Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ποιοι ειναι οι αντρες sub?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος gkafika1, στις 12 Απριλίου 2007.

  1. gkafika1

    gkafika1 New Member

    εχω διαβασει παρα πολλα στο διαδικτυο για αφεντρες και σκλαβους!
    και εγς προσωπικα πολλες φορες εχω φαντασιωσεις να υπηρετω μια γυναικα!δεν το εχω κανει ποτε...
    αλλα θα ηθελα να μαθω μια ειναι η ψυχολογια του σκλαβου.πως συμπεριφερεται στην ζωη του?εχει υψηλη κοινωνικη θεση?κλπ
    οπως ειπα εχω διαβασει οτι ειναι κυριως ανθρωποι που εχουν αρκετη υψηλη θεση στην κοινωνια η εχουν πολλες ευθεινες στην δουλεια τους, διοικουν πολλα ατομα κλπ.
    ετσι εχουν την αναγκη οταν φευγουν απο το χωρο της εργασιας τους η της ζωης τους να πανε και να υποταχθουν σε μια αλλη υπαρξη,που θα λογοδοτουν σε αυτην και θα τους ελεγχει τη ζωη

    Υ.Γ1 ειμαι καινουριος στο foroum και διαβαζοντας ολα αυτα που δημιουργηθηκε αυτη η απορια οσο και αν το εψαξα νομιζω οτι δεν το εχει κανενα αλλο topic.
    ευχαριστω πολυ και ελπιζω να με διαφωτισεται.....
    Υ.Γ2 εκπληκτικο για το ειδος του το forum.
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    gkafika1 dear που τα είδες αυτά γραμμένα?
    Ένας υποτακτικός έχει υψηλή ιστάμενη θέση και γίνεται σκλάβος για να έρθει στα ίσια του? Ένας Κυρίαρχος είναι χαμηλόμισθος και γίνετε Κυρίαρχος στο κρεβάτι για να ισορροπήσει? Tι λέμε τώρα?
    Αυτά είναι απλά ανοησίες και φτηνές δικαιολογίες που δεν ξέρω από που βγαίνουν.
    Καμία σχέση, δεν έχει στην ψυχολογία κανενός, είτε υποτακτικού, είτε Κυρίαρχου η επαγγελματική του δραστηριότητα.

    Welcome
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    αρε Ευα..
     
  4. gkafika1

    gkafika1 New Member

    Απάντηση: ποιοι ειναι οι αντρες sub?

    αξιαγαπητη sm_art_lady δεν ειπα οτι οι συγκεκριμενες αποψεις ειναι δικες μου!
    ειμαι πολυ απειρος για να γνωριζω κατι τετοιο απλα το ειχα δει και σ ενα ντοκιμαντερ που ειχα παρε απο video club εκει λοιπον καποιες κτριες ελεγαν πως οι περισσοτεροι πελατες τους ειναι ανθρωποι κυριως σε θεσεις οπου ειχαν πολλες εθυεινες.οπως πολιτικοι,διευθειντες σε πολυεθνικες, δασκαλοι,ανωτεροι ασυνομικοι,δικαστες κλπ δηλ ατομα που στη δουλεια τους διοικουσαν ενα αρκετα μεγαλο προσωπικο και ειχαν αυξημενες αρμοδιοτητες.
    φυσικα και αποκλειεται να ειναι μονο τετοιοι ...αλλα δεν ειναι και τελειως λανθασμενη αποψη
    προσωπικα νομιζω πως μια γυναικα την εξιταρει περισσοτερο να εξουσιαζει εναν ανδρα που ειναι σημαντικος στην κοινωνια και τον προσεχουν ολοι καθως ξερει οτι κατω απο το κουστουμι του δεν ειναι τιποτα αλλο γι αυτην παρα ενας σκλαβος τησ.
    αλλα σε καμια περιπτωση δεν συμφωνω με την ταξικη διαχωριση.μονο σ αυτο που προανεφερα
     
