Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος lacryma, στις 10 Μαϊου 2008.

  1. lacryma

    lacryma Regular Member

    Αναρωτιέμαι όταν κανεις εχει ανακαλυψει τις σεξουαλικες του προτιμησεις και ξερει τι αναζηταει, ποσο ευκολο ειναι να επικοινωνησει και να βρει εναν ανθρωπο για να τον θαυμασει πριν τον/ την υπακουσει...
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Hi Lacryma και welcome στο Greek BDSM Community Forums!
     
  3. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες. 

    Τίποτα δεν είναι εύκολο σε αυτή τι ζωή και πόσο μάλλον ένα κομμάτι που σε πολλούς παίζει σοβαρό ρόλο. Όλα θέλουν το δικό τους ψάξιμο, όχι με κόπο αλλά με τρόπο.  

    Εύχομαι να βρεις αυτό που αναζητάς Lacryma  
     
  4. cider

    cider Kitchen master

    Εμένα μου πήρε αρκετά χρόνια να το βρω, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα. Χώρια που δεν υπήρχε και ιντερνέτ παλιότερα... Τυχερή νεολαία!
     
  5. kali crow

    kali crow Guest

    Καλως ορισες,αν και εντονα προβληματισμενη παρατηρω.....
    ανεξαρτητα με τις σεξουαλικες προτιμησεις αυτο ειναι πολυ δυσκολο.....
    δυσκολα βρισκουμε ανθρωπους που να αξιζουν το θαυμασμο μας....
    εχω απαγοητευτει πολλες φορες....
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Προσωπικά θαυμάζω και κάποιες υποτακτικές γυναίκες, από εδώ μέσα μάλιστα (ξέρουν ποιες είναι), χωρίς να θέλω να τις υπακούσω, και χωρίς αυτές να θέλουν την δική μου υπακοή. Θαυμάζω και κάποιους Κυρίαρχους που γνωρίζω (κι αυτοί ξέρουν), χωρίς να θέλω να τους υπακούσω. Δεν συνδέω τον θαυμασμό με την υπακοή. Η υπακοή δεν είναι κάτι δύσκολο. Μπορώ άνετα να υπακούσω κάποιον που δεν θαυμάζω, ή με τον οποίον δεν επικοινωνώ, για άλλους λόγους.

    Συνδέεις, θαρρώ άστοχα, τις σεξουαλικές προτιμήσεις, την επικοινωνία και την υπακοή με τον θαυμασμό. Τα θεωρώ εντελώς άσχετα θέματα με την υποταγή.

    Το θέμα δεν ανήκει εδώ.
     
  7. lacryma

    lacryma Regular Member

    Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Προσωπικά θαυμάζω και κάποιες υποτακτικές γυναίκες, από εδώ μέσα μάλιστα (ξέρουν ποιες είναι), χωρίς να θέλω να τις υπακούσω, και χωρίς αυτές να θέλουν την δική μου υπακοή. Θαυμάζω και κάποιους Κυρίαρχους που γνωρίζω (κι αυτοί ξέρουν), χωρίς να θέλω να τους υπακούσω. Δεν συνδέω τον θαυμασμό με την υπακοή. Η υπακοή δεν είναι κάτι δύσκολο. Μπορώ άνετα να υπακούσω κάποιον που δεν θαυμάζω, ή με τον οποίον δεν επικοινωνώ, για άλλους λόγους.

    Συνδέεις, θαρρώ άστοχα, τις σεξουαλικές προτιμήσεις, την επικοινωνία και την υπακοή με τον θαυμασμό. Τα θεωρώ εντελώς άσχετα θέματα με την υποταγή.

    Το θέμα δεν ανήκει εδώ.


    Διακρινω αδικαιολογητη επιθετικοτητα κατα τη γνωμη μου...Γιατι???

    Πρωταρχικα πρεπει να αποσαφηνισω το γεγονος οτι ειμαι καινουριος μελος και ενδεχομενως να εχω κανει λαθος στην κατηγορια του θεματος... Επιπλεον πρεπει να σε ενημερωσω πως η διαθεση μου ξεκιναει απο το γεγονος οτι αυτη τη στιγμη ψιλαφιζω το θεμα καθως ειμαι σε διαδικασια αναζητησης για να υποταχθω...

