Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

.νέα στον χώρο. Βοηθεια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Magkistr, στις 11 Ιουλίου 2022.

  1. Magkistr

    Magkistr New Member

    Θα Ηθελα να με κατατοπισετε ως νέα στον χώρο. Εχω σχέση εδώ και 2 χρόνια και η σεξουαλική μας είναι αρκετά άγρια. Σίγουρα κάποιοι θεωρουν τώρα οτι σας δουλεύω αλλά θέλω να με κατατοπισετε. Μέχρι στιγμής με τον συντροφο μου,μου λέει οτι κανει οτι μου αρέσει,θέλει διαταγές,υπαρχουν πολλά sex toy που τα χρησιμοποιούμε μονο πανω μου. Η ερώτηση μου είναι η εξης. Βρήκα στο σπίτι του δονητές και λιπαντικά και αξεσουάρ bdsm,τα οποία δεν τα χρησιμοποιούμε και.είναι κρυφα. Κάνω εδώ ρην ερώτηση γτ μου ειπαν να δω μήπως είναι υποτακτικός στον κολλητό του διότι και σαν άνθρωπος είναι υποτακτικός. Μου ειπαν οτι μάλλον κάτι συμβαίνει με τον κολλητό του. Γνκ βλέπω οτι οτι ζητήσει ο κολλητός του,το κανει,τον εξυπηρετεί. Πλεον αρχίζω και σκέφτομαι όλα εκείνα τα επαγγελματικά ταξίδια που κανουν τι μπορεί να συμβαίνει.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Αν έχετε τόσο λίγη εμπιστοσύνη ή γνώση για τον ερωτικό σας σύντροφο, ώστε να ψάχνετε τα πράγματα του και να αναρωτιέστε αν είναι υποτακτικός του φίλου του, δύο πράγματα μπορείτε να κάνετε.
    1ο Να την κάνετε με ελαφρά πηδηματάκια.
    2ο Να κάτσετε και να το απολαύσετε.
     
    Last edited: 11 Ιουλίου 2022
  3. Magkistr

    Magkistr New Member

    Καποιες φορες δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης και να ψαξεις. Επεσα επανω τους κατα τύχη.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Για ποιον λόγο μένετε μαζί του;
    Γιατί ρωτάτε εμάς και όχι εκείνον για το τι τρέχει; Αυτός ξέρει, εμείς μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.
    Αν τρέχει αυτό που υποπτεύεστε, θα μείνετε μαζί του;

    Δύο επιλογές έχετε και πάλι.
    1ο Να την κάνετε με ελαφρά πηδηματάκια.
    2ο Να κάτσετε και να το απολαύσετε.
     
    Last edited: 11 Ιουλίου 2022
  5. Annastefanos

    Annastefanos Master_Stefanos

    Η αλήθεια και η ειλικρίνεια είναι βασικά συστατικά για μια υγιή σχέση.
    Σταμάτα να ψάχνεις τα πράγματα του και συζήτησε μαζί του , να του πεις όμως και τα δικά σου μυστικά.
    Με κατανόηση , θα δεις ότι θα απελευθερωθειτε και θα ζήσετε κάτι μοναδικό.
     
    Last edited: 11 Ιουλίου 2022
  6. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Πριν από οτιδήποτε άλλο, να υπογραμμιστεί πως το να έχει ο άνθρωπος υποτακτικές τάσεις ή να ειναι bi, δεν συνεπάγεται πως έχει να κάνει με, ή τον αφορά, το BDSM.

    Δεύτερο, το να έχει υποτακτικές τάσεις δεν τον καθιστά λιγότερο αξιόλογο σύντροφό ή πρόσωπο. Το γνωρίζουμε όλοι το μόρφωμα του άντρα "του πολλά βαρύ" στην μπανανία που ζούμε, δεν είναι λιγότερο φαιδρό κάθε φορά να παρατηρούνται "ανησυχίες" περί αυτού, όσο κι αν παλιώσει.

    Αν υπάρχει βάθος και βαρύτητα στην σχέση, χρειάζεται ανοιχτή διαχείριση. Αν είσαι κι εσύ υποτακτική και πλέον δεν υπάρχει συμβατότητα, πάτε παρακάτω ή εμπλουτίζετε την "παρέα".
     
    Last edited: 11 Ιουλίου 2022
  7. tithon

    tithon Contributor

    καλώς ήλθατε

    γούστα ειν αυτά. να του δίνετε ο,τι θέλει, εφ όσον δίνει ικανοποίηση αυτό.

    τα ζητήματα αποκλειστικότητας μπορούν να συζητηθούν μεταξύ των ενδιαφερόμενων.

    ισχύουν οι δυό παραπάνω απαντήσεις, και γιά την ..υποτακτικότητα και γιά την ..αποκλειστικότητα.

    ..σε καλό σας
     
  8. Berlin88

    Berlin88 Regular Member

    Το θέμα είναι ότι ααααΝ ισχύει αυτό που λες . . . Εσένα θα σε εξιταρει αυτό η θα σε ξενερώσει ?????
     
  9. Noregrets

    Noregrets Cleverly disguised as a responsible adult

    Με το μπαρδόν δηλαδή, αλλά γιατί τέτοια κριτική; Αν ο άλλος το κάνει με ευχαρίστηση εσείς γιατί ζορίζεστε;
     
  10. Noregrets

    Noregrets Cleverly disguised as a responsible adult

    Θέλετε να το στοιχειοθετησετε αυτό για να μας βοηθήσετε να το καταλάβουμε; Γιατί θεωρείτε ότι το να κάνει ο φίλος της κοπέλας ότι του λέει ο κολλητός του δεν τον κάνει υποτακτικό; Και γιατί είναι θλιβερό;

    Επίσης να πω ότι η εναντίωση μου απέναντι στην προηγούμενη σας ανάρτηση είχε περισσότερο να κάνει με την έντονη και χωρίς επεξηγήσεις κριτική σε έναν χώρο που θεωρώ ότι πρέπει να είναι ασφαλής για τέτοιες συζητήσεις.
     
  11. Yiyi

    Yiyi .

    θα προτεινα να βρεθειτε μαζι για χαλαρη κουβεντουλα με τον συντροφο και τον κολλητο, να τους πεις ανοιχτα τι σκεφτεσαι για την σχεση που ισως εχουν, να φερεις (στην κουβεντα) και τα sex toys με τα οποια επισης βρεθηκατε τυχαια και να τσεκαρεις αντιδρασεις.
    μιας και γραφεις πως ο συντροφος "και σαν ανθρωπος ειναι υποτακτικος" θα προτεινα επισης να εχεις αρκετα αυστηρο υφος, να υψωνεις την φωνη, να τον κοιτας με βλεμμα "ομολογησε τωρα!" και αν υπαρχουν αισθηματα μεταξυ τους και μεταξυ σας, θα ομολογησει.
    Το θεμα ομως δεν ειναι τοσο τι κανουν αυτοι μεταξυ τους αλλα αν εσυ ενδιαφερεσαι για εναν μαλλον πολυγαμικο συντροφο.
     
  12. Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να το συζητησεις με τον ιδιον.
    Η ειλικρινια ειναι το καλυτερο για την οποια σχεση στη ζωη μας.