Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

κινδυνος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος dim2525, στις 1 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. dim2525

    dim2525 New Member

    εμενα προσωπικα μου αρεσει γυναικες να μου προξενουν ποιλυ πονο και να με φτανουν στα ορια μου καθως και να τα ξεπερναω.ξερετε ποιες δοκιμασιες ειναι πολυ επικυνδυνες και χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη?ευχαριστω
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Θα έλεγα όλες dim2525
     
  3. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Συμφωνώ κι εγώ με την carissa[L_T]

    Όλες οι τεχνικές μπορούν να γίνουν επικύνδινες αν δεν τις γνωρίζουμε. Προσοχή λοιπόν πρώτα ενημερωνόμαστε καλά για κάτι και μετά το πραγματοποιούμε.
     
  4. dim2525

    dim2525 New Member

    ευχαριστω
     
  5. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: κινδυνος


    Τα όρια είναι κάτι πολύ σχετικό και πολλές φορές και αφηρημένο και σίγουρα διαφέρει στον κάθε άνθρωπο !
    άσχετα όμως από αυτό , όλα θέλουν ιδιαίτερη προσοχή , ακόμα και πιο πολύ ο ‘’ακραίος’’ πόνος !
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Υπάρχει μια στατιστική που θα αναφέρω εδώ, αν και είναι άνω των 5 ετών πιστεύω πως τα νούμερα στην πραγματικότητα είναι υψηλότερα τώρα μια και η S/m κοινότητα ήταν πιο ΑΣΦΑΛΕΣ μέρος πρίν από την πύλη τοθ AOL και άλλες on-line υπηρεσίες που άνοιξαν την πόρτα στον κόσμο τρόπος του λέγειν.
    Στη ουσία, περίπου 50 υποτακτικοί/ές πεθαίνουν κάθε χρόνο στα χέρια κάποιου άλλου ανθρώπου, ενός ανθρώπου που συχνά παρουσιάζεται ως Κυρίαρχος.. Πολλά συμβαίνουν και συχνά οι θάνατοι είναι μεγάλα ατυχήματα και ο φόβος αναζήτησης σωστής και άμεσης Ιατρικής βοήθειας όταν τυγχάνει κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Στην ουσία ο κυρίαρχος που φέρνει ένα/ μια τραυματισμένο/η υποτακτικό μπορεί και θα συλληφθεί για βιαιοπραγία, κακοποίηση ακόμα και φόνο εάν αυτή πεθάνει.. Το S/M είναι παράνομο.

    Μετάφραση αποσπάσματος:

    There is a statistic which I quote here although it is over 5 years old I believe the numbers to actually be higher now as the S/m community was a SAFER place prior to the gate of AOL and other on-line services opening the doors to the world so to speak. Essentially, about 50 submissives die each year at the hands of another person, that person most often presenting themselves as a dominant. Many things happen and often the deaths are gross accidents and the fear of seeking appropriate fast medical assistance when a severe problem occurs. Essentially a dominant bringing an injured sub to any hospital can and will be arrested for brutality, abuse and even murder should she die. S/m is illegal.
    Από το
    ~ Dark Realities ~
    by Mistress Steel

    http://www.thebrc.net/articles/MistressSteel/dark_realities_ms.shtml
    All Rights Reserved By Mistress Steel
    Comments or email steelbfl@sonic.net.
    Other articles can be found at www.steel-door.com
     
  7. dimitri33

    dimitri33 Guest

    Το "παιχνίδι" απο μόνο του προσπαθεί .... θέλει να σπάσει, να ξεπεράσει τα όρια. Αυτή είναι η φύση του.
    Τα όρια είναι κάτι σχετικό. Αληθινή όσο και επικύνδυνη έκφραση. Κατα την άποψή μου πιστεύω ότι τα όρια σε μια τέτοια "σχέση" είναι δισδιάκριτα. Αλλά εκεί είναι όπου θα πρέπει ο/η Dom να χρησιμοποιήσει την εμπειρία και τη "λογική".
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: κινδυνος

    Και ίσως εκεί έγκειται και η κρίση της/του υποτακτικής/ου προς την επιλογή του/της Dom/me; Είναι αρκετά έμπειρος και λογικός ώστε να αφεθώ με ασφάλεια;

    Αστάρτη
     
  9. dimitri33

    dimitri33 Guest

    Έτσι ακριβώς όπως τα λές είναι Αστάρτη. Ισχύουν ή μάλλον πρέπει να ισχύουν και τα δύο.
    Εγώ το έγραψα με τη λογική ότι υπάρχει η εμπιστοσύνη στον/στην Dom. Άλλωστε για να είσαι πραγματικά υποτακτικός/ή θα πρέπει να έχει τυφλή εμπιστοσύνη στο "έτερο ήμισυ".
    Όσο και αν ακούγεται παράδοξο μια σχέση D/s βασίζεται στο "δούναι και λαβείν" με την ευρύτερη έννοιά του.
     
  10. pavlosilvi

    pavlosilvi New Member

    Τα ορια ειναι σχετικα οπως και ο κινδυνος
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Δεν υπαρχει κίνδυνος (εκτος βεβαια απο τον κίνδυνο εξ αμελείας) νομιζω..
     
  12. Mafioza

    Mafioza Guest

    το παιχνιδι παραμενει παιχνιδι.δεν νομιζω πως ειναι θεμιτο σε ενα τετοιο παιχνιδι να περναμε τα ορια του καθε "παικτη".καλο ειναι να γινοντε εμφανη τα οποια ορια και να μην τα ξεπερναμε ετσι,απλα.

    ΥΓ.δεν ειμαι συνηθησμενη στα ελληνικα στους υπολογιστες.οι τονοι με κουραζουν.θα με συνηθισετε ετσι...