Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ξυλοκαϊνη???

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος mariagp1, στις 3 Φεβρουαρίου 2011.

  1. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    δοκιμαστε φουσκωτά buttplugs τα οποία μπορειτε σιγα σιγα να τα φουσκώνετε ωστε να αυξάνετε τη διαμετρό τους.
     
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: ξυλοκαϊνη???

    ...μου φαινεται πως, το σχολιο του φιλτατου, αποτελει μια χιουμοριστικη περιφραση του "αμα ξερει να αναπνεει κανεις", "το ιδιο ευκολο ειναι".

    Τωρα για τη λιπανση αυτο που λες (και καταλαβαινω την καβλα της στιγμης, κατι σαν το προφυλακτικο ενα πραγμα...) ειναι (κατα τη γνωμη μου) λιγο υποκειμενικο, μια και η επιφανεια του εντερου δεν εχει βλενογονους που εκρυνουν καποιο ειδος βλενας η αλλης "λιπανσης" απαραιτητης για την αποφυγη τραυματισμου της, σε συναρτηση παντα με το βαθμο εμπειριας ( βλ. ευρυχωριας και χαλαρωσης). Ο πιθανοτερος πονος που θα συναντησει κανεις στους πρωτους πειραματισμους του προερχεται απο την τριβη και οχι (πιστευω) απο το μεγεθος του αντικειμενου που εισχωρει ( ...κοντα στο νου και η γνωση σε αυτο... με τι θα ξεκινησει κανεις; ).
    Για τους περισσοτερους κωλαρακους παντως το λιπαντικο ειναι μαστ και μαλιστα η συχνη επαναληψη αναγκαια.

    Ειναι και αυτο υποκειμενικο αλλα σε γενικη παραδοχη το μεγαλυτερο μερος της ηδονης ερχεται απο την "μαλαξη" των περιξ γειτνιαζοντων οργανων (προστατης/αιδοιο και τα αισθητηρια αυτων) και λιγοτερο η αισθηση αυτης καθεαυτης της τριβης του εσωτερικου τοιχωματος του.
    Οπωσδηποτε (ακομα πιο υποκειμενικο) η συνδεση της συναισθηματικο / φαντασιωσικης προσεγκισης με το οργανο δεσποζει στο σκανδαλισμα των ηδονικων ερεθισματων, που χωρις αυτην ολα τα παραπανω θα αποτελουσαν εργαστηριακη μελετη... 

    Το σιγουρο ειναι πως τον πονο στο πρωκτικο σεξ δεν τον αντιμετωπιζουμε με οποιαδηποτε μεθοδο αναισθησιας και για το λογο της απωλειας της αισθησης αλλα κυριως γιατι τον θελουμε εκει διοτι αποτελει το φυσικο αλαρμ αυτοπροστασιας του οργανισμου μας, για να μας δηλωσει κινδυνο και να στρεψει την προσοχη μας εκει πριν προκαλεσουμε καποια απλη η περιπλοκοτερη βλαβη.


    Γι ργος
     
  3. Απάντηση: ξυλοκαϊνη???

    Τα είπαν όλα οι προλαλήσαντες, αλλά ένα αγαπημένο θέμα δε μπορεί να μείνει ασχολίαστο:innocent:

    Για να γίνει η πρωκτική πράξη χρειάζονται τρία πράγματα κατά τη γνώμη μου: 1. Να το επιθυμεί αυτή/ος που το δέχεται 2. Λιπαντικό 3. Χρόνος.
    Εάν υπάρχουν αυτά, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μην είναι επιτυχής η έκβαση. Φυσικά, να γνωρίζει ο top ότι τις πρώτες φορές, είναι πιθανότατο να μην υπάρχει ηδονή από την πλευρά της bottom και να έχει ενημερώσει για αυτό (επενδύοντας σε μελλοντικές διεισδύσεις ).

