Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ερωτηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος Panas, στις 3 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @charlotte

    Γιατί όχι κλύσμα?

    Το σωστό είναι : όχι συχνά κλύσματα γιατί αφυδατώνεται το σώμα & έχει συνέπειες στο έντερο.
     
  2. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Ειχε φαρμακευτικο υγρό και έγραφε οτι η συχνή χρήση μπορεί ερεθίσει το έντερο, δεν θυμάμαι το σκεύασμα, αλλά μου έκανε εντύπωση οτι είχε μόνο τέτοια
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό είναι το ένεμα γλυκερίνης μιας χρήσης.
     
  4. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Μονο αυτο μου δίναν στα φαρμακεία
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Για να μη σας λούζει κρύος ιδρώτας, γκούχου.. βάλτε υπόθετα γλυκερίνης και ρωτήστε το φαρμακοποιό σας .~

    :- )
     
  6. espimain

    espimain Contributor

     

    Κλύσμα με πουάρ


     

    Κλύσμα με πουάρ και βαλβίδα αντεπιστροφής. Λειρουργεί σαν αντλία χρειάζεται δοχείο για το υγρό


     

    Κλύσμα κρεμαστό από καουτσούκ


     

    Τυπικό κλύσμα κρεμαστό αλλά με πρόσθετο καθετήρα για πλύσεις του εντέρου.


     
    Εξάρτημα για προσαρμογή στο σπιράλ της βρύσης του μπάνιου



     

    Τυπικό κλύσμα από καουτσούκ με διάφορα ρύγχη Ανταλλακτικά για να βιδωθούν σε θερμοφόρα.

     

    Πολύ αξιόπιστο πλαστικό κλύσμα με παρελκόμενα. Πλένεται και αποστειρώνεται εύκολα.

    Άντε και καλή πρόοδο
     
  7. anmaya

    anmaya Enjoying, learning, living

    Να ζητήσεις "πουάρ".
    Εγώ πήγα σε 3 φαρμακεία μέχρι να το βρώ.
     
  8. Circe

    Circe Lemon zest

    Θα μπορούσε ο @Panas να θεωρήσει ότι η παραπάνω απάντηση _ σχόλιο ήταν μια γενική αναφορά του σχολιαστή και να μην τον αγγίξει καθόλου όλο αυτό.
    Από την άλλη όμως ξέρω τι "αγκάθι" είναι οι απρόσεκτες απαντήσεις που μπορεί όσο άδικες ή άστοχες να είναι, να βρίσκουν στόχο άδικο ή να πηγάζουν από την δική μας ψυχική διάθεση της στιγμής..
    Προσωπικώς είχα την εμπειρία μιας άδικης ανοίκειας επίθεσης στο inbox με πολύ άσχημους χαρακτηρισμούς επειδή δεν ανταποκριθηκα στο τηλέφωνο που μου δώσανε.
    Τι να μου πουν εμένα τα πάρτυ και οι συναντήσεις όταν βλέπω πως κάτω από το χαλί κρύβεται ασχήμια;
     
  9. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    Γνωρίζω προσωπικά άτομο που σε νεαρή ηλικία μπήκε εδώ ορμώμενο από εσωτερική αναζήτηση και με τα ειρωνικά σχόλια και το υφάκι κάποιων απογοητεύτηκε για τον εαυτό του και απομακρύνθηκε εντελώς από το χώρο για πολλά χρόνια.
    Φυσικά βρήκε άλλους τρόπους να ζήσει το bdsm, αλλά μέχρι σήμερα, ούτε να ακούσει για το φόρουμ. Και σίγουρα δε θα είναι ο μόνος.
    Δεν ξέρω γιατί πρέπει οπωσδήποτε να την πούμε στον άλλον για να ικανοποιηθούμε.
    Λες και είναι σκάψιμο η στοιχειώδης ευγένεια.
    Anyways, σταματάω.  
     
  10. Circe

    Circe Lemon zest

    Είναι όντως λυπηρά όλα αυτά. Κάθε επώδυνο βίωμα όμως στην ζωή μας, ας γίνει το εφόδιο, εφόδια που θα τα μετουσιώσουμε σε ευλογίες και ας είναι αυτά που θα εγκαταστήσουν μέσα μας ένα νέο κώδικα υψηλής αίσθησης αυτοαξίας.