Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

εσύ... κι εγώ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Avalonia, στις 15 Ιουλίου 2005.

  1. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    εσύ…

    Θέλω να με σέβεσαι, όπως το βουνό σέβεται το χιόνι γνωρίζοντας πως μπορεί απαλά να το σκεπάσει, αλλά και βίαια να το τραυματίσει.

    Θέλω να μ' εμπιστεύεσαι, όπως το κύμα εμπιστεύεται την αύρα την
    καλοκαιρινή να το ταξιδέψει σε μέρη που ποτέ δεν γνώρισε.

    Θέλω να με υπακούς, όπως το φεγγάρι υπακούει στους νόμους της φύσης και κάθε βράδυ παίρνει τη θέση του στο ουράνιο στερέωμα

    Θέλω να μ' αγαπάς, όπως το χώμα αγαπά τη βροχή που το ραπίζει ανελέητα
    και το ξεδιψά.

    Θέλω να με υπηρετείς, όπως οι ρίζες υπηρετούν τα λουλούδια και κείνα αντλούν τροφή κι ανθίζουν

    Θέλω να υπομένεις, όπως καρτερικά υπομένει η αμυγδαλιά το κρύο αγέρι και κρατά τα άνθη της για να δώσει καρπό.

    Θέλω να μου παραδίνεσαι, όπως ο ήλιος παραδίνεται στην ξελογιάστρα
    θάλασσα κάθε σούρουπο να τον παρασύρει στα σκοτεινά της έγκατα, με τη
    βεβαιότητα πως την επόμενη μέρα θα ανατείλει πάλι λαμπερός.


    Κι εγω…

    Θα σε δυναμώσω, όπως το νερό δυναμώνει τα πλατάνια και τα κάνει θεόρατα

    Θα σε καθοδηγήσω, όπως τ’ αστέρια καθοδηγούν τις νύχτες τους οδοιπόρους.

    Θα σε προστατέψω, όπως η λέαινα προστατεύει τα μικρά της μέχρι να ανδρωθούν.

    Θα σε φροντίσω, όπως η μέρα φροντίζει τη φύση, ώστε να καρποφορεί.

    Θα σε ανταμείψω, όπως η μηλιά ανταμείβει τον κηπουρό με τον καρπό της .

    Θα σε ταξιδέψω, όπως τα όνειρα ταξιδεύουν τους κυνηγούς τις χαμένης ελπίδας.
     
  2. daffodil

    daffodil New Member

    Avalonia, πολύ ωραίο κείμενο. Είναι δικό σου?
    Πάντως για μένα τουλάχιστον το περιεχόμενό του αντιπροσωπεύει ακριβώς τον τρόπο που αντιλαμβάνομαι και θέλω να βιώνω το bdsm
    Πραγματικά Μπράβο!!!
     
  3. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Πολύ ωραία όλα αυτά που γράφεις Avalonia όσο και ρομαντικά. Μακάρι να ήταν όλα έτσι ρόδινα στη ζωή. Η εμπιστοσύνη είναι ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο που για να την αποκτήσεις πρέπει να δώσεις και ορισμένες φορές χωρίς να πάρεις. Αν ήταν όλοι, ζευγάρια και μη, να σκέφτονταν έτσι όλα θα ήταν μέλι γάλα. Ευχομαι κάποτε να είναι όλα τόσο όμορφα για όλους.