    Μικρή ανάλυση των παραπάνω:

    1. Να μην το κάνει "αγγαρεία" έτσι ώστε να μπορέσει να χαλαρώσει. Με αναπνοές και κυρίως με mind control. Αν δεν χαλαρώσει και μόλις πάει να γίνει η διείσδυση σφίγγεται, δεν πρόκειται να συμβεί η πράξη.
    2. Το καλύτερο λιπάντικό είναι το ΚΥ Jelly. Εϊναι και υδατοδιαλυτό, οπότε καθαρίζει εύκολα - ΔΕ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ!. Το παραπάνω με κεφαλαία, για τους φίλους/φίλες που επιμένουν Βαζελίνη. Το λατρεμένο, παιδιόθεν, λιπαντικό μου, είναι ασύμβατο με το λατεξ (προφυλακτικά). Φυσικά, εξίσου καλά αποτελέσματα μπορεί να έχει κανείς και με πιο συμβατικά λιπαντικά, όπως είναι το βούτυρο από το ψυγείο (αν έχει τελειώσει το ΚΥ). Όταν είναι οι πρώτες φορές, χρειάζεται αρκετή ποσότητα, ότι και αν χρησιμοποιηθεί. Όταν αποκτηθεί εμπειρία, θα συμφωνήσω ότι μπορεί κάλλιστα να γίνει χωρίς λιπαντικό, με λίγη προεργασία με το δάχτυλο ή με κάποιο παιχνίδι ή με τη χρήση σάλιου (αρκετού, γιατί στεγνώνει γρήγορα). Η χρήση ξυλοκαΐνης δεν προτείνεται γιατί κατ' αρχάς, το πουλί θα πέσει στο έδαφος, χτυπημένο από τη χημεία, (άρα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο εφόσον ο top χρησιμοποιεί προφυλακτικό) και αφετέρου, όπως είπε ο φίλος sw, ο πόνος είναι προστατευτικός μηχανισμός. Βέβαια, λίγη ξυλοκαΐνη, φίλε Γιώργο, δεν πρόκειται να αναισθητοποιήσει σε βάθος τους ιστούς, οπότε δεν τίθεται ιδιαίτερο θέμα. ΛΙΓΗ ξυλοκαΐνη μπορεί να βοηθούσε την υ, αλλά ένα άλλο σημείο που πρέπει να δοθεί προσοχή είναι η υπερδοσολογία. Στις αλοιφές υπάρχει μεγάλη ποσότητα ξυλοκαΐνης και αν κάποιος βάλει σε κανένα κωλαράκι ολόκληρο σωληνάριο, μπορεί να κάνει overdose.
    3. Χρόνος, έτσι ώστε να παίξει με το κωλαράκι, ανοίγοντάς το σιγά σιγά, ενώ ταυτόχρονα προσφέρει ηδονή με άλλους πιο συμβατικούς τρόπους, για να συνδεθεί το ένα με το άλλο.
       
     
  4. Απάντηση: ξυλοκαϊνη???

    Άσχετο αλλά το θυμήθηκα διαβάζοντας το νήμα..

    Ένας φίλος ήθελε να πάρει την κοπέλα του από τον κώλο. Μέσα στα σκοτάδια λοιπόν, μη και ψιλιαστεί η κοπελιά τι πάει να κάνει, πιάνει ο φίλος ένα βαζάκι που έμοιαζε με βαζελίνη και αρχίζει και κάνει επαλείψεις στον πισινό της.

    Μετά από 1' λεπτό η κοπέλα αρχίζει να ουρλιάζει και να τον βλαστημάει. Ανοίγουν τα φώτα να δουν τι της έβαλε και αντί για βαζελίνη της είχε βάλει Βίξ.  


    Anyways,

    λιπαντικό ΚΥ κ αυτό της Ντίουρεξ κάνουν μια χαρά δουλειά αγαπητέ. Μη πειραματιστείς με κάτι άλλο  
     
  5. mariagp1

    mariagp1 New Member

    Απάντηση: ξυλοκαϊνη???

    Και αυτό το σκεφτήκαμε! Λένε ότι η ξυλοκαϊνη όχι απλώς επιβραδύνει την εκσπερμάτωση, αλλά την καθυστερεί πολύ!
    Μαλλον θα το δοκιμάσουμε και θα σας ενημερώσουμε
     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ξυλοκαϊνη???

    πολύ σημαντική παρατήρηση σε σχέση με την αναισθησία της ξυλοκαϊνης
     
  7. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: ξυλοκαϊνη???

    ενδιαφερον για βασανιστηριο... 8α το εχω υποψιν μου...
     
  8. alexzeld

    alexzeld New Member

    Απάντηση: ξυλοκαϊνη???

