Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ερωτηση για subs.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος subkevin, στις 18 Οκτωβρίου 2006.

?

Προτιμάτε μία Κυρία η οποία

  1. είναι ψηλή όμορφη με γυμνασμένο σώμα και πλούσιο μπούστο

    33 vote(s)
    60,0%
  2. είναι κοντή χοντρή και άσχημη

    2 vote(s)
    3,6%
  3. δεν μ ενδιαφέρει η εξωτερική εμφάνιση

    20 vote(s)
    36,4%
  1. subkevin

    subkevin New Member

    παιζει ρολο για σας η εξωτερικη εμφανιση μιας κυριας?η δεν σας ενοχλει καθολου αν ειναι κοντη χοντρη και ασχημη και με κυταριτιδα?
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Δεν το έφτιαξες όμως το poll subkevin  

    Πες μου τί ερωτήσεις θέλεις να βάλεις, να τις φτιάξω να μπορούν να ψηφίζουν οι υποτακτικοί
     
  3. subkevin

    subkevin New Member

    tender lilly φτιαξε το poll καπως ετσι..
    προτιματε μια κυρια η οποια
    α)ειναι ψηλη ομορφη με γυμνασμενο σωμα και πλουσιο μπουστο?
    β)ειναι κοντη χοντρη και ασχημη?
    γ)δεν με ενδιαφερει η εξωτερικη εμφανιση..
     
  4. sklavamaria

    sklavamaria New Member

    φυσικα ολοι και ολες θα προτιμουσαν μια ομορφη και γυμνασμενη αλλα πιστευω οτι μερικεςφορες οι ιποτυθμενες ασχημες μπορειςνα περασεις καλυτερα με αυτες
     
  5. katia_scorpina

    katia_scorpina New Member

    Απάντηση: ερωτηση για subs.

    Η εμφάνιση παίζει ρόλο αλλά συμφωνώ με την sklavamaria. Μπορεί να ζήσεις να νιώσεις περισσότερα με μία όχι εμφανίσιμη από ότι με μία εμφανίσιμη.
     
  6. savra

    savra Guest

    Όλες οι αυτά λένε

    αλλά εγώ είμαι slave δεν είμαι sub
     
  7. katia_scorpina

    katia_scorpina New Member

    Απάντηση: Re: ερωτηση για subs.

    αυτο δεν το κατάλαβα. 
     
  8. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ενδιαφέρουσα η ερώτηση.Θα έλεγα ότι οι επιλογές οι οποίες παρατίθενται είναι και οι πιο ακραίες τελικά.Σίγουρα και η εξωτερική εμφάνιση παίζει τον ρόλο της.Εφόσον η Κυρία, μου βγάζει αυτό το κάτι να θέλω να αφοσιωθώ σε Εκείνη τότε ναι, θα ήθελα σαν τρελός να την υπηρετήσω.Ο αέρας ανωτερότητας που θα την διακατέχει χωρίς αυτό να σημαίνει πως θα έπρεπε να είναι σνομπ.Και πιστέψτε με, αυτό δεν ισχύει κατ' ανάγκη για μία ψηλή, αδύνατη, ξανθιά και γαλανομάτα.Όσο για την δεύτερη επιλογή που λέει κοντή,χοντρή και άσχημη, εντάξει πιστεύω ότι είναι λίγο υπερβολική να την σκεφτόμαστε κιόλας.Για να φτάσει κάποιος υποτακτικός να υποταχθεί σε μία Κυρία, σημαίνει ότι έχει βρει κάτι σε Εκείνη που τον καθηλώνει.Είτε την ιδιοσυγκρασία της ή το ταπεραμέντο της ή την οξυδέρκεια της ή και την εμφάνιση της (αν και πιστεύω πως από μόνη της η εμφάνιση δεν κάνει μία Κυρία).

    katia scorpina νομίζω πως η διαφοροποίηση μεταξύ ενός slave και ενός sub είναι εμφανής.Ο σκλάβος θα δοθεί απόλυτα σαν ιδιοκτησία ενώ ο υποτακτικός αν και δίνετε επίσης απόλυτα εντούτοις όχι στον βαθμό που δίνετε ο σκλάβος.Αν θέλεις δες κάποια άρθρα της Sm_Art_Lady στα οποία εξηγεί τις έννοιες αυτές.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Είμαι πεπεισμένη πλέον, ότι οι υποτακτικοί (είναι και αυτοί άνθρωποι  ) έχουν ζωγραφίσει στο μυαλό τους,
    την ιδεατή μορφή μιας Κυρίας που τους αντιπροσωπεύει εμφανισιακά.

    Θα ήταν ιδανικό όλες οι Κυρίες να είχαν αναλογίες μοντέλων….  
    Ιδανικό και για Μας τις ίδιες φυσικά.  
    Αυτό όμως είναι αδύνατον για πολλούς τεχνικούς και φυσικούς λόγους.  

    Αντίστοιχα και μια Κυρία έχει ζωγραφίσει στο μυαλό της τον ιδανικό όμορφο υποτακτικό….  
    Δεν θα πήγαινε όμως φαντάζομαι, στα καλλιστεία αντρών για να τον αναζητήσει.  

    Αυτές τις φαντασιώσεις περί του ιδανικά ομορφου/ης τις έχουμε όλοι ανεξαρτήτως status.  
    Έχουν καταντήσει ονειρώξεις πια.  
     
  10. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Σαν να διαβάζω άρθρα του cosmopolitan ή ακόμα χειρότερα τύπου κλικ (της τελευταίας περιόδου).
    Άντε να κάνουμε το bdsm τμήμα του playboy !
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Θα ηταν καλυτερα αν ελεγες την αποψη σου επι του θεματος (αν ειχες) και να αφηνες την κριτικη κατα μερος.
     
  12. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Σίγουρα ο σκλάβος προτιμάσει η Κυρία του να είναι εμφανισιμη, έτσι ώστε να τη θαυμάζει περισσότερο.Δεν είναι απαραίτητο,αλλά σίγουρα επιθυμητό,όχι;
    Όλα βέβαια, είναι θέμα χημείας.Και το σημαντικότερο από όλα, δεν είναι η ομορφιά,αλλά η γοητεία και το στύλ.Ειδικά για μια Κυρία, παίζει ρόλο το βλέμμα, η κίνηση, το στυλ, και όχι αν είναι όμορφη ή όχι.