  5. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Gkafika1 Σωστή η παρατήρηση σου, εχης δίκιο κατά ένα μέρος άλλα δεν μπορ η αυτή η παρατήρηση να παρθεί σαν πάγιο δεδομένο. Ίσως το εξέθεσες απολυταρχικά αναφέροντας την επαγγελματική δραστηριότητα του καθενός. Η επαγγελματική δραστηριότητα στη παρατήρηση σου θα μπορούσε να αντικατασταθεί με τα βιώματα της καθημερινότητας του καθενός για να είναι η παρατήρηση πιο εύστοχη. Έχουμε δη καθημερινά παραδείγματα γύρω μας ότι υπεργολάβοι με επιτειδια εκμεταλευσι μπόλικου προσωπικού την ήμερα, κάθονται σούζα μπροστά σε μια πληρωμένη pro ( ένα κοριτσάκι ίσως και 19 χρόνων από τις Ανατολικές χώρες η Ασίας η Αφρικής), και μάλιστα να είναι έτοιμοι να διαλύσουν ότι δημιουργικό έχουνε πράξη μέχρι εκείνη τη στιγμή. Άλλο παράδειγμα είναι του ενός καλού οικογενειάρχη με τα όλα του και όπου όλα πάνε καλά μέσα στη οικογένεια του, ενώ στη διπλή του ζωή να είναι μια σκέτη “λουλου”. Το ότι ο ένας είναι υπεργολάβος και ο άλλος ένας καλός οικογενειάρχης δεν είναι δεδομένα για συμπεράσματα. Στη περίπτωση των καθημερινών βιωμάτων του υπεργολάβους με την γυναίκα του ίσως να υπήρχαν πολλά σεξουαλικά κενά, η συμβίωση τους πλέον να έγινε κάτι πιο πέρα και από ρουτίνα, κλπ. Έτσι μόλις ο υπεργολάβος γνώρισε κάτι άλλο που εκπλήρωνε τα είτε ψυχικά είτε σεξουαλικά κενά του, να τα έδωσε όλα και είπε μέσα του “ ας καη και το παλιάμπελο”, “έλα Κορώνα μου, κανε με ότι θες” (υπεργολαβίκα)! Στη περίπτωση του κάλου οικογενειάρχη τα καθημερινά του βιώματα τον οδήγησαν στο να μην είχε καταλήξει εκ που ένιωθε καλύτερα. Οι περιπτώσεις πολλές γύρω μας και ανάμεσά μας. Άλλος θα έλεγε ότι οι περιπτώσεις αυτές αναλογούν με ένα 20% τω γνωστών του καθενός, και άλλος ένα 70% της κοινωνίας του καθενός μας κλπ. Τελικά καταλήγουμε να λέμε ότι τα βιώματα της καθημερινότητας συνδυασμένα με άλλους παράγοντες ( ορμονικά, εξωτερικές επιρροές περιβαλλοντικές, ανεπτυγμένη σεξουαλικότητα δεσπόζουσα από οποιαδήποτε εστία αναφοράς, κλπ), ενός ατόμου είναι αυτά που καθορίζουν το περιεχόμενο της συμπεριφοράς του καθένα μας.
    Αλλες περιπτώσεις είναι παρομοιες σαν του μικρου εργατακου που ενώ του εχουν ψησει τα ψαρι στα χειλι, του αντιμιλανε, τον χλεβαζουνε, τον καταπιεζουνατι, και τελος γυρνα με νευρα στο σπιτι από τη δουλεια, επιτιθεται στη γυναικα του γιατι είχε βαλη πολυ αλατι στη σαλατα. Αυτός ο εργατακος δεν χαρακτηρίζεται σαν Κυρίαρχος άλλα σαν “μαλαφονιφικαφας”, δηλαδή μια ουτοπία για οποιαδήποτε δεδομένα.
     
  6. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

  7. gkafika1

    gkafika1 New Member

    Απάντηση: ποιοι ειναι οι αντρες sub?

    παρεξηγησατε λιγο την τοποθετηση μου!φυσικα και δε γινεται να ειναι sub,slave,mastermistres, κλπ ανθρωποι απο μια μονο ταξικη θεση.ουτε φυσικα ειναι δικες μου αποψεις.
    αναφερα απλως το τι ειδα και τι διαβασα.ισως επειδη οι κυριες-mistres-που πηραν μερος ηταν ακριβες και μπορουσανε να πανε μονο ατομα που ειχαν... ή ανεφεραν αυτους επειδη ετσι εδειχναν οτι ειναι πολυ καλες ...ή για να δειξουν οτι αυτες διοικουν τον κοσμο....
    η δικια μου αποψη ειναι αυτη που ανεφερα στο προηγουμενο topic οτι μια γυναικα νομιζω πως εξιταρεται περισσοτερο οταν εχει για σκλαβο ενα ατομο πυ υπολογιζεται στην σημερινη κοινωνια.
    ειναι διαφορετικο -αποψη μου- να σκεφτεται οτι ενας οικοδομος απο μεσα φοραει το εσωρουχο που φορουσε αυτη χθες και διαφορετικο να το φοραει ενας πολιτικος η δικαστης.αυτο και μονο.ουτε θελω να υποτιμησω τον οικοδομο ουτε τιποτα.....
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    its simple i am just lazy and i try to fix it or to enjoy it at least  
     