    Οντως η ξυλακαϊνη, κανοντας το πεος λιγοτερο ευαισθητο, καθυστερει την εκσπερματωση. Μπορει ετσι να βοηθησει στην εκπαιδευση ενος πρωτογονου αντρα που ισως αρκειται στο να τελειωσει γρηγορα και να παει να δει τηλεοραση. Σε λιγο μεγαλυτερη δοση μπορει να φερει αρκετα μεγαλυτερη αναισθησια. Ετσι ο αντρας (ισως σκλαβος πλεον) μπορει επι ωρα να προσφερει υπηρεσιες, ας πουμε γλωσσικες, η κυρια να ενοχλει το πεος και τους ορχεις, και τελειωμο να μην εχει..!

    Προτιμω ενα λιγο πιο ακραιο σεναριο (παντοτε στα πλαισια της ξυλοκαϊνης   ). Πολυ μεγαλη δοση ωστε ο αντρας να μην αισθανεται το πεος του και μετα να του γινει milking του προστατη. Το πεος εχει παυσει πλεον να αποτελει οργανο ηδονης και ειναι απλη κανουλα για παραγωγη σπερματος. Το θεαμα ειναι ακρως διδακτικο και απογοητευτικο για τον αντρα που αρμεγεται και εξαιρετικα αστειο αλλα και αφροδισιακο για οποιους τριτους παροντες.

    Ασε που ετσι εχουμε και πρωτη υλη για τα κεφτεδακια που αρεσουν σε καποιους, αν και εγω το προτιμω στο τζατζικι.
     
  9. sw

    sw

    ...παιδια αντι για βιξ.. μπηξ... δειξ... που δεν ξερουμε τι συστατικα περιεχουν και αν ειναι ασφαλη για τους ευαισθητους ιστους της περιοχης, δε δοκιμαζετε καλυτερα το σουπερ καυλωτικο πυροδοτικο το figging;(πιπεροριζα).
    Φυσικο και εντελως ακακο για τους ιστους της περιοχης (εσωτερικα και εξωτερικα) με πολυ καλη και προοδευτικη αυξηση του αισθηματος καυσους χωρις παρενεργειες. Μπορει να "φιλοτεχνηθει" και σε σχημα "μπατ πλαγκ" (αν οι συμμετεχοντες εχουν καποια χειρονακτικα "σκιλς")  


    Γι ργος
     
  10. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Εχω κατι καλύτερο απο την πιπερόριζα. τριμμενη αγριορίγανη...

    (ξεπλένεται ευκολα με λαδι, ντομάτα, κρεμμύδι. φέτα κι αγγούρι!)  
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Re: ξυλοκαϊνη???

    για να πάρουν φωτιά οι (κ)όλοι ???  

    αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία (ευτυχώς ; ),αλλά έχω ακούσει για τις έντονες αυτές πυροδοτικές ικανότητες του .. : )
     
  12. mariagp1

    mariagp1 New Member

    Απάντηση: ξυλοκαϊνη???

    διαβάζω όλων σας τις απαντήσεις και έχω μείνει έκθαμπος!
    Πλήρεις αναλύσεις και ταυτόχρονα σούπερ χιουμοριστικές - ανεβαστικές!

    Το έχουμε συζητήσει με την Μ και δεν ξέρουμε τι να πρωτοκάνουμε.
    Η αλήθεια είναι ότι για μας το κωλαράκι είναι το καλό παιχνίδι (σφόδρα ερωτευμένοι γαρ το αιδοίο χρησιμοποιείται είτε για γλύκες ΄που είναι το σύνηθες ή για ξεκάθρο ξέσκισμα όταν υπάρχουν νεύρα ή έχουμε ππερισσότερο από μία εβδομάδα να βρεθούμε) 
    Ως παιχνίδι δε του είχαμε δώσει την απαραίτητη σημασία. Έτσι κάθε φορά που αναλαμβάνει το ρόλο του ως σκέυος ηδονής, η Μ μου κάνει απλώς υπομονή μέχρι να τελειώσω. Όσο και να θες να πονάς αυτόν με τον οποίο είσαι ερωτευμένος, κάπου σταματάς.
    Έτσι λοιπόν προέκυψε και η ερώτηση.

    Οι απαντήσεις σας είναι καλύτερες και από της Dr Ruth!!  

    great! thanks!