Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 7 Ιουνίου 2011.

  1. zou

    zou

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    συνουσιαζει και ραπιζει!!

    νομιζω πως εχεις δικιο, στο τι μπορει να κανει και απο τη στιγμη που τα δινεις ολα, τα δινεις ολα!! απο κει και περα ειναι στι διακριτικη ευχερια να μπει και αν θελησει να μιλησει... αν οχι θα το κανει η σκλαβα αντ'αυτου, ή και καθολου!
     
  2. Angels Guardian

    Angels Guardian Regular Member

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Αυτή η καταχώρηση αξίζει πάρα πολλά rep. Κρίμα να μην έχω διαθέσιμα  
    Κυρίαρχος που θα κάνει πράξη ότι αναφέρει η νηματοθέτρια καλύτερα να κατεβάσει την ταμπέλα του status του και ίσως πρέπει να επανεξετάσει και το φύλλο του  
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου


    ΚλοΚλο μου
    οσον αφορα στην σχεση του Αφεντη με την σκλαβα συμφωνω απολυτως :
    και γαμει και δερνει κι οτι θελει κανει στην ιδιοκτησια του ,
    το "Κ" του Κυριου σου ειναι ισα με το μποϊ του εξ ου και ο τροπος αντιμετωπισης του θεματος. .
    στο Υ.Γ. απαντω :
    αμα λιγουριασατε με το παστελι εχουμε και προβατινες στο χωριο μας ....  

    καλημερες  
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Ξέρεις δεν αφορά καν νοημοσύνη.
    Εμένα ποτέ δεν μπήκε πουθενά και ενώ έχω τη λίστα με τους κωδικούς μου διαθέσιμη, ποτέ δεν θεώρησε αναγκαίο να τους χρησιμοποιήσει.

    Κάτι άλλο που βολικά δεν αναφέρθηκε, είναι το θέμα εντιμότητας.
    (Ίσως γιατί το θέμα είναι προβοκατόρικο και υπάρχει ατζέντα γενικότερη, όπως αρκετά άλλα πρόσφατα νήματα, όποιος ρίξει μια ματιά στο τι ανοίγεται τις τελευταίες μέρες θα δει πως όλα μοιάζουν αθώα αλλά "χτυπάνε" συγκεκριμένα πράγματα. Αλλά επειδή εμένα δεν με ενδιαφέρουν οι όποιες ατζέντες και σχέδια οποιασδήποτε ομάδας ανθρώπων, γράφω αυτά που σκέφτομαι. Μπορεί βέβαια και να κάνω λάθος και η μικρή παρεούλα που έβγαλε τα κουβαδάκια της στη συγκεκριμένη παραλία να είναι εντελώς αθώα...)

    Προσωπικά λοιπόν εγώ, ποτέ δεν θα μπορούσα να είμαι με ανέντιμο άνθρωπο.
    Εδώ δεν αντέχω να κάνω απλά παρέα μαζί τους.
    Για να γίνω σκλάβα Κάποιου, σημαίνει για μένα προσωπικά πως έχω ελέγξει και διπλοελέγξει τα πάντα. Το τι άνθρωπος είναι, ποιες είναι οι αρχές κι αξίες που διέπουν τη ζωή του αλλά και γενικότερα αν ταιριάζουμε.

    Οπότε είμαι βέβαιη πως Αυτός στον οποίο επέλεξα να παραδώσω την εμπιστοσύνη μου, την αξίζει.
    Θα ήταν γι αυτόν υποδεέστερο της αξίας Του να κάνει τα παιγνιδάκια που αναφέρονται εδώ.

    Δεν τα χρειάζεται και δεν χρειάζεται να αποδείξει τίποτα και με εμπιστεύεται.
    Ακριβώς διότι κι Εκείνος με τη σειρά του πριν με πάρει, φρόντισε να σιγουρευτεί πως σκεφτόμαστε και μιλάμε την ίδια γλώσσα.

    Οπότε ενώ θα μπορούσε, στα χρόνια που είμαι ιδιοκτησία Του, δεν το έχει κάνει ποτέ.

