Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

κυριαρχοι!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_D_Arbanville, στις 24 Φεβρουαρίου 2009.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: κυριαρχοι!!!

    ΟΚ, thanks, dearest Lady... Με ανακουφίσατε κάπως...  
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: κυριαρχοι!!!

    δηλαδη οι masters ειναι τερατα??????????


    ooooohhhhh!! god!!!!!!!!

    που παω να μπλεξω η κακομοιραααααααα!!!!!!!!
     
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: κυριαρχοι!!!



    Τερατάκια 
     
  4. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Θα απαντουσα ειναι η αληθεια αλλα τελευταια αρχιζουν και αλλαζουν οι οπτικες μου γωνιες και
    αποψεις επι του θεματος....αν και φιλτατη Lady νομιζω πως εξαντλησαμε το θεμα τις προαλλες...
    φυσικα θα υπαρξει και συνεχεια τις συζητησης οταν καταφερουμε να σταθεροποιηθουμε σε μια αποψη και μια λογικη γιατι προς το παρων οι μαγειρικες και ζαχαροπλαστικες γνωσεις φαινετε να συμβαδιζουν κατα ενα τροπο με το ερωτημα σου.....
    ισως τελικα θα πρεπει να προσεξουμε τις μαγειρικες συμβουλες μπας και απο κει βγει και καμια συνταγη για τον καλο η σωστο Κυριαρχο.....
    τι να πω.....
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: κυριαρχοι!!!


    φαινεται καλη μου οτι το masterιλικι περναει απο το στομαχι, τουλαχιστον αυτο εισεπραξα απο το ολο θεμα.
     
  6. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: κυριαρχοι!!!

    φιλτατη ειλικρινα δεν ξερω πλεον.....παντως τον τελευταιο καιρο βλεπω οτι συγουρα δεν περναει πια απο το κεφαλι και συγουρα οχι απο την καρδια....
    τωρα τι διαδρομη ακολουθει......δεν ειμαι εγω αυτη που θα το πει!!!!!
     
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: κυριαρχοι!!!

    κριμα και ηλπιζα ειλικρινα στην αποψη σου
     
  8. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: κυριαρχοι!!!



    αχ αχ αχ κοπελια τι μου κανεις!!!!
    αντε αντε παλι........

    λοιπον....
    φυσικα και υπαρχουν κυριαρχοι και φυσικα υπαρχουν και τυποι που νομιζουν πως ειναι Κυριαρχοι.
    ο Κυριαρχος ομως δεν ειναι δηθεν και δεν το παιζει και καλα κατι....ειναι οτι ειναι επειδη απλα....ειναι!!!(βγαζει καποιο νοημα???)
    ο πραγματικος Κυριαρχος θα σου απλωσει το χερι οταν εσυ θα εισαι κατω και και θα κλαις και θα σε παρει αγκαλια και θα σε παρηγορησει.
    ο πραγματικος Κυριαρχος θα σε βοηθησει να βρεις τον σωστο δρομο οταν θα τον εχεις χασει.
    ο πραγματικος Κυριαρχος θα κανει οτι περναει απο το χερι του και μη για να ειναι η υποτακτικη του καλα,ασφαλης και ηρεμη....
    ο πραγματικος Κυριαρχος βαζει την υγεια (ψυχικη και πνευματικη και σωματικη) της υποτακτικης του πανω απο ολα.
    ο πραγματικος Κυριαρχος φροντιζει την υποτακτικη του...
    (οσο ασχημο κι αν ακουγετε πριν πολλα χρονια οταν πρωτοξεκινησα μια αγαπημενη φιλη μου ειπε το εξης :"η υποτακτικη ειναι σαν ενα αμαξι....αν δεν το πλυνεις , δεν το καθαρισεις,δεν το πας για service θα σου χαλασει και μετα δεν θα εχεις οχημα να πηγαινεις....ετσι καπως ειναι και η σχεση Κυριαρχου - υποτακτικης.....οσο την προσεχει θα εχει να του προσφερει...")
    τοτε που το ακουσα μου κακοφανηκε οσο δεν πηγαινε....με τα χρονια καταλαβα πως ειχε απολυτο δικιο!!!
    ο Κυριαρχος υπαρχει γιατι υπαρχουν σκλαβες και οι σκλαβες/οι επειδη υπαρχουν Κυριαρχοι...
    αν δεν μαθουμε να φροντιζουμε ο ενας τον αλλον θα υπαρχουν παντα αυτοι που θα μπαινουν μεσα και θα μας κανουνε κοματια η θα μας χρησιμοποιουν για ενα kinky πηδημα και μετα εξω απο την πορτα...
    και αυτο παει και για τις 2 πλευρες!!!!
    αδυνατω ακομα να σκεφτω για καποια ατομα που θαυμαζω πως δεν ειναι ετσι...και απογοητευομαι συχνα αλλα παντα κατι το διορθωνει.....δεν πιστευω σε "Θεους"-Αφεντες-Κυριαρχους-whatever αλλα καποιοι ανθρωποι ξερω τι ειναι και τι κανουν και ποιοι ειναι και τους θαυμαζω γι αυτο....δεν τους θεοποιω και δεν τους δινω ιδιοτητες περαν των οσον εχουν...αυτοι οι ανθρωποι ητε Αφεντες ητε σκλαβοι ειναι ανθρωποι που ξερω τις δυνατοτητες και τα πιστευω τους....
    για εμενα ειναι ολοι Κυριαρχοι...εαυτου η αλλων.....
    το παω αλλου ομως....
    για να το συμαζεψω....
    φιλτατη μην ψαχνεις την απαντηση εδω.....περα απο αποψεις δεν θα παρεις κατι αλλο.....οτι κι αν σου λεω εγω και ο καθε εγω δεν θα κανει καμια διαφορα μεσα σου η στην λογικη σου....
    οπως παντα αυτη ειναι η δικη μου προσωπικη αποψη........
     