  9. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    gkafika1, προτείνω να το ξαναπιάσουμε από την αρχή, γιατί πήρε λάθος τροπή...

    Ξέχασε τις κοινωνικές θέσεις και τα λοιπά στατιστικά στοιχεία, γιατί δεν μπορείς να ερμηνεύσεις αυτό που ψάχνεις μέσα από νούμερα ή κοινονικοικονομικά δεδομένα, ούτε θα βγάλεις ποτέ κάποιο σοβαρό συμπέρασμα μέσω της κοινής λογικής που κατέχεις ως τώρα ή μέσα από κλισέ και δοξασίες... Είναι δε πράγματα χωρίς ουσία και χάνουν το πνεύμα και την σπίθα του χώρου αυτού...

    Δεν μπορείς να ερμηνεύσεις αυτό που ψάχνεις μέσα σου, βασιζόμενος στην μέχρι ως τώρα εμπειρία σου. Σου λείπουν πολλά ακόμα για να το κάνεις και πρέπει να αφιερώσεις χρόνο καταρχάς για να μάθεις και μετά για να αποκτήσεις εμπειρία.

    Τώρα θα σου απαντήσω στο ερώτημα σου: Είναι τα άτομα που είναι διατεθειμένα να βιώσουν τις φαντασιώσεις τους, να αποδεχτούν τον εαυτό τους και να εξερευνήσουν τα όρια τους.

    Το αν θα γίνει, έχει να κάνει με το πόσο εμπιστεύεσαι το άλλο άτομο, ώστε να της δώσεις τα κλειδιά της ζωής σου. Ισχύει πάντα ο κανόνας πως κανείς δεν μπορεί να σε εξαναγκάσει να κάνεις κάτι, αν δεν δώσεις την συναίνεσή σου, ειδικά αν είναι κάτι πολύ πέρα από τα όρια σου. Αυτό μην το ξεχνάς.

    Και το τελευταίο και πιο βασικό: Η φαντασία είναι πάντα διαφορετική από την πραγματικότητα. Ούτε το internet μπορεί να σου δώσει απάντηση σε αυτό που ψάχνεις, μόνο οι αληθινές εμπειρίες θα το κάνουν αυτό...

    Υ.Γ. Με χαρά διαπιστώνω, από τον τρόπο της αντίδρασης σου, πως δείχνεις να έχεις κάποια στοιχεία υποτακτικού... Από σένα εξαρτάται πως και αν θα προετοιμαστείς, μέχρι να φτάσει ο καιρός να συναντήσεις κάποια Κυρία για να σου τα βγάλει προς τα έξω.
     
  10. Karxarias

    Karxarias New Member

    Παιδία τα πραγματά ειναι απλά.

    Δινείς σε μια γυναίκα το τιμόνι και αυτή σε οδηγεί στην υδονή και μαζι με εσένα οδηγείτε και εκεινή στην υδονή.

    Αν καθεσε τώρα και μπλέκεις κοινωνικές αντιλύψεις σε ενα θέμα οπώς ο έρωτας,εχεις καεί απο χέρι.Δηλαδή και τι έγινε αν σε βαζεί κατώ μια γυναίκα και σε κανεί οτι θέλει; Εγινέ τιποτα,καθε αλλο που αυτος ειναι ο σκοπός σου σαν άντρας να ικανοποίεις τις γυναίκες.

    Το θεμά για μένα ειναι να υπάρχει συναίνεση,ολα τα αλλά ακολουθούν.
     
  11. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: ποιοι ειναι οι αντρες sub?

    Αλλο ο "sub" και άλλο το "χρειάζομαι ξεκούραση"
     
  12. Karxarias

    Karxarias New Member

    μαλλόν τα εχώ μπερδέψει, πάντος ολοι χρειάζονται ξεκούραση που και που