    Μπορεί να τύχει να ρίξει μια ματιά σ αυτά που λέω σε μια συζήτηση, αν μπει στη μέση της, όπως ανέφερα και πιο πάνω να μου κάνει κάποια πλάκα ή απλά να πάρει γνώση της διάθεσης στην οποία βρίσκομαι και να νιώσω κι εγώ πως παρά το ότι Βρίσκεται μακρυά και δεν κάθεται στο διπλανό υπολογιστή, είμαι υπό τον έλεγχο Του, αλλά μέχρι εκεί.
    Και οφείλω να ομολογήσω πως προσωπικά αυτό με βοήθησε πάρα πολύ στο να μπορέσω να ανοιχτώ εντελώς και να είμαι ο εαυτός μου.
    Ή να φροντίζω τον εαυτό μου, όπως θα τον φρόντιζα αν ήταν συνέχεια δίπλα μου, όταν γνωρίζω πως ανά πάσα στιγμή θα ανοίξει την κάμερα να δει τι κάνω  
    Τον νιώθω κοντά μου, νιώθω όμορφα και το απολαμβάνω και είμαι ευγνώμων όταν βρίσκει χρόνο να το κάνει  

    Αυτά τα ερωτήματα που τέθηκαν εδώ, πιστεύω αφορά τη μόδα της εποχής, να δηλώνουν σκλάβες κι υποταγμένες απ΄την αρχή.
    Που το μόνο που μπορεί να υπάρχει, βάσει της ανθρώπινης ψυχολογίας είναι διάθεση κι επιθυμία για υποταγή.

    Προσωπικά όταν κάποια λέει στους 3-6 μήνες υποτάχθηκα, θεωρώ πως στο μόνο που είναι υποταγμένη είναι οι καύλες της, οι ανάγκες της και τίποτα παραπάνω.
    Γι αυτές που το λένε στις 2 μέρες δεν θα σχολιάσω καν.

    Μου πήρε 8 χρόνια να νιώσω πραγματικά παράδοση. Να νιώσω τόσο βαθιά και τόσο έντονα που να την βιώσω σε σωματικό επίπεδο!
    Και η υποταγή έρχεται μετά την παράδοση...
    Δέχομαι πως εγώ μπορεί να είμαι ιδιαίτερα πολύπλοκη και ξεροκέφαλη και εγώ δεν ξέρω τι άλλο και μου πήρε πολύ χρόνο.
    Ίσως πάλι εγώ απλά να είμαι πολύ απόλυτη στους όρους και ορισμούς που δίνω ακόμα και στα συναισθήματα μου. Δηλαδή ανά πάσα στιγμή προσπαθώ να κατανοώ ποιος ακριβώς συναίσθημα ή ορμή βιώνω και τους δίνω το πραγματικό τους όνομα, χωρίς ωραιοποιήσεις.

    Οπότε όταν μιλάμε για υποταγή, συνήθως αναφερόμαστε σε διάθεση υποταγής και αυτό είναι ένας μεγάλος δρόμος.
    Μόλις έρθει η παράδοση είναι σαν να μπαίνουμε σε ένα εντελώς καινούριο κεφάλαιο κι αρχίζει ένας καινούριος δρόμος.
    (Γι αυτό και προσωπικά θεωρώ πως η εκπαίδευση, ανάλογα με την προσωπική εξέλιξη δεν τελειώνει ποτέ).

    Οπότε για κάποια άτομα που βρίσκονται σε μια Ms σχέση όχι επειδή την αντιλαμβάνονται όπως κάποιοι συνομιλητές εδώ (ως σεξουαλικά παιγνίδια) , αλλά επειδή γνωρίζουν πως είναι μια μακροχρόνια, κοπιαστική και δύσκολη διαδρομή - με απίστευτες ταυτόχρονα επιβραβεύσεις αναμφισβήτητα- θέματα σαν αυτό,να υποδύεται δηλαδή τη σκλάβα του, στο επίπεδο και με τον τρόπο που εγώ αντιλαμβάνομαι το Ms είναι αστεία.

