Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"μάγκα μου,έκανες λάθος!"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 5 Φεβρουαρίου 2007.

  1. skia

    skia Contributor

    κατά πόσο μπορεί ένας Κυρίαρχος μπορεί να σταθεί μπροστά σε ένα καθρέφτη και να πει στον εαυτό Του κάτι τέτοιο?
    "δε φέρθηκες σωστά απέναντι στο άτομο που Σου ανήκει".
    καβαλάν καλάμι τελικά?μήπως εφησυχάζονται?τί είναι αυτό που εν τέλει Τους καθοδηγεί?δε μπορεί,κάτι πρέπει να ΄ναι...η επιθυμία να κυριαρχούν?κάτι άλλο?τί πιστέυετε εσείς?
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    ξέρω Αρκετούς/ες που το Έχουν Κάνει ,η αρχή προστασίας δεδομένων δεν μου επιτρέπει να ανακοινώσω τα ονόματα αυτών .. !

    γενικά η αυτογνωσία είναι κάτι σημαντικό ,πόσο μάλλον για Έναν/Μία Κυρίαρχο που συχνά αναλάμβανουν ευθήνες σοβαρές.
     
  3. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Πιστεύω πως όπως οποιοσδήποτε υπό κινδυνεύει συνεχώς να υποεκτιμήσει τον εαυτό του
    σε βαθμό που θα βλάψει την σχέση, έτσι και για τον Κυρίαρχο υπάρχει ο κίνδυνος να
    καβαλήσει το καλάμι σε ανυπέρβλητο βαθμό με τα ίδια τραγικά αποτελέσματα για την σχέση.

    Γιατί πχ μπορεί ο υποτακτικός να έχει παραδώσει την εξουσία στην Κυρία του,
    αλλά δεν είμαι σίγουρος πόσοι θα γούσταραν την Κυρία τους να χρησιμοποιεί ως επιχείρημα
    ανικανότητας του υπό το ότι "ανδρισμό; ποιον ανδρισμό;".

    Κάπου εκεί εγώ στέλνω στο διάολο την "Κυρία" μου, κ' μετά βέβαια το μετανιώνω
    αλλά δεν πειράζει. Έτσι είναι αυτά.

    *Οκ κ' τώρα για να δούμε πόσες θα πέσετε πάνω μου να με φάτε*
     
    Last edited: 5 Φεβρουαρίου 2007
  4. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Η αυθεντικότητα της αυτοκριτικής είναι κάτι που διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Θεωρώντας, όμως, Τον Κυρίαρχο ως εγωϊστή εως σημείου να δικαιολογείται στον εαυτό του, παρουσιάζεται ένα ανασφαλές άτομο, αδύναμο να αυτοκυριαρχηθεί. Είναι απορίας άξιο ποια υποτακτική θα παραδιδόταν σε κάποιον που, λόγω αδυναμίας, στρουθοκαμιλίζει για να μην θίξει το εγώ του.
     
  5. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: "μάγκα μου,έκανες λάθος!"

    Αν χρησιμοποιησει αυτο ως επιχειρημα.. μαλλον δεν ειναι Κυρια!  
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Κάθε άνθρωπος που έχει αυτογνωσία, Κυρίαρχος ή μη, πιστεύω ότι κάνει αυτοκριτική άσχετα εάν το παραδέχεται στους άλλους, βαθειά μέσα του αναγνωρίζει τα λάθη του.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Συμφωνώ με την Φιόνα . Όχι μόνο ο κυρίαρχος , απλά αυτός έχει ένα λόγο παραπάνω να είναι πιο προσεκτικός στις επιλογές του , καθώς αυτές ως επί το πλείστον αφορούν δύο άτομα , το λιγότερο...
     
  8. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: "μάγκα μου,έκανες λάθος!"

    Εμ...Όταν έχει κάποιος το καλάμι θέλει προσοχή πώς το καβαλάει...   
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: "μάγκα μου,έκανες λάθος!"

    Ναι το εχω κανη οταν πηρα μηνυμα απο την απαλη μου οτι νιωθει οτι δεν της κραταω το χερι πια, οτι την αφηνω μονη χωρις να ξερη που πρεπει να παει και τι να κανη χωρις την καθοδηγηση μου, οτι νιωθει μονο σαν αντικειμενο χωρις να νιωθει και κατι αλλο, οτι νιωθει την φωνη μου απομακρη.

    Ναι τοτε αναροτηθηκα και ειπα στον εαυτο μου ""μαγκα μου τι εκανες λαθος και νιωθει ετσι το *δωρο*σου, και την πηρα τηλεφωνο και την καθησυχασα οτι παντα θα της κραταω το χερι της, και οτι ειμαι εκει διπλα της οποτε με χρειαστει, και αυτη ηρεμησε βρηκε με μιας το χερι μου και τον εαυτο της.
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Κάπως έτσι.Αν και βέβαια θα ήταν καλό να το παραδέχεται κιόλας.
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα.
    Θα πω βέβαια πως μέσα από τις παρατηρήσεις μου, πως κάποιοι κυριαρχικοί στα πρώτα τους βήματα "μεθάνε" από την εξουσία και αρχίζουν και συμπεριφέρονται σαν να έχουν καβαλλήσει το καλάμι, αλλά έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο να συμβαίνει και σε σκλάβες με διαφορετικές ίσως εκφάνσεις.

    Θα προσθέσω επίσης πως όταν Κάνει Κάποιος την αυτοκριτική Του δεν σημαίνει πως θα κάτσει να την μοιραστεί με την υπό.
     
  12. Elvira

    Elvira Regular Member

    Re: Απάντηση: "μάγκα μου,έκανες λάθος!"


      ευχαριστω