  9. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: κυριαρχοι!!!

    τελικά λαβυρινθος η διαδρομη? η εκπομπη του μαμαλακη?
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: κυριαρχοι!!!

    ευχαριστω πολυ Lady Dracon  
     
  11. kardy_

    kardy_ Regular Member

    μαλλον φιλτατη Lady λιγο απ'ολα....
    πρεπει να ξερεις να ανοιγεις φυλλο για ντολμαδακια,να ανοιγεις τα φυλλα τις καρδιας σου και τα ποδια σου επισης!!!!!
    τι να πω......
    ααα επισης θα πρεπει να κανεις και την διαδρομη..κουζινα,καρδια,κρεβατι....
    μαλλον για αθλιτισμο το βλεπω το θεματακι και οχι για bdsm συζητηση...ουτε καν μαγειρικη εκπομπη!!!!
     
  12. Emma

    Emma Contributor

    Lady_D_Arbanville δεν ξέρω πόσο θα σε βοηθήσει αυτό, αλλά, απ' όσο έχω παρατηρήσει, όσο πιο πολύ προσπαθεί να πείσει κάποιος τον περίγυρό του ότι είναι Κυρίαρχος, τόσο λιγότερες πιθανότητες υπάρχουν να είναι όντως Κυρίαρχος. Η άγαρμπη αγριάδα, η ψευτομαγκιά, η επιβολή μέσω έμμεσου ή άμεσου εκφοβισμού και παρόμοιες τέτοιες συμπεριφορές είναι συνήθως σημάδια συμπλεγματικών ατόμων που είτε λόγω ανασφάλειας έχουν ανάγκη για επιβεβαίωση είτε έχουν πιστέψει ακόμη και οι ίδιοι το hype που έχουν χτίσει (την έχουν δει Θεοί/ότι γαμάνε και δέρνουν/κτλ) και προσπαθούν να το "πουλήσουν" και στους γύρω τους.
    Πιο σημαντικά όμως δεν νομίζω ότι πρέπει να εστιάζεσαι στο να προσπαθείς να "αναγνωρίσεις" τους Κυρίαρχους μέσα από κάποια γενικά χαρακτηριστικά, αλλά να εντοπίσεις/ξεκαθαρίσεις τί και ποιά είναι αυτά που επιθυμείς εσύ να έχει/είναι κάποιος ώστε να σε ελκύει και υπό αυτό το πρίσμα να προσπαθείς να "ξεχωρίσεις" τα άτομα που "κάνουν" για σένα είτε ονομάζονται Κυρίαρχοι είτε απλά (συν)άνθρωποι.