    Ακριβώς.

    Μπορώ να προσθέσω έναν 3ο λόγο.
    Να θέλει να δει πως αλληλεπιδρά η σκλάβα Του, εκτός της σχέσης όχι για να δει αν είναι φρόνιμη κοκ (εμένα το έχει ως δεδομένο πως είμαι "άταχτη" ), αλλά για να μάθει ακόμα ένα κομμάτι της προσωπικότητας της.
    Πολλοί το κάνουν ζητώντας να διατηρεί η σκλάβα ημερολόγιο με τις σκέψεις της, αρνητικές ή θετικές.
    Εκ πείρας θα πω, πως οι πλείστες λένε και γράφουν σε αρχικά ειδικά στάδια, εκείνο που νομίζουν πως Εκείνος θέλει να διαβάσει.
    Αν παραπονιέμαι σε μια φίλη για κάτι που νιώθω σε σχέση με τον Κύριο μου, λογικά αν κρατούσα ημερολόγιο, θα τα έγραφα εκεί.
    Προσωπικά τα "παράπονα" ή αντιδράσεις μου ή θυμούς μου, τα κάνω copy και τα φυλάω.
    Η σκέψη μου είναι πως, αν δεν Ξέρει που ακριβώς βρίσκομαι, ακόμα και τις στιγμές που δεν είμαι βουτηγμένη μέσα στην ηδονή της αλληλεπίδρασης μας και αντίθετα είμαι σε μια κατάσταση αντίδρασης, πως θα μπορούσε να με βοηθήσει ή ακόμα πως θα μπορούσε να Αποφασίσει για τις δικές Του κινήσεις αναφορικά με μένα, αν ακόμα βρισκόμουν στο στάδιο που δεν τολμώ να δείξω τον θυμό μου, ή την απογοήτευση μου κ.ο.κ.?

    Εδώ αγγίζεις ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα.
    Τις "σκλάβες" που το σκλαβιλίκι τους το βιώνουν μόνο σε σχέση με τις καύλες τους.
    Δεν θα ξεχάσω ποτέ των ποτών όταν κάποιος με ρώτησε τι σφήνες έχω και του είπα πως δεν έχω σφήνες και με ρωτά όλο έκπληξη "Μα καλά τι σόι σκλάβα είσαι και δεν έχεις σφήνες?"!  

    Για πολύ κόσμο η εκπαίδευση αφορά καθαρά έλεγχο κι επιβολή σεξουαλική.

    Η σκλάβα που πραγματικά έχει ανάγκη να φτάσει στην παράδοση και την υποταγή κάποια στιγμή στη ζωή της, αντιλαμβάνεται αργά ή γρήγορα πως ότι κρύβει από Τον Κύριο της είναι "κλοπή" του εαυτού της.
    Δεν είναι εύκολο αναμφισβήτητα να είσαι απόλυτα ειλικρινής, ιδιαίτερα με την τάση που έχουμε να μεγαλοποιούμε ή να δραματοποιούμε καταστάσεις.
    Αλλά πιστεύω πως αυτά μας τα χαρακτηριστικά είναι γνωστά και κατανοητά από τους Κ.  
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    αγαπητε Seduction
    ταυτιζομαι σχεδον με οσα λες , η ερωτηση μου βεβαια ειναι λιγο "φλου" (οχι τυχαια) ως προς το ποια κατευθυνση ειναι θεμιτο , φυσικα και του Αφεντη του ανηκουν τα accounts της σκλαβας , οπως και οι ζαρτιερες και οι γοβες που φοραει , το θεμα ειναι τι κανει Εκεινος μ αυτα ....

    ---------- Post added at 09:47 ---------- Previous post was at 09:34 ----------

    αγαπητε AuroraBorealis
    η σκλαβα δεν εχει "θελω" ουτε "επιθυμιες" ουτε ιδιοκτησιες , τα εχει παραδωσει ολα στον Αφεντη της ,
    γι αυτο το σημαντικοτερο πραγμα στην ζωη της ειναι η σωστη "επιλογη" του Αφεντη

    ---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 09:47 ----------

    lara[E-p] τι εννοεις μ αυτο?
     
