Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

θα κάνατε σχέση με κάποιον κάποια με αρκετά μεγάλη διαφορά ηλικίας?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος halkidikiotis, στις 9 Απριλίου 2016.

  1. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Παρακαλώ πώς βλέπετε τίς σχέσεις με άτομα πού εχουν αρκετά μεγάλη διαφορά ηλικίας?μπορεί ν ευδοκιμήσει? Δέν θέλω να μάθω τι λέει το ίντερνετ με ενδιαφέρει η δική σας γνώμη..απο τις εμπειρίες σας εάν υπάρχουν..
     
  2. Πιστεύω ότι θα πρέπει κάπως τα ενδιαφέροντα των δυο να συγκλίνουν
    αρκετά για να κρατήσει κάτι μεταξύ ατόμων με μεγάλη διαφορά ηλικίας.
    Δεν με ενοχλεί ούτε πιστεύω σε πρότυπα ζευγαριών.Ο καθένας όπως
    τη βρίσκει
     
  3. Η γρια η κοτα εχει το ζουμι...
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ποια θεωρείς ότι είναι η μεγάλη διαφορά βιολογικής ηλικίας ποσοτικά;
     
  5. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Βάλε 20_25 χρόνια..
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Α δεν έχω εμπειρία, ακόμα, από τέτοια διαφορά σε σχέση παρά μόνο σε session.
    Η μεγαλύτερη διαφορά με σχέση μου ήταν 15 χρόνια.
    Γενικά δε δίνω βάση σε τέτοια κριτήρια (βιολογικής ηλικίας), αρκεί το άτομο να είναι ενήλικο.
     
  7. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Πάντα για ενήλικους ενήλικες μιλάμε ας πούμε θα έκανες κάποια σχέση με κάποια μεγαλύτερη σου κυρία κατά 25 έτη ?πχ η κυρία δικηγόρος ξεπέρασε τα όρια κ παντρεύτηκε τον βουτσα. Για τέτοιες εμπειρίες λέω.. Δεν είναι απαραίτητο ο γάμος απλά ένα παράδειγμα ανέφερα.
     
  8. Elune

    Elune Priceless

    Εγώ είμαι 24 και η υποτακτική μου είναι 34. Εχουμε δέκα χρόνια διαφορά. Δεν με ενοχλεί καθόλου, ίσα ίσα μου αρέσει. Είναι στην καλύτερη φάση της ζωής της και πιο όμορφη από ποτέ. Έχουμε D/s σχέση τα τελευταία 2 χρόνια και είναι θέμα χρόνου να παντρευτούμε (περιμένω τα δώρα σας). Η παιδικότητά της είναι κάτι που λατρεύω, αν και μερικές φορές την φέρνει αντιμέτωπη με τιμωρίες. Μπορεί να ευδοκιμήσει μια τέτοια σχέση, αν υπάρχει αληθινή αγάπη. Δεν νομίζω ότι θα την άλλαζα με μια μικρότερη σε ηλικία. Εχουμε ταιριάξει απόλυτα και μου αρέσει που ξέρει τη θέση της, αλλά και που ξέρει πως να ανοίγει φύλλο για πίτες. Είναι σημαντικό να είναι νοικοκυρά   

    Μόνο εσύ
    τις δικές μου τις βραδιές θα ξυπνάς μ'ακατάλληλες σκηνές
    Μόνο εσύ
    στα ονειρά μου θα γυρνάς
    Μόνο εσύ, που μ'αγαπάς
     
  9. Daemon

    Daemon New Member

    Η ηλικια δεν παιζει και τοσο μεγαλο ρολο απο την στιγμη που οι δυο χαρακτηρες ταιριαζουν και εχουν τα x,y κοινα ενδιαφεροντα. Με ποια ηλικιακη διαφορα μπορει ο καθενας να την βρισκει περισσοτερο εξαρταται απο εκεινον
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf


    αλλο σχεση, αλλο "κανω BDSM" και αλλο το μυαλο που κουβαλανε καποιες κουτοπονηρες -δυστυχως- ακομα
     
  11. Dapom

    Dapom Contributor

    @halkidikiotis το ερώτημα σου είναι τοσο ανοιχτό που πολυ δύσκολα θα βγάλεις ενα συμπέρασμα και το πιο πιθανόν ακόμα ενα νήμα να καταλήξει σε κυνομαχία.

    Τι εννοώ. Τι ορίζεις εσυ (γιατί εσυ είσαι αυτός που ρωτάει) "σχέση"; Τι ορίζεις εσυ "μεγάλη διαφορά ηλικίας";

    Μονο έτσι μπορείς να παρεις απαντήσεις...αλλιώς ο καθένας θα απαντάει με τους δικούς του ορισμούς και αντε βγάλε συμπέρασμα μετα.
     
  12. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Εννοώ για νέα άτομα άνω των 25_40 ας πούμε που θα κάνανε σχέση με άτομα 65 ετών κ βάλε.. Απλά θέλω προσωπικές εμπειρίες αν υπάρχουν όχι τι λέει το ίντερνετ αυτή ειναι η διαφορά για Να.μαθω. Το ίντερνετ λέει παρά πολλά και σε σχέσεις συμφέρον οικονομικοι λόγοι οι περισσότερες σχέσεις. Το θέμα είναι αν γουστάρετε να κάνατε σχέση με μια μεγάλη μεγάλο άτομο από την καυλα κ μόνο.. Π.χ πέρασα από 3 σχέσεις με.διαφορα ηλικίας κάπου 35 χρόνια.