Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

θα κάνατε σχέση με κάποιον κάποια με αρκετά μεγάλη διαφορά ηλικίας?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος halkidikiotis, στις 9 Απριλίου 2016.

  1. needsomebdsm

    needsomebdsm New Member

    Όχι, δε θα μπορούσα να συνάψω σχέση με πολύ μεγαλύτερο άτομο. Είναι βουνό το χάσμα και δεν πιστεύω ότι θα υπήρχε σύγκλιση.
    Ως νέος άνθρωπος έχω ακόμη πολλά να μάθω και να βιώσω, ανακαλύπτοντας μόνη τη ζωή μου. Δε θα ήθελα να στέκεται κάποιος μεγαλύτερος και να προοικονομεί το καθετί, διότι λόγω ηλικίας διαθέτει πείρα. Σαφώς και δεν υπάρχει πρόβλημα με την εμπειρία. Συνήθως στον περίγυρό μου παρατηρώ τέτοιου είδους σχέσεις και είναι μονότονες, οι δε κοπέλες αναλαμβάνουν το ρόλο της μητέρας σε μεσήλικες άνδρες. Μην αναφέρω τη χειραγώγηση εκ μέρους των τελευταίων. Φυσικά και δε λέω ότι όλες οι σχέσεις είναι προκαθορισμένα ίδιες και όλοι/ες έχουν τις παρόμοιες βλέψεις. Το τελευταίο που σκέφτομαι επίσης, είναι αγαπητοί/ες, ότι για παράδειγμα: τί κοινό έχω μία τριτοετής φοιτήτρια με έναν άνθρωπο που με περνά είκοσι χρόνια; Μάλλον κανένα. Οι ταινίες, η μουσική κι όλα αυτά τα στοιχεία πιστεύω δεν αρκούν για σχέση.
    Σε όλα τα παραπάνω μιλάω για περιπτώσεις έτσι, όχι για το σύνολο. Για μένα πέντε χρόνια διαφοράς είναι ήδη αρκετά και αυτό επιδιώκω περίπου. Τώρα τα παραπάνω με τρομάζουν.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Ο Κυρίαρχος δεν είναι γκόμενος.
     
  3. Athinaia

    Athinaia New Member

    Τι σημασία έχει η ηλικία αν τα <βρίσκεις> με κάποιον στο κάτω κάτω καλά περνάτε αυτό δεν είναι το θέμα ? Και στην τελική διαφορά ηλικίας δεν είπαμε να είναι και 80αρης ο άλλος
     
  4. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Αμα εισαι 70 δεν είναι και τόσο πρόβλημα. Ιδιως αν εχει και καλό εφάπαξ ( Sugar granddaddy για τσαχπινες συνταξιουχες).
     
  5. Athinaia

    Athinaia New Member

    Δεν πάς για τα λεφτά αν πάς γιαυτά είναι άλλο ευαγγέλιο μετά
     
  6. skia

    skia Contributor

    Η μεγάλη διαφορά ηλικίας θα δημιουργήσει χάσμα αναπόφευκτα κάποια στιγμή. Οπότε όχι, ούτε θα το προτιμούσα ούτε θα το συνιστούσα.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Τα γεροντόφιλα άτομα τι θα κάνουν; Να καταπιέζουν τις επιθυμίες τους;
     
  8. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Ελπίζω στα γεράματα να έχω μερικές πιτσιρίκες να με γηροκομουν...
     
  9. mariosxl

    mariosxl Beautiful World

    Οι κοπέλες που αναλαμβάνουν το ρόλο μητέρας (το ακούσαμε και αυτό), τι κάνουν δηλαδή ? Πληρώνουν έξω το λογαριασμό?
    Αγαπητοί συνάδελφοι πιστεύω ότι σαφώς ανάλογα το είδος της σχέσης μπορεί να υπάρχουν όρια μόνο βάση "των θέλω" και των δύο. Στο τέλος της ημέρας δεν είναι θέμα μικρής ή μεγάλης ηλικίας αλλά μικρής ή μεγάλης προσωπικότητας. Μερικοί και μερικές θα είναι πάντα απλά "μικροί άνθρωποι", πάντα όμως με μεγαλοϊδεασμό.
     
  10. black_soyl

    black_soyl New Member

    καλησπέρα ίσως αν υπάρχουν κοινά κ χημεία..
     
  11. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Πλέον είμαι σε ηλικία που οι, έστω καί λίγο μεγαλύτερες από μένα, είναι ή σε οίκο ευγηρίας ή στην τελευταία τους κατοικία... Όποτε...
     
  12. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Μη γίνεσαι κυνικός. Ξεχνάς τη Ζωζώ και αλλα κορίτσια διηνεκούς βεληνεκούς.