Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"εχω σχεση"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 27 Απριλίου 2016.

  1. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    μας το πετατε στα μουτρα, ζουζουνιτσες και κανετε παιχνιδι. Και γω το εχω ακουσει πολλες φορες αυτο, ζουζουνιτσα.

    Παλια, πριν δυο-τρεις δεκαετιες το εβλεπα διαφορετικα. Σαν μαινομενος ταυρος εκανα το μαγαζι καλοκαιρινο, εφερνα τα τραπεζια τουμπα και "ποια εισαι εσυ μωρη που παιζεις μαζι μου". Σημερα, δυο-τρεις δεκαετιες πιο μετα και με αρκετα περισσοτερη πειρα, το βλεπω διαφορετικα. Δεν πρεπει να σου κανω τη χαρη να καταλαβεις οτι με πειραξε.

    Πεταξες το "εχω σχεση" αλλα ηθελες και να παιξεις. Γιατι αν τιμουσες τη σχεση που εχεις, θα ελεγες "εχω σχεση" και θα εφευγες. Και αν εγω σου ελεγα "θα πολεμησω" θα ετρεφα μοναχα τον υπερφιαλο εγωϊσμο σου. Τον ιδιον, που εθρεφα τότε, που σαν μαινομενος ταυρος σου εδειχνα οτι με πειραξε, οτι δεν ηθελα να βγω ηττημενος, οτι δεν ηθελα να ζησω την συγκριση και την απωλεια.

    Αλλα θα σου πω, για την απώλεια. Εσυ εχεις συνηθισει να στην πεφτουν. Κατα χιλιαδες. Εμενα δεν μου την πεφτουν, Δεν εχω ουτε κοτερο ουτε λεφτα στην Ελβετια αλλα ουτε και εδωσα ποτε μου μια δεκαρα για να κανω φιγουρα. Σε εμενα θα εβρισκες αλλα πραγματα, αλλα δεν εκανες τον κοπο. Οταν σε τυφλωνουν με τον προβολεα, που να δεις εσυ το κερακι... Λογικο. Και συ απο λογικη, ουουου.. μάστερ και μεταπτυχιακο τρια σε ενα. Μονο που ο προβολεας εχει και αλλο ονομα. Θα τον μαθεις κι εσυ, εν καιρω...

    Ξερεις ομως, τελικα δεν εισαι απωλεια. Απωλεια θα ήταν αν εχανα, αν απολουσα κατι δικο μου. Την αξιοπρεπεια μου, για παραδειγμα. Εσυ ηθελες να παιξεις, το εκανες, ισως να κερδισες και κατι. Ετσι πιστευεις. Αμα καθομουν λοιπον να "πολεμησω" θα χαιροσουν διπλά. Εχεις τη σχεση, εχεις και τον αλλον να πολεμαει. Χα χα. Να την χεσω τη σχεση σου. Αν ειχες σχεση, δεν θα εδινες θαρρος σε κανεναν να σε φλερταρει. Κι αν εγω τελικα "κερδιζα", κοπελιά, μετα απο λιγο παλι τα ιδια θα εκανες, με τον επομενο. Θα του ελεγες, εχω σχεση, και θα πολεμουσε αυτος.. εμενα.

    Καταλαβες λοιπον, γιατι δεν εισαι απωλεια ? Δεν εισαι καν βραβειο. Εισαι για μια συγκεκριμενη κατηγορια αντρων. Τα θυματα. Θυμα μεχρι να γινουν η "σχεση" σου. Και μετα παλι θυματα, γιατι προσπαθουν να σε ξεχασουν. Οχι κοπελια, εγω δεν ειμαι θυμα. Μπορει κατω απο αυστηρο ελεγχο να εχω κανει λαθη, αλλα να ξερεις, εγω με τον εαυτο μου τα βρηκα, τον συγχωρεσα. Εσενα δεν μπορω να συγχωρησω. Κατα βαθος ξερω οτι και συ θυμα εισαι και προσπαθεις να αντλησεις αυτοεπιβεβαιωση απο τα θυματα που προσελκυεις. Γι αυτο λοιπον, εγω θα φυγω δυο φορες. Μια για να μη σου δωσω καν τη χαρα οτι μπορεις να με βαλεις στη λιστα αναμονης και αλλη μια, για να μην σου δωσω καν την "ευκαιρια" να με μολυνεις με την αρρωστεια που κουβαλας.