  6. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου





    Κατ αρχήν χαίρομαι που για πρώτη φορά βλέπω ότι υπάρχει έστω και ένα μέλος (αναφέρομαι σε εσένα), που όχι μόνο έχει την απαιτούμενη οξύνοια να αντηληφθεί ότι πράγματι υπάρχει "παρεούλα" αλλά και την παρρησία να το εκφράσει.

    Δεύτερον με κάλυψες απόλυτα σε ότι αφορά την εντιμότητα της δικής σου σχέσης σε συνάρτηση με το θέμα του νήματος.

    Επετρεψέ μου όμως να συνεχίσω να έχω την άποψή μου περί της απαιτούμενης ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΟΝΤΟΣ, όταν μιλάμε για κάποιες σαν αυτές που ανέφερες ήδη πιό πάνω, οι οποίες μπορεί, και μήν το αποκλείεις, να συναινούν και να συμμετέχουν στην απαράδεκτη συμπεριφορά του Αφέντη τους, υποκινούμενες και αυτές από τα ποταπά τους κίνητρα Ή και αποκλειστικά μόνο από την επιθυμία του αφέντη τους.
     
    Last edited: 8 Ιουνίου 2011
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Alexkat
    με γνωριζεις? να σου συστηθω λοιπον:
    Ειμαι η Thaleia και κατα κοσμον Ελενη
    ειμαι απο τα αγαπητοτερα και αξιοπρεπεστερα ατομα του χωρου και του forum
    το επιπεδο μου δεν μου επετρεψε ΠΟΤΕ να ασχοληθω με φημες , σχολια, κουτσομπολια ,
    ακομη κι οταν καποιοι προσπαθησαν τους το"εκοψα" αμεσως .
    πολλω δε μαλλον δεν δυναμαι να κατανοησω αυτα τα "παρεουλες και κουβαδακια" τα οποια με προσβαλουν κατα προσωπο.
    χαιρω της εκτιμησεως των ανθρωπων που γνωριζουν ειτε ειναι φιλοι μου ειτε οχι.
    ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΒΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙ.
    με στοιχεια και ντοκουμεντα .

    γι αυτο Alexkat φροντισε πρωτα ν αποκτας ιδιαν αποψη γνωριζοντας ενα ατομο κει μετα να το κρινεις η να συμφωνεις με την οποια λασπη του πετανε.

    κλεινοντας εκφραζω την λυπη μου και την απογοητευση μου να βλεπω ατομα που εκτιμουσα να συρονται στην "κατινια"
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Θα ήταν σίγουρα βαρετό να ξαναπώ τις απόψεις μου περί της BDSM σχέσης, αλλά η απάντηση σου μου γεννά δυο απορίες,

    1) Σχετικά με την πραγματική και υλική περιουσία σου, είναι και αυτή στην διαθεσιμότητα του αφέντη σου να χειρίζεται όπως αυτός θέλει χωρίς να έχεις δικαίωμα γνώμης;

    2) Η ζωή μας, η συμπεριφορά μας και σε κάποιο βαθμό και ο χαρακτήρας μας διακρίνεται από μια ρευστότητα όσο ο χρόνος περνάει. Αν παρόλα την πολύ προσεχτική σου επιλογή αφέντη, αν με τον χρόνο κάτι στραβώσει που είναι πολύ πιθανό, δεν θα ήταν μοιραίο λάθος το οποίο θα μπορούσες να πληρώσεις πολύ άσχημα; Πολύ πιο άσχημα από ότι πραγματικά θα άξιζε και με ενδεχόμενος μηδενικές δυνατότητες ανάκαμψης;

    Αξίζει το ρίσκο ;
     
