Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

οι πρωτες μου αποριες...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Feldom, στις 19 Ιουνίου 2006.

  1. Feldom

    Feldom New Member

    Βασικα ειμαι αρκετα νεος στο χωρο.Εχω τις εξης αποριες:
    .Κατι πηρε το αυτι μου οτι υπαρχουν σχολες για Doms.Ειναι αληθεια;και αν ναι ποιες και που;
    .Υπαρχουν σχετικα βιβλια και αν ναι που και πως μπορω να τα βρω;
    .Και ενα φιλοσοφικο <<πνευματικος>> vs σωματικος πονος.Τι εστι καλυτερο;
    (τελευταια ερωτηση απευθυνεται σε υποτακτικες και δουλες)
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Καταρχήν να σε καλωσορίσω στην κοινότητα μας .
    Ενδιαφέρουσες οι απορίες σου και λυπούμε που δεν έχω την γνώση για να δώσω τεκμηριωμένες απαντήσεις .

    Το μόνο που γνωρίζω είναι για αυτές τις περιβόητες σχολές που πολύ σωστά αναφέρεις .

    Θα έχεις παρατηρήσει φαντάζομαι τις κινητοποιήσεις που κάνει σύσσωμη η πανεπιστημιακή κοινότητα για τον νόμο πλαίσιο του ΥΠ.Ε.Π.Θ.

    Θα έχεις παρατηρήσει σίγουρα την Κυρία Γιαννάκου – Κουτσίκου . Ναι δεν κάνεις λάθος είναι μια Mistress . Κρυφή βέβαια αλλά είναι μια Mistress .
    Εδώ παίζετε τώρα όλο το παιχνίδι .
    Στην προσπάθεια της Mistress Γιαννάκου να περάσει μέσα στο νόμο πλαίσιο και τις σχολές για Ντόμ .

    Η vanilla πανεπιστημιακή κοινότητα αντέδρασε εξού και οι κινητοποιήσεις που βλέπεις στην τηλεόραση τα ΜΑΤ το ξύλο κλπ κλπ.

    Μάλιστα δεν δείχνουν διατεθειμένοι να προσέλθουν στο διάλογο με τους όρους του υπουργείου.

    Το πόρισμα της επιτροπής πρυτάνεων ( vanilla ) , βρέθηκε στο στόχαστρο των κινητοποιήσεων.
    Η άρνηση της Mistress – υπουργού να δεχθεί αντιπροσωπεία της εκπαιδευτικής κοινότητας, μετά το συλλαλητήριο της περασμένης Πέμπτης, συντηρεί την πεποίθηση ότι ο διάλογος που επιδιώκει είναι προσχηματικός και εναντίων του λάιφστάιλ .
    Αντ' Αυτής ο αρμόδιος υφυπουργός Σπ. Ταλιαδούρος ( σουίτς ) δέχτηκε αμήχανος τους καταληψίες ( βανίλα ), οι οποίοι σε έντονο ύφος κατέθεσαν τα ψηφίσματα των γενικών συνελεύσεων. «Δεχόμαστε διάλογο αρκεί αυτός να ξεκινά από μηδενική βάση», είναι η στάση της πανεπιστημιακής κοινότητας.

    «Καταθέσαμε εδώ και ενάμιση χρόνο τις απόψεις μας για τις ανάγκες και τις προτεραιότητες των ΑΕΙ και δεν έχουμε λάβει καμία απάντηση καταγγείλουν οι φοιτητικές παρατάξεις .
    Η δε Mistress υπουργός δεν ανοίγει τα χαρτιά της»

    Όλοι εμείς εδώ ελπίζουμε να πάνε όλα καλά .
     
  3. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Απάντηση: οι πρωτες μου αποριες...

    Αν στη τελευταια ερωτηση Αναφερεστε σε πονο καθαρα για τιμωρια,τοτε πιστευω πως ο ''πνευματικος'' πονος ειναι 1000 φορες πιο ισχυρος και δραστικος απ'τον σωματικο!Αν ομως Αναφερεστε σε πονο και για ευχαριστιση,αυτο εξαρτατε απ'την εκαστοτε σκλαβα.Αν της αρεσει ο πονος (Μ/μεταξυ Μ/μας,ακομη δεν εχω γνωρισει καποια που να μη της αρεσει!Ακομη κι αν το αρνειτε..  ),τοτε Μπορειτε να την Πονατε ακομη και ως ''δωρο'' γιατι πχ υπακουει στις εντολες Σας!
    Αβυσσος η ψυχη της σκλαβας...
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Καλωσορίσατε στην κοινότητα Feldom και καλή παραμονή εύχομαι  

    Μόλις έριξα ματιά στην ιστοσελίδα του ΥΠ.Ε.Π.Θ. και συμμερίζομαι την απαισιοδοξία του Κυρίου φον Κλαιστ <χ> Πολύ φοβάμαι λοιπόν ότι θα χρειαστεί να καταφύγετε στο εξωτερικό, αν και εκεί τα πράγματα είναι επίσης δύσκολα.

