Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 7 Ιουνίου 2011.

  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου



    Thaleia
    Το "η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση" είναι ένα ρητορικό επιχείρημα που το παραβάλλεις γιατί δεν έχεις ουσιαστικό.
    Απόδειξέ μου που έκανα την "πατάτα" και εγώ θα σου ζητήσω συγνώμη άν την έκανα.
    Το σίγουρο όμως είναι ότι την "πατάτα" την συνεχίζεις εσύ, και δυστυχώς από ότι βλέπω αυτή την φορά
    ΑΒΙΑΣΤΑ και ΕΝΣΥΝΕΙΔΗΤΑ
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει που και με τι προσβλήθηκες, από εμένα.
    Αν δεν θέλεις να καταλάβεις την εξήγηση που σου έδωσα πιό πάνω, δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο.
    Σου μίλησα ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ αλλά δεν το εκτίμησες. Δεν αισθάνομαι κάπου ένοχα προς το πρόσωπό σου
    γιατί πουθενά δεν αναφέρθηκα ή δεν εννόησα το πρόσωπό σου.
    Καί όσο για τους εχθρούς που ανέφερες, σου απαντώ ότι εγώ δεν μίλησα πουθενά για εχθρούς.
    Είσαι όμως αρκετά μεγάλη και με την ανάλογη πείρα της ηλικίας σου για να καταλάβεις ότι σε κάτι
    τέτοιες παρεξηγήσεις, δεν είναι απαραίτητο να είναι κάποιοι εχθροί για να χαίρονται.
    Ούτε λοιπόν εγώ σε γνωρίζω και ούτε έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από εσένα.
    Εκείνο όμως που θα περίμενα από εσένα είναι μία φιλία μεταξύ μας που μόλις πήγε να ξεκινήσει,
    μήν την κακοποιείς και την εξολοθρεύεις τόσο αλλόγιστα και εύκολα επειδή κάπου σου καρφώθηκε στο
    μυαλό ότι σε πρόσβαλλα με κάτι.
    Και όσο για το π.μ., σου το πρότεινα, προσπαθώντας μήπως και καταλάβεις ότι μπορούν να δωθούν αμοιβαίες εξηγήσεις πολύ καλύτερα και ψυχραιμότερα από ότι η άμεση εν θερμώ απάντηση στο φόρουμ.
    Τώρα στο ότι λες ότι εγώ πήρα δημόσια θέση απέναντί σου.......δεν ξέρω....ακόμα προσπαθώ να καταλάβω ποιό το έγκλημά μου.........!!!
     
  2. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου



    Thaleia
    Το "η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση" είναι ένα ρητορικό επιχείρημα που το παραβάλλεις γιατί δεν έχεις ουσιαστικό.
    Απόδειξέ μου που έκανα την "πατάτα" και εγώ θα σου ζητήσω συγνώμη άν την έκανα.
    Το σίγουρο όμως είναι ότι την "πατάτα" την συνεχίζεις εσύ, και δυστυχώς από ότι βλέπω αυτή την φορά ΑΒΙΑΣΤΑ και ΕΝΣΥΝΕΙΔΗΤΑ
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει που και με τι προσβλήθηκες, από εμένα.
    Αν δεν θέλεις να καταλάβεις την εξήγηση που σου έδωσα πιό πάνω, δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο.
    Σου μίλησα ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ αλλά δεν το εκτίμησες. Δεν αισθάνομαι κάπου ένοχα προς το πρόσωπό σου γιατί πουθενά δεν αναφέρθηκα ή δεν εννόησα το πρόσωπό σου.
    Καί όσο για τους εχθρούς που ανέφερες, σου απαντώ ότι εγώ δεν μίλησα πουθενά για εχθρούς.
    Είσαι όμως αρκετά μεγάλη και με την ανάλογη πείρα της ηλικίας σου για να καταλάβεις ότι σε κάτι τέτοιες παρεξηγήσεις, δεν είναι απαραίτητο να είναι κάποιοι εχθροί για να χαίρονται.
    Ούτε λοιπόν εγώ σε γνωρίζω και ούτε έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από εσένα.
    Εκείνο όμως που θα περίμενα από εσένα είναι μία φιλία μεταξύ μας που μόλις πήγε να ξεκινήσει, μήν την κακοποιείς και την εξολοθρεύεις τόσο αλλόγιστα και εύκολα επειδή κάπου σου καρφώθηκε στο μυαλό ότι σε πρόσβαλλα με κάτι.
    Και όσο για το π.μ., σου το πρότεινα, προσπαθώντας μήπως και καταλάβεις ότι μπορούν να δωθούν αμοιβαίες εξηγήσεις πολύ καλύτερα και ψυχραιμότερα από ότι η άμεση εν θερμώ απάντηση στο φόρουμ.
    Τώρα στο ότι λες ότι εγώ πήρα δημόσια θέση απέναντί σου.......δεν ξέρω....ακόμα προσπαθώ να καταλάβω ποιό το έγκλημά μου.........!!!
     
