Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 7 Ιουνίου 2011.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Γιωργο μου κανεις πλακα?
    Τι λες τωρα?
    Μια σχεση bdsm κατα κορο εχει να κανει με το μυαλο και την ψυχη των δυο μελων της σχεσης αυτης.
    Η βαθια αναγκη τους να επιβαλλει και να υποταξει ο ενας και να υποταχθει και να παραδωσει ο αλλος,δημιουργουν κατι τοσο ξεχωριστο και δυνατο.
    Δεν ξεκινανε και τελειωνουν στο σεξ αυτες οι σχεσεις.
    Το σωμα ειναι guest star εδω.Απλη συμμετοχη.Εργαλειο....
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Re: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Πες τα χρυσόστομε!

    Υ.Γ. Κωνσταντίνε πάτησα quote στον vautrin κι έβγαλε άλλο νικ με τα λόγια του vautrin...λολ
    Με τόσα που ακούει μάλλον τά παιξε κι αυτό...χαχαχα
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου


    Πόσους ανθρώπους στην ζωή σου έχεις επιτρέψει να σου επιβληθούν και να ορίσουν την ελευθερία των κινήσεων σου, εκτός των ερωτικών συντρόφων σου?
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Μα δεν μιλαμε για ερωτικο συντροφο στυλ ξεπετα οποτε βρισκομαστε.
    Μιλαμε για σχεση ζωης,συντροφο,ανδρα μου!
    Που μοιραζομαι,αγαπαω,νοιαζομαι,ειμαι διπλα του κι αυτος τα ιδια.
    Και επελεξα εγω αυτον κι αυτος εμενα γιατι ειναι το αλλο μου μισο κι εγω για κεινον..
    Αυτος Κυριαρχος εγω υποτακτικη και αντιστοιχα οι αφεντες με τους σκλαβους.
    Ο ενας συμπληρωνει τον αλλον.
    Δεν ειναι θεμα σωματικης καυλας εδω, στο ξαναλεω.
    Ειναι αναγκη ψυχης.
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Παρόλα αυτά τις ανάγκες της ψυχούλας σου τις εμπιστεύεσαι μόνο στον σύντροφο σου που τυχαίνει να είναι και εραστής σου. Σωστά?

    Δεν νομίζω τέτοιες συμπεριφορές να τις ανεχόσουν από το αφεντικό σου ή από την οικογένεια σου ή τους φίλους σου, ως όντας γεννημένη ελεύθερος άνθρωπος.

    Όλο αυτό το lifestyle σου δεν ξεκίνησε από φαντασιώσεις? η libido δεν το ορίζει?

    Να επισημάνω επίσης ότι η σαδομαζοχιστική συμπεριφορά είναι αναγνωρισμένη ως σεξουαλική απόκλιση.
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Μα οι bdsm σχεσεις εξ ορισμου εχουν σχεση με τον ερωτισμο και την εκφραση σε προσωπικο επιπεδο.Δεν οριζονται ομως σαν ρολοι που διαρκουν οσο ενα....κρεβατι οπως προαναφερθηκε.

     
  7. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    +1000

    Ψαρεμα αγαπητε vautrin,θα γινει φιλεναδιτσα με αλλες σκλαβες κλπ κλπ 


    Ασφαλως ο K μπορει να τσεκαρει ανα πασα ωρα και στιγμη την s,η ειλικρινεια ομως και οι αληθειες πρεπει να ειναι πανταχου παρουσες σε μια τετοια σχεση.Θεωρω πολυ πιο σωστο η s να ενημερωνει για τα παντα τον Κ,τα υπολοιπα δεν χρειαζονται αν θελουμε να ειμαστε σοβαροι.
    Αν περιμενει καποιος Κ οτι μ'αυτον τον τροπο θα ελεγχει την s ειναι βαθια νυχτωμενος,αν θελει να στη ''κανει'' και 500 κωδικους να εχεις παλι θα το καταφερει.

    Υ.Γ
    Μ'αρεσει που μερικοι/ες εκραζαν την slaverose κατινα που ψαχνει το κινητο 
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Πότε δεν αναφέρθηκα στην διάρκεια του εκάστοτε παιχνιδιού. Το μόνο που είπα και που και εσύ λες, είναι ότι οι BDSM σχέσεις είναι στην ουσία ερωτικά παιχνίδια.

    Υπάρχει άραγε κάποιος που να ασχολείται με το BDSM χωρίς να τον ικανοποιεί σεξουαλικά?
     
    Last edited: 7 Ιουνίου 2011
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Re: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου





