Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

εργασια και χαρα... (?)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zou, στις 27 Οκτωβρίου 2008.

  1. zou

    zou

    με αφορμη ενα νημα περι γαμου μεσα σε μια σχεση D/s (ή και M/s) η οποια μου δημιουργησε οικονομικα-κοινωνικα ερωτηματα παραθετω την εξης πρωτη απορια μου...


    Προς Κυριαρχους: θα δεχοσασταν ποτε ο υποτακτικος σας οικονομικα και κοινωνικα να "στεκεται" καλυτερα απο σας?

    Προς υποτακτικους: θα δεχοσασταν ποτε ο Κυριαρχος να ειναι "κατωτερος" απο σας οικονομικα και κοινωνικα?
     
  2. zwg

    zwg Regular Member

    Θα απαντήσω στην ερώτηση προς τους υποτακτικούς διότι δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου ώς Κυρίαρχο.... φυσικά θα το δεχόμουν πάντα κοιτάω το σοκολατάκι και όχι το περιτίλιγμα! Άσε που στα δικά μου μάτια θα ήταν παντού Ανώτερη !
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: εργασια και χαρα... (?)

    Πλάκα μου κάνεις!Σαφώς και ναι.. να μη σου πω πως το προτιμώ..

    Δεν είναι θέμα ιδιοτέλειας,αλλά σε οποιαδήποτε σχέση σε κάποια πολύ απλά καθημερινά πράγματα περιορισμένου κυρίως κόστους,είναι ωραίο να προσφέρονται αμοιβαία.Από 'κει και πέρα εφ' όσον η χειρονομία είναι αυτή που μετράει,δεν τίθεται θέμα απόλυτης σύγκρισης του τι προσφέρει ο καθένας.Πχ,αν είναι μόνιμο υποτακτικό(λέμε τώρα) θα ήθελα πχ να επωμίζεται με άνεση το κόστος κάποιων "παιχνιδιών" ή υλικών κτλ Στο κάτω κάτω της γραφής δε θα χρησιμοποιηθούν πάνω μου..  
     
  4. lina

    lina Regular Member

    Απάντηση: εργασια και χαρα... (?)

    Λοιπόν λοιπόν... οι Κυριαρχοι/ες αριστεράαααα οι υποτακτικοί/ες δεξιαααα παρακαλώ υποβάλετε τις φορολογικές σας δηλώσεις για να πιστοποιηθει το στάτους σας!
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: εργασια και χαρα... (?)

    Eίμαι της άποψης να μην υπάρχει διαχωρισμός στις ουρές.Έτσι να ιντριγκαρόμαστε  
     
  6. zou

    zou

    Απάντηση: εργασια και χαρα... (?)

    τα Pervs Που πανε?

    Ινκο, θαυμασια απαντηση  

    lina ή Mistress Rania, μην σου φαινεται αστειο γιατι στις μερες μας και με την επικειμενη οικονομικη κριση, ολα ειναι πιθανα.... και δεν ειναι θεμα πιστοποιησης κανενος status. τα ματακια μου και πολυ πιθανον και τα δικα σου εχουν δει πολλα και αναρωτιεμαι ποσα πολλα περισσοτερα ειναι ακομα που δεν εχουμε δει ή και που δεν προκειτε ποτε να δουμε..
     
  7. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: εργασια και χαρα... (?)

    H συγκεκριμένη ερώτηση θα ήταν πιο εύλογη για τους switch, καθώς είναι γνωστό ότι τα pervs πάνε παντού (και με όλα κτλ - σαν την coca cola ένα πράγμα)  

    Όσον αφορά την ερώτηση του νήματος, το θέμα δεν είναι αν θα δεχτεί ο ένας την οικονομική/κοινωνική ανωτερότητα του άλλου, αλλά τα κόμπλεξ που του δημιουργεί αυτή, κόμπλεξ τα οποία θα φανούν/βγουν μέσα στη σχέση οne way or the other.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: εργασια και χαρα... (?)

    Mπήκε άντρας,μπήκε τάξη   Σεβασμός στην επιλεκτική αντίληψη!Ου ρατσίστρια!!
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: εργασια και χαρα... (?)

    Τι θες;
     
  10. cruelest

    cruelest Regular Member

    Φυσικά, δε βλέπω γιατί όχι. Μάλλον θα το προτιμούσα.

    Όσο για τα κόμπλεξ που αναφέρθηκαν, δεν καταλαβαίνω γιατί να έχω κόμπλεξ άμα ο άλλος έχει περισσότερα φράγκα;
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Δεν έχει σημασία το οικονομικό στάτους του καθενός! Δεν θα "έπεφτε" στα μάτια μου ένας Κυρίαρχος με έλλειψη οικονομικής άνεσης,και φυσικά δεν θα με ενοχλούσε εάν ο υποτακτικός μου το "φύσαγε" το χρήμα!
    Αυτό που θα με ενοχλούσε,θα ήταν η έλλειψη αυτοπεποίθησης ή το αίσθημα κατωτερότητας (!) από τη μεριά του Κυριάρχου ή η έπαρση και ο σνομπισμός του υποτακτικού!




    (μόλις πρόσεξα το ποστ της Εmma..λίγο πολύ λέμε το ίδιο πράγμα! Αχ Emma Emma..πόσα ακόμα κοινά?  )​
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: εργασια και χαρα... (?)

    Μάλλον δεν θα μιλούσαμε φυσικά, ούτε γιά σοβαρό "κυρίαρχο" ούτε γιά αναλόγως σοβαρό "υποτακτικό", εάν ίσχυαν τα ανωτέρω υπογραμμισθέντα. Και αν κατάλαβα καλά, that 's exactly the point...

    Rep γιά το ως άνω ποστ (και στην Emma, αν λέει περίπου τα ίδια...).