Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

θα κάνατε σχέση με κάποιον κάποια με αρκετά μεγάλη διαφορά ηλικίας?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος halkidikiotis, στις 9 Απριλίου 2016.

  1. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor


    Ωχ, για μένα χτυπάει η καμπάνα....τι έχουν δηλαδή τα 80;  
     
  2. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Λεφτά να έχεις κι εδώ είμαι για σένα Μάστερ μου ❤️
     
  3. mariosxl

    mariosxl Beautiful World

    Ποιο αληθινή ειλικρινής απάντηση ever
     
  4. sklvgay

    sklvgay New Member

    Καλησπέρα σας, είμαι αρκετά άπειρος, αλλά ίσως σαν σκλάβος να προτιμώ πιο ώριμους Αφέντες, όσο βέβαια διατηρώ σαν υποτακτικός την επιλογή να διαλέξω, ο αφέντης διαλέγει το ζώο του, όχι το αντίθετο. Τους προτιμώ, καθώς ο Αφέντης είναι εκεί για να σε καθοδηγήσει κατά την κρίση του σε καλύτερες αποφάσεις ζωής και όχι μόνο για να τον υπηρετήσεις σωματικά, αλλά και πνευματικά, ο πραγματικός έμπειρος Αφέντης νοιάζεται εξ ολοκλήρου για τον υποτακτικό του και προσπαθεί να τον βοηθήσει και να τον κατευθύνει κατά την κρίση του. Εύχομαι μη παρεξηγηθούν τα λεγόμενα μου... και δεν έχουν ούτε μία σταλιά από εγωισμό μέσα τους.... αν δε ξέρω να γράφω συγχωρέστε με Αφέντες και Αφέντρες..., απλά οι πιο νεαροί αφέντες δεν ξέρω αν υπάρχουν... συνήθως επιθυμούν επιφανειακή βία και ξεκαύλωμα, δίχως πραγματική εκπαίδευση.
     
  5. iDontKnow

    iDontKnow Regular Member

    Ιδεαλιστικός ο τρόπος που το βλέπετε. Πολλοί μεγαλύτεροι σε ηλικία ψάχνουν να πηδήξουν και να ρίξουν ξυλιές σε κωλαράκια με πρόσχημα τη δήθεν αφεντιά τους, και όταν βάζουν "Ώριμος Αφέντης" στο CV νεαρά υποτακτικά μπορεί να πέσουν στην παγίδα. Beware!
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για να είστε σκλάβος πρέπει να έχετε Αφέντη και για να είναι Αφέντης *σας* πρέπει να *σας* κάνει σκλάβο.

    Προσέξτε, το "να σε κάνει σκλάβο" και το "σε ονομάσει σκλάβο" είναι μήλα με φύκια (συνήθως με μεταξωτές κορδέλες)
     
  7. sklvgay

    sklvgay New Member

    Βεβαίως και σαφώς! σας ευχαριστώ πολύ.
     
  8. sklvgay

    sklvgay New Member

    Σας ευχαριστώ για την επισήμανση και δυστυχώς έχετε δίκιο, κάποιες φορές είναι πολύ λίγοι οι πραγματικοί Αφέντες..., και σαφώς θέλει προσοχή.... προσωπικά θεωρώ ότι Αφέντες πραγματικοί στην χώρα μας δεν είναι πάνω από 100.
     
  9. araris

    araris Ποτέ μην λές ποτέ

    με πολλες ενδιαφερουσες πτυχες κ καταστασεις
     
  10. η σχέση με μεγαλύτερο συνηθως είναι καταδικασμένη γνώμη μου παντα. λεμε για σχέση βέβαια. "για να περνάμε καλά" οσο πάει ναι έτσι γινεται πιστευω. αλλα σχέση διαρκείας δύσκολο.
     
  11. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    φυσικα στον χωρο του bdsm ειναι καλυτερα να κανει καποιος υποτακτικος σχεση με εμπειρο η Αφεντη η Αφεντρα
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Δεν είναι κανόνας το "μεγαλύτερη ηλικία άρα και μεγαλύτερη εμπειρια".