    Είναι κατά την άποψή μου η ορθότερη απάντηση.
    Η σκλάβα/υποτακτική για να μην αναγκάζεται σε συνενοχή από τον Αφέντη/Κυρίαρχο, θα πρέπει να ακολουθεί την καθόλα έντιμη και ευθεία τακτική της Lara.
    Aυτό που πρέπει όμως να προβληματίσει είναι η περίπτωση Κ και Υ , ή Α και Σ, εφόσον συνδέονται όχι μόνο σεξουαλικά, αλλά συνδέονται με ολόκληρη φιλοσοφία σχέσης και τρόπου ζωής, όταν από κοινού ενεργούν ανάρμοστα.
    Τώρα άν κάποιος αντιτάξει ότι "και τι μπορεί να κάνει η σκλάβα/υποτακτική άν ο κύριος της επιβάλλει να λειτουργεί συνένοχα έστω και παθητικά", θα υπέθετα ότι ή πραραπάνω φιλοσοφία και τρόπος ζωής μεταξύ Κυριάρχων / Υποτακτικών και Α/Σ, θα πρέπει κάπου να βρίσκει και τα όριά της, εφόσον οι Υποτακτικοί/ές και οι Σκλάβες θέλουν να λέγονται νοήμονα ανθρώπινα όντα.
    Τέλος άν και δεν ανήκω στην συγκεκριμένη κατηγορία,σπουδάζοντάς την στον παρόντα χώρο, ανακαλύπτω ότι ως τρόπος ζωής και φιλοσοφία σχέσης, δεν είναι κάτι καινούργιο. Προυπήρχε από ανέκαθεν χωρίς "ετικέτες", σε πολλά ζευγάρια, είτε της δικής μας "πατριαρχικής" κοινωνίας, (οι γονείς πολλών εξ ημών) είτε σε άλλες κοινωνίες όπου επικρατεί η "μητριαρχία", όπως πχ η Πολωνία.
     
    Last edited: 8 Ιουνίου 2011
  10. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Προσωπικά το θεωρώ πολύ off να παίρνει κανείς τους κωδικούς της σκλάβας.
    Πέρα από την τεράστια ανασφάλεια που δείχνει συνήθως, θεωρώ ότι η σκλάβα, πέρα από τα ερωτικά της γούστα, είναι άνθρωπος με προσωπικότητα. Ίσως να έχω και άδικο, να εκφράζω τα "θέλω" μου απλά, αλλά άμα γίνει και τελείως αλοιφή μια γυναίκα, το θεωρώ βαρετό.


     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    "σκλαβα" , "αφεντης" , "πρεπει" , "δεν πρεπει" ....
    καλα εγω που το εχω κανει λαστιχο στην μαλακια επειδη περιμενω να γνωρισω την τελεια νυφη ....
    αλλα μην μου πειτε τωρα , οτι ριξατε Τον Πηδουλα και μετα σκεφτηκατε για το αν θα πρεπει ή οχι να γραφει απο το προφιλ ....
     
  12. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Κατ'αρχην να ξεκαθαρισω πως θεωρω θεμιτο και αναφαιρετο δικαιωμα του Αφεντη να ζητησει και να εχει προσβαση στα accounts της σκλαβας του.
    Απο εκει και μετα,τον αν θα μπει στο internet χρησιμοποιωντας τους κωδικους που εχει στα χερια του,ειναι αλλο ζητημα.
    Μπορω να διακρινω δυο λογους για να το κανει,πραγμα το οποιο επισης ειναι δικαιωμα του.
    Ο πρωτος ειναι γιατι απλως το μπορει,για να τονισει στη σκλαβα τη θεση της,με αλλα λογια να επιβεβαιωσει την κυριαρχια του στα ματια ισως και των δυο.
    Ο δευτερος ειναι για να ελεγξει,να τσεκαρει τη σκλαβα του,αν ειναι φρονιμη,αν πραττει και ομιλει οπως εκεινος επιθυμει,αν τσιλιμπουρδιζει,αν κανει ανεπιτρεπτα σχολια με αλλες sis,αν,αν..πιστευοντας αφελως οτι η σκλαβα,αν πραγματικα το ηθελε,δεν θα μπορουσε να κανει ο,τι θελει χωρις εκεινος να καταλαβει τιποτε.
    Ειναι ο ιδιος ανθρωπος που την επομενη μερα θα σηκωσει το τηλεφωνο,θα βαλει ενα task στη σκλαβα του και θα το κλεισει πεπεισμενος οτι η εντολη του θα εκτελεστει.Κι αν ακομα η σιγουρια του αυτη πηγαζει απο το γεγονος οτι η σκλαβα θα υπακουσει γιατι δεν θελει να παει κοντρα στην καυλα και την αναγκη της,αν δεν θελει να "κλεψει"τον εαυτο της, ουσιαστικα,οπως πολυ σωστα το εθεσε μια πολυ καλη φιλη,ειλικρινα δεν αντιλαμβανομαι γιατι δεν θα επρεπε να νοιωθει τη ιδια σιγουρια και για τη συμπεριφορα και τη σταση της σε οποιονδηποτε διαδικτυακο χωρο,συμφωνα με τις επιθυμιες και τις εντολες του.
    Προσωπικα και για οποιον απο τους δυο λογους που ανεφερα κι αν γινεται αυτο,μου φανταζει φτηνο,ανασφαλες και ανηθικο συμφωνα με το δικο μου συστημα αξιων.
    Το μπατσιλικι στο M/s η και στο D/s,για μενα ειναι εμπρακτη ομολογια αποτυχιας του Κυριαρχου σε οποιοδηποτε σταδιο της σχεσης.
    Αντιθετως,θεωρω δειγμα της αξιας ενος Κυριαρχου το να επιλεγει να μην ασκησει ενα αναφαιρετο δικαιωμα του για λογους αυτοσεβασμου και αξιοπρεπειας.
    Οσον αφορα το κυριο ερωτημα της νηματοθετριας,αν γραφει κιολας δηλαδη,με το αιθεριο νικ της σκλαβας του ως Οφηλια,Ορτανσια η κι εγω δεν ξερω τι,αντρας παντελονάτος και Κυριαρχος..αυτο πια αγγιζει τα ορια της γελοιοτητας.