    Δεν μιλησα γενικα για το θαυμασμο...σαφως υπαρχουν ανθρωποι που θαυμαζουμε ειτε το ξερουν ειτε οχι, χωρις διαθεση υποταγης (και διαβαζοντας καποια θεματα θαυμασα και γω ανθρωπους για τις αποψεις τους επι των ζητηματων...), αλλα αναφερθηκα στο θαυμασμο (αφου πρωτα εχει καποιος κατασταλαξει στις σεξουαλικες του διαθεσεις και προτιμησεις) σε σχεση με το ατομο που αποφασιζει να υποταχθει...

    Προσωπικα δεν με ενδιαφερει να υποταχθω στον οποιοδηποτε μονο και μονο για να το κανω και να το ζησω...απαιτω περισσοτερα απο τον εαυτο μου και κατα συνεπεια και απο τους αλλους... Θεωρω οτι η ταυτοτητα της υποτακτικης δεν μου αφαιρει την επιλογη της υποταγης μου... Για μενα ειναι ολα αρρηκτα συνδεδεμενα μεταξυ τους...
     
  8. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Και εχεις απολυτα δικιο.Η καθε σου επιλογη θα ικανοποιησει πρωτα εσενα και κανεναν αλλον περισσοτερο.Γιαυτο στηριξου στα θελω σου,συνεχισε να αναζητας και κυριοτερα βρες καποιον-οια που θα σου δωσει ηδονη στην σκεψη ωστε να αξιζει να κανει το κορμι σου κτημα του-ης......!!!!!!
     
    Last edited: 10 Μαϊου 2008
  9. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Μην το πολυσκέφτεσαι.
    Ασε τον συναισθηματικό σου και τον ψυχικό σου κόσμο να "λειτουργήσει" για σένα. Και την διαίσθηση σου.
    Οταν Τον/ην δεις (από την πρώτη στιγμή) και είναι ο κατάλληλος Κυρίαρχος για σένα, θα σου δημιουργηθεί από μόνο του το συναίσθημα να υποταχτείς σε Αυτόν/η.
    Αλλά πάντα να έχεις "και ένα το κρατούμενο" μέχρι να Τον/ην ζήσεις καλύτερα. Αν σου βγει "μαλάκας", να μπορείς να φύγεις χωρίς να πληγωθείς.
    Το ότι είσαι "υποταχτική" δεν σημαίνει πως πρέπει να είσαι και "ηλίθια" και να ανέχεσαι ότι δεν σου ταιριάζει.
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Ειναι τοσο ευκολο οσο ευκολο ειναι να σου κατσει 5+1 στο τζοκερ.....
    Σε απο...γοητευσα ετσι δεν ειναι..? Δεν πειραζει ομως, ισως ειναι καλυτερα να κραταμε μικρο καλαθι οπου ακουμε για πολλα κερασια...

    Καλως ηρθες εκλεκτικη υποτακτικη....,πρεπει να εισαι σπανιο "μεταλο" εσυ......απο οτι εχω καταλαβει παρ'ολο οτι εχεις γραψει δυο ποστ μονο στο φορουμ.

    Υ.Γ. Η υποτακτικη επιλεγει παντα σε ποιον Κυριαρχο θα "αφεθει," και ο Κυριαρχος επιλεγει αν κανει δεκτη την επιλογη της που εκανε αυτη να "αφεθει" σε Εκεινον.
     
    Last edited: 11 Μαϊου 2008
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    Αν έχεις φτάσει στο σημείο να ξέρεις τι ζητάς, θαύμασε πρώτα από όλα τον εαυτό σου. Τα υπόλοιπα θα έρθουν.

    Α, και καλώς ήλθες!  
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: ...επιφυλακτικότητα και υποτακτικότητα...

    Πούντη; Καμία επιθετικότητα καλό μου, και καλώς ήλθες.

    Πολύ σωστά. Τώρα κατάλαβα πώς το εννοείς. Νόμισα προς στιγμήν ότι μιλούσες για την υπακοή.

    Να σου πω και ένα μυστικό; (και αυτό είναι state secret αλλά δεν αντέχω να μην το ξεφανερώσω). Τις ελάχιστες στιγμές που χάνω τον θαυμασμό μου για τον Κ μου (νομίζω πως τις μεθοδεύει το Κάθαρμα), η υποταγή μου γίνεται πιο γνήσια παρά ποτέ.