Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

μη μαζοχιστές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 20 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Υπάρχουν άνθρωποι που δεν είναι μαζοχιστές.

    ..αλλά συμμετέχουν σε παιχνίδια πόνου / ή έχουν σχέσεις D/s με Sadists ... εκείνοι που έχουν έλξη σε Σαδιστές αλλά όχι σε πόνο. Είμαι περίεργη για το τι βγαίνει από αυτό και γιατί. Πώς αντιμετωπίζετε τις οδυνηρές αισθήσεις/καταστάσεις σε ένα session;

    1. Yπομένει τo υπό ας πούμε ένα ορισμένο επίπεδο πόνου, πιο είναι το ελκυστικό σε όλο αυτό, οι αισθήσεις;
    2. Είναι δυνατό να κάνετε ένα παιχνίδι ''φόβου'' χωρίς να υπάρχει αυτή η πλευρά ή το κάνει για να το κάνει;
    3. Aπολαμβάνετε τον πόνο γιατί ευχαριστεί Αυτόν / ήν ;

    1. Ερώτηση προς Σαδιστές: Μπορεί το υπό ή και το κάθε υπό που σχετίζεστε να διδαχθεί /απολάμβάνει τον πόνο ή και τη χαρά που σας δίνει αυτή η αίσθηση; Είναι εφικτό;

    Γνωρίζω ως μαζοχίστρια ότι δεν είναι τόσο ο πόνος που θέλω, είναι ωραίο ως απελευθέρωση το να ''βγαίνεις'' από το σώμα, τι φάση; (αναρωτιέμαι κι εγώ)

    αν υπάρχει παρόμοιο νήμα delete it.

    Thanks.
     
    Last edited by a moderator: 20 Σεπτεμβρίου 2017
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Είμαστε και εμείς που δεν θα διαλέξουμε ποτέ μπύρα χωρίς αλκοόλ, παλιάς κοπής πώς να το κρύψουμε;  

    Όταν ξεπεράσει κάποιος τον κάθε μορφής φόβο, καταπιεσμένα ταμπού και ενοχές τότε στον πόνο του SM βρίσκει την ελευθεριότητα και την λαγνεία.

    Τις οδυνηρές αισθήσεις και καταστάσεις σε ένα session τις αντιμετωπίζω ως μια πολύ ιδιαίτερη επαφή με την πραγματικότητα, ως μια υπερβολική δόση αισθήσεων που τώρα είμαι εκεί και λαμβάνω και λίγο λίγο θα έχω τον χρόνο να νιώθω και να απολαύσω ήρεμα καθώς θα αποδράμουν, μαζί με τα τυχόν σημάδια τα οποία αγαπώ ιδιαίτερα όταν βιώνω τους μετα-πόνους.
     
    Last edited: 20 Σεπτεμβρίου 2017
  3. espimain

    espimain Contributor


    Είμαι πεπεισμένος ότι υποτακτικά άτομα, αποδέχονται για χατίρι του Κυριάρχου τους, πρακτικές πόνου, αλλά όταν βοηθούνται και ανακαλύπτουν το subspace μέσα από αυτές. Τότε αποζητούν το ταξίδι, ξεπερνώντας τον πόνο πολύ γρήγορα.
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Αμα πρέπει να οδηγήσεις μετά; κοκακόλα δε λέει, λέει; 
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ναι υπάρχουν. Η συμβία μου είναι το παράδειγμα. Είναι και η ίδια σαδίστρια αλλά καθόταν μόνο και μόνο γιατί άρεσε σε εμένα. Όταν με τα πολλά το πήρα πρέφα ότι απλά το έκανε για μένα και ότι δεν το ευχαριστιόταν η ίδια και δεδομένου ότι αυτόν τον άνθρωπο τον αγαπάω, σταμάτησαν και τα S/m sessions.

    ...μεταξύ μας δηλαδή. Αν βρούμε πρόθυμο μ παίζουμε όλοι μαζί  
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Δεν ξέρεις πόσο έπεσες στην περίπτωση! Έκοψα μαχαίρι την κόκα κόλα στις 24.3.1999 (είμαι βέβαιη πως καταλαβαίνεις   ) για μια δεκαετία και η μετοχή της πρέπει να το ένιωσε!

    Δεν έχω πρόβλημα με το αλκοόλ μάτια μου, κανένα. Απλά για να δω κάποιον για Κύριο και Αφέντη μου πρέπει αυτός να πληροί μια και μοναδική προϋπόθεση, να είναι σαδιστής και να μπορεί να το δηλώνει. Ε, άμα κάθεσαι μόνο σε σαδιστές τι θα τους λες "α, εγώ δεν μπορώ τον πόνο, άουτς, άουτς, άουτς, ωραία τα λέγαμε τόση ώρα για τον Βίττγκενστάιν, γιατί μου το χαλάτε τώρα, άουτς, άουτς, άουτς είπαααααα!!!!!";

    ΥΓ. Για να πω την αμαρτία μου, δεν είμαι σίγουρη ότι τώρα πια δεν είμαι διόλου παθητική αλγολάγνα. Δεν θα επιδιώξω τον πόνο αλλά θα μου λείψει αν δεν έρθει και τον θεωρώ αυτονόητο και είναι φορές που τον θέλω έτσι και αλλιώς, αλλά πρέπει να βρίσκομαι υπό κάποια ισχυρή εσωτερική πίεση για να τον θέλω.
     
  7. katerina

    katerina Regular Member

    Αλήθεια με εντυπωσίασε αυτό...  
     
  8. skia

    skia Contributor

    έχω την εξής απορία... Ένας σαδιστής που δεν εκτονώνει τον σαδισμό του, του λείπει να τον εκτονώσει και σε ποιο σημείο; Είναι διατεθειμένος να αφήσει τελείως πίσω αυτή του την ανάγκη;
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν θα μιλήσω γενικά, θα μιλήσω μόνο για εμένα.

    Δεν είμαι σεξουαλικός σαδιστής. Οι σαδιστικές μου πράξεις προκαλούν ένα άλλο είδος ευφορίας στο οποίο όταν μπω γίνομαι εξαιρετικά βίαιος. Γνωρίζοντας αυτό και επειδή ευτυχώς μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό το είδος ευφορίας, προτιμώ να απέχω από το να εκτονώνω το σαδισμό μου πάνω σε αγαπημένα πρόσωπα.

    Αυτός είναι και ο λόγος που συμμετέχω σε session *ΜΟΝΟ* όταν ο δέκτης είναι πολύ έμπειρος και με μεγάλες αντοχές και *πάντα* παρουσία τρίτου.
     
  10. katerina

    katerina Regular Member

    Respect!
    Kαλα εκανα και εντυπωσιαστηκα!  
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

  12. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Από περιέργεια και μόνο και συγγνώμη αν γίνομαι αδιακριτη αλλά το τρίτο άτομο είναι για να ελέγχει την κατάσταση;