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου


    Kατ αρχήν δεν χρειαζόταν να μου συστηθείς και ούτε να μου υπενθυμίσεις ότι είσαι από τα αγαπητότερα και αξιοπρεπέστερα άτομα του φόρουμ, πρώτον γιατί έχω ήδη εκφράσει δημόσια την καλή εντύπωσή μου για σένα και δεύτερον γιατί σου έχω δείξει και την εμπιστοσύνη μου και γνωρίζεις με ποιόν τρόπο.
    Δεύτερον όταν μίλησα για παρεούλα ΔΕΝ εννοούσα καθοιονδήποτε τρόπο εσένα,έστω και άν το εννοούσε η LARA. Για ποιά παρεούλα μίλησε εκείνη εγώ δεν μπορώ να το γνωρίζω.Έχω όμως ιδίαν αντίληψη για παρεούλα και το τρόπο με τον οποίον λειτουργεί από άσχετα νήματα με το δικό σου.
    αλλά και ΑΣΧΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ, την οποίαν όμως αντίληψη είναι δικαίωμά μου να την κρατάω για τον εαυτό μου καί όχι να την εκφράζω δημόσια εφόσον δεν βλέπω κανέναν λόγο να την εκφράσω.
    Τρίτον με λυπεί πολύ το γεγονός ότι υποτιμάς την νοημοσύνη μου με τον τρόπο που απαντάς.
    Είναι δυνατόν Τhaleia, να κάνω την μία στιγμή κάποιαν φίλη μου και να βγαίνω την άλλη στιγμή στο φόρουμ και να την διαβάλλω ? Γιά σκέψου λίγο....! Τι με πέρασες για ηλίθιο ! Μόνον ηλίθιος θα μπορούσε να το κάνει αυτό και εγώ δόξα τον Θεό δεν είμαι!
    Τέταρτον και κλείνω. Εκφράζω την λύπη μου και την απογοήτευσή μου, βλέποντας άτομα που εκτιμούσα να σύρονται στην "κατινιά" του εύκολου και ασυλλόγιστου συμπεράσματος, ενω θα έπρεπε να είχαν την ωριμότητα την ανάλογη με την ηλικία τους.Το μόνο που κατάφερες τώρα είναι να τα διαβάζουν αυτά κάποιοι και να χαίρονται.Άν ήθελες κάποια διευκρίνηση απο εμένα θα μπορούσες να την είχες στέλνοντάς μου π.μ. ΒΙΑΣΤΗΚΕΣ........ΚΡΙΜΑ...!!!
     
    Last edited: 8 Ιουνίου 2011
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Με βρησκεις συμφωνη , αλλα ποια επιλογη δεν περιεχει ρισκο? μην ξεχνας οτι δεν απεχουμε πολυ χρονικα απο τον καταργηθεντα θεσμο της προικας οπου η συζυγος δεν ειχε δικαιωμα διαχειρησης της περιουσιας της.

    οταν η σκλαβα ειναι σε σχεση ζωης 24/7 με το Αφεντη τοτε ναι και η υλικη της περιουσια περναει στην διαχειρηση του , αυτο σημαινει παραδοση , αυτο σημαινει εμπιστοσυνη ... κι αν Εκεινος φανει κατωτερος των περιστασεων εκεινη θα πληρωσει το λαθος της ...
     
  11. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Alexkat
    η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση αναμφιβολα ...
    μια συγγνωμη σου θα μου αρκουσε για την "πατατα" που εκανες,
    διοτι δεν καταλαβες το μεγεθος της προσβολης προς το προσωπο μου με την οποια συμφωνησες.
    επιπολαιοτητα σου Alexkat , αληθεια απο που συμπεραινεις οτι καποιοι χαιρονται μ αυτα που διαβαζουν?
    εγω δεν εχω εχθρους απ οσο γνωριζω για να χαιρονται , γνωριζεις μηπως εσυ κατι?
    τελος παντων ουτε σε γνωριζω ουτε εχω ιδιεταιρες απαιτησεις απο καποιον που δεν γνωριζω ουτε με γνωριζει .
    και να σου πω κατι? εσυ δημοσια πηρες θεση απεναντι μου , εγω γιατι να το εκανα με π.μ. ? (που δεν εχω κιολας και να ηθελα..)