    Last edited: 8 Ιουνίου 2011
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    ok Alexkat

    ζητω εγω συγγνωμη και το κλεινω
     
  4. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου




    Nάσαι καλά!
     
  5. sotiris

    sotiris Regular Member

  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    αγαπητε sotiris

    σεβομαι τον συνειρμο σου πλην ομως εγω δεν εθεσα θεμα ψευτικων ή πολλαπλων profils ,
    το θεμα μου ειναι συγκεκριμενο και αφορα συγκεκριμενα status υπαρκτων ανθρωπων που
    η μεταξυ τους σχεση επιτρεπει την εισοδο του Ενος στο profil του αλλου , η ερωτηση μου δε ειναι κι αυτη συγκεκριμενη .
     
  7. Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Μπορεί κάποιος αφέντης που παριστάνει τη σκλάβα του γράφοντας από το προφίλ της ν' απολαμβάνει το cyber sex με άλλους αφέντες υποδυόμενος τον ρόλο της μικρής καυλιάρας σκλάβας. Περί ορέξεως ουδείς λόγος.
    Το δικό μου ερώτημα είναι γιατί θεωρείται κατινιά να γίνεται έλεγχος του κινητού και δεν θεωρείται κατινιά να γίνεται έλεγχος της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας. Ή και τα δύο είναι κατινιά ή και τα δύο είναι θεμιτά.
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    μα αγαπητε μου ποιητα
    δεν ομιλουμε για ελεγχο εδω
    αλλα για πλαστοπροσωπια μετα χρησεως
    οπως θα λεγαμε "εκει εξω"  
     
  9. Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Λολολολ, στην περίπτωση αυτή... "τα ανασφαλή παιδία παίζει (και τα κορόιδα υπακούν, ενώ τα άλλα κορόιδα συνομιλούν) με πρόσχημα το M/s"
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    αποκαλυπτομαι !!!!

    (αν και γυνη ουσα .... )
     
  11. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου


    Anacreon με φέρνεις σε δύσκολη θέση. Δεύτερη φορά σε λίγες μέρες που θέλω να βάλω ρεπ και δεν έχω. λολ
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Γιατί ο έλεγχος του κινητού είθιστε να είναι αποτέλεσμα κατινιάρικου κινήτρου, ο έλεγχος της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας - αφού σε έγχαρτη μορφή μας έρχονται πιά μόνον λογαριασμοί και όλως παραδόξως αυτούς σπανιότατα συγκινείται να τους ελέγξει ο Αφέντης - ενδεχομένως να είναι επειδή ο Άλλος ασκεί έλεγχο.

    Το κοίταγμα της αλληλογραφίας, όταν γίνεται ολοκληρωμένα και συστηματικά, δηλαδή όχι για λόγους stock taking, σηματοδοτεί την ανάληψη μίας ευθύνης, το κοίταγμα του κινητού και δη κρυφίως, ποσώς, κάθε άλλο μάλιστα.