    Εχει και αλλου πορτοκαλιες γλυκεια μου. Στο καλο και να μη μας γραφεις. Σε προλαβα.

    Λύκος. Λόγια της πλώρης. 1986-2016.
     
    Last edited: 27 Απριλίου 2016
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

  3. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    το τσίπουρο ειναι η απάντηση !
     
  4. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Keep Walking.

    Αν δεν γουστάρει το κορίτσι παρά μόνο επιβεβαίωση, ε, τι να κάνουμε τώρα?

    Από κορίτσια ένα σωρό. Θα βρεις άλλο.


    Όσο για χαρακτήρα ή συμπεριφορά, δική της υπόθεση. Αυτή φέρεται έτσι αυτή τα λούζεται συνέχεια.

    Εσύ μόνο για λίγο. Μέχρι να βαρεθείς και να πεις "τα λέμε".

    Τι σκας?  


    Αλλά εδώ που τα λέμε, για να είμαστε και δίκαιοι,
    και εμείς οι άντρες σαν άντρες, έχουμε τα δικά μας "χούγια" που στενοχωρούν, ή εξοργίζουν, ή πληγώνουν ή αδικούν τις γυναίκες.
    Τα σύκα-σύκα και η σκάφη-σκάφη.

    Είναι στον άνθρωπο τελικά μάλλον. Όχι τόσο στο φύλο του. Πώς αλλοιώς?
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    σου φαινομαι να σκαω ? ελα !  
     
  7. MasternSlave

    MasternSlave The Leveller

    Εγώ πάντως έχω σχέση και θέλω να παίξω... ;-)
     
  8. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Λιγο σαν εφηβικο ξεσπασμα το εξελαβα αυτο αγαπητε μου συνkinkster.

    Ποιος δινει βαση σε αυτες τις δηλωσεις μετα τα 20; Ποιος, τουλαχιστον, λογικoς ανθρωπος με αυτοσεβασμο;

    Θες προσοχη κορασιδα/τυπε; Θα την κερδισεις. Αν οχι, τρεχα στον χλιαρο τραχανα σου. End of story.
     
  9. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    δεν σε ξέρω Λύκε . αλλα στο αφιερώνω
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ευγενικη η χειρονομια και ενδιαφερουσα η μουσικη και στιχοι,
    απλα δεν βλεπω καποια συναφεια με το μινι πόνημα που παραθεσα πιο πανω.
     
  11. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    ίσως να έβγαλα μια εικόνα που το τραγούδι αυτο ( λόγο προσωπικού βιώματος) να ταίριαξε . αλλα και πάλι ειναι καλοπροαίρετο ως προς το πρόσωπο σου  
     
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Σε ελευθερη χωρα βρισκομαστε και δεν υπαρχει λογοκρισια. Το φορουμ προστατευει τα μελη του
    απο προσωπικες επικρισεις και προσβολές τουλαχιστον καποια απο αυτα και καποιες φορες.

    Στις διαιτερα προσωπικες σου κατακρισεις,
    θα σε συμβουλευα να μην δειχνεις τοσο πολυ με το δακτυλο,
    ειδικα ατομα που πιθανον να μην τα γνωριζεις και τοσο καλα,
    γιατι τα υπόλοιπα δακτυλα δειχνουν εσενα !
    Δοκιμασε το και θα δεις  

    Μπορεις λοιπον να μην συμφωνεις με ενα κειμενο, μια αποψη, μια τοποθετηση,
    μπορεις να μην συμφωνεις και με καποιον συνkinkster.
    Μπορεις καλλιστα να πεις, οταν γερασω και φτασω τα χρονια σου δεν θα το κανω ετσι.
    Μπορεις ομως και να πεις, ξερεις, δεν το διαβασα , δεν το καταλαβα, δεν το βλεπω ετσι, τι εννοεις ?

    Με πειραξε λιγο αυτο περι αυτοσεβασμου. Πεισε με, οτι η αποψη σου εχει γερες βασεις και το συζηταμε.