    Μέχρι να Πουν κάτι διαφορετικό ή περισσότερο οι γνωρίζοντες το θέμα της εκπαίδευσης των Κυρίαρχων, έχω την εντύπωση ότι αναφερόμαστε περισσότερο σε εκπαίδευση σε τεχνικές, δηλαδή σε S/m εκπαίδευση. Είναι κάτι που γίνεται, κυρίως σε οργανωμένες κοινότητες του εξωτερικού.

    Ένα πέρασμα από τις ιστοσελίδες της Society of Janus ή των DomsubFriends θα σας βοηθήσει να καταλάβετε καλύτερα.

    Υπάρχουν μερικά βιβλία που θεωρούνται ιδιαίτερα καλά στο είδος τους όπως the Topping Book, the Bottoming book, τα βιβλία του Jack Wiseman όπως το SM 101, καλό ψάξιμο σας εύχομαι. Αυτά τα βιβλία μπορείτε να τα παραγγείλετε από την Amazon.

    Σχετικά με το τί είδος πόνου προτιμά μία femsub... προτιμά αυτόν που δεν υποφέρει εκείνη τη στιγμή, αλλά και αυτός που υφίσταται καλός είναι <χαμόγελο>

    Η femsub δεν προτιμά αλλά έχει ανάγκη να υπάγεται, να ελέγχεται, να δοκιμάζεται, να λυγίζει. Μέσο έκφρασης όλων αυτών είναι και οι δύο αυτές κατηγορίες πόνου.

    Καλή επιτυχία στις αναζητήσεις σας  
     
  5. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Χμμμ... βασικά στην Ελλάδα υπάρχουν δύο "σχολές" αυτή του διαδικτύου όπου μαθαίνεις αυτά που διαβάζεις στα διάφορα "εγχειρίδια" των διάφορων forum και ιστοσελίδων, και αυτή που ακολουθείς το δρόμο της λογικής, του σκεπτικισμού, της φιλοσοφίας, της αγάπης για το χώρο και του συναισθήματος, εφαρμόζοντας τιμωρίες οι οποίες ναι μεν είναι αρκετά πιο ήπιες τις περισσότερες φορές, αλλά μπορούν να γίνουν και ανυπόφορα άγριες από πλευράς σκληρότητας. Άλλωστε τι είναι καλύτερο αγαπητέ μου φίλε, μια υποτακτική που τις έχει "φάει" σε σωματικό ή σε συναισθηματικό επίπεδο;

    Ένα καλό βιβλίο για αρχή είναι το Loving Dominant κατά την άποψή μου, και έπειτα όλα τα άλλα...
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Η καλύτερo σχολείο για εναν Dom είναι να τον αναλάβει μια slave. Ξέρει ακριβώς τις ανάγκες της και θα τον κάνει ξεφτέρι.

    Οχι πως υποννοώ κάτι...   Απλώς θυμήθηκα το άσμα..

    Σ' αγαπώ σ' αγαπώ
    που με βάζεις;
    Σ' ένα π(ύργο?) ψηλό να διατάζεις
    Κι άμα πέσω απο κει Βασιλιά μου
    Θα βρεθείς μέσα στην αγκαλιά μου.

    Πλήρης σύγχιση
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Πρόκειται για ένα τυπικό αστείο μεταξύ ορισμένων μελών του φόρουμ Feldom, μην το πάρετε κατά γράμμα <χαμόγελο>

    Οι σκλάβες που μπορούν να αναλαμβάνουν δε γνωρίζουν, οι σκλάβες που γνωρίζουν δεν μπορούν. <επίσης χαμόγελο>

    Υπάρχει και η λύση του mentoring από άλλον Μαστερ, που η πείρα του τον βοηθά να καταλαβαίνει τις ανάγκες των σκλάβων γυναικών και πώς αυτές διοχετεύονται στην ικανοποίηση του Κυρίαρχου.
     
  8. Guest05

    Guest05 Guest



    Όχι μόνον δεν είναι αστείο αλλά είναι σοβαρότατο .
    Δεν είναι η πρώτη φορά που συναντιέται αυτή η ανάγκη εκπαίδευσης μάστερ από σκλάβα σε τούτο εδώ το φόρουμ .

    Θα σε παρακαλέσω λοιπόν αγαπητή μου tender_lili να επανορθώσεις .
    Και μιλώ πολύ σοβαρά και είναι κρίμα που ο γραπτός λόγος αδυνατεί να εκφράσει στο βαθμό που πρέπει την αυστηρότητα της παρατήρησης μου .
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Ανάγκη μπορεί να υπάρχει Κύριε φον Κλαιστ, αλλά σκλάβα διαθέσιμη που να μπορεί και να επιθυμεί να εκπαιδεύσει Μαστερ δεν γνωρίζω να υπάρχει. Αγγελία τέτοια δε νομίζω να έχει μπει ποτέ σε τούτο το φόρουμ.

    Η κανονιστική ισχύς του πραγματικού επιβάλει σε μία moderator να λέει ορισμένα πράγματα όπως είναι και όχι όπως θα Θ/θέλαμε να είναι.