζει αν πιστεύω οτι η αλήθεια είναι πολλές και μεταβαλλόμενες;
    έχει νόημα να ψάχνω το νόημα και ερμηνεία στο σκοτεινό εργοστάσιο του ασυνείδητου;
    έχει νόημα να ερευνήσω την χαοτική συμπεριφορά της αγγέλης που είναι η πραγμάτωση του τυχαίου;
    αφουγκράσου τις αδιόρατες κινήσεις του κοπαδιού . τα μικρά τριξίματα αρχιζουν να την σπρώχνουν μπροστά , ακολουθάει τον παράξενο ελκυστή.
    άδειασε το μυαλό σου .ο σιωπηλός ψίθυρος της διαφορετικότητας αρχίζει να γίνεται βουή .
    είναι η συνισταμένη των απειροελάχιστων μικρών φωνηέντων που αρθρώνουν δειλά οι τρομαγμένοι ανίδεοι.
    χτες στο ταξί ένοιωσα την επιθυμία να γλύψω τα πόδια της Κυρίας όπως γυρνούσαμε και διπλα δυο τυπες με κυτούσαν με φρίκη και αποστροφή.
    Από την άλλη έχω δει ένα σιωπηλό δάκρυ πόνου να κυλάει ,διακριτικά και υποκλίθηκα στο μεγαλείο της στιγμής.
     
  10. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    Re: Απάντηση: ελευθερια ή θανατος?

    αγαπητε fractal
    εχεις εναν υπεροχα διεστραμενο ποιητικο τροπο να ξεδιπλωνεις το λογο σου
    καμμια φορα χωρις να απαντας
    ειναι ομως δεκτος γιατι καταθετεις σαρκες της αληθειας σου
    δεν χρειαζεται να στο ξαναπω την ξερεις τη γνωμη μου....
     
  11. cider

    cider Kitchen master

    Προτού γράψω καμιά μπούρδα, φίλτατε μαστροδράκοντα, μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις λίγο λιανά αυτό το "συντηρητικο δημοσιο προσωπο στην εκφραση";
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ελευθερια ή θανατος?

    ο καθενας ειναι ελευθερος να εκφραστει οπως γουσταρει και δεν μου πεφτει λογος...΄