Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ποσο νορμαλ ειναι για σας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 26 Οκτωβρίου 2006.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Αναρωτιέμαι υπάρχουν άτομα στον χώρο του BDSM που να πιστεύουν ότι μερικές κατηγόριες μέσα στον χώρο αυτό είναι πιο νορμάλ και μερικές πιο ανώμαλες ?
    και μην απαντήσετε το συνηθισμένο…
    ‘’ όλα είναι νορμάλ φτάνει να το θέλουν και οι δυο πλευρές ‘’ .

    Aυτό το έχω χιλιοακουσει !
    Βαθιά μέσα σας τι πιστεύετε και με ειλικρίνεια ειναι το θεμα .

    Θα σας πω μερικές κατηγόριες και θέλω ξεχωριστά για την κάθε μια την γνώμη σας .

    Μαστερ - σκλάβα,
    Μιστρες - σκλάβος ,
    Μαστερ - σκλάβος,
    Μιστρες - σκλάβα,
    Ζευγάρι Μαστερ Μιστρες - σκλάβα ,
    Ζευγάρι Μαστερ Μιστρες - σκλάβος
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ποσο νορμαλ εινε για σας

    Ακόμα ένα totally str8 θέμα...Εντάξει ρε παιδιά ...  
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ εινε για σας

    Δεν παραπονιέμαι φίλε Fanshaw...Απλή διαπίστωση έκανα..Δεν υπάρχει πάντα λόγος γενίκευσης των θεμάτων,ειδικά όταν η μειοψηφία απαντιέται στη μονάδα  .Ο καθένας-η καθεμία λειτουργεί και βάζει το θέμα όπως το θέλει αυτός-ή ή απαντάει περιλαμβάνοντας τους ανθρώπους που θέλει..

    Πολλές φορές πάντως έχω προβληματιστεί αν πρέπει να σταματήσω και εγώ τις γενικεύσεις του τύπου ος-η ή Master-Mistress(δεδομένου πως στην πλειοψηφία των αναφορών για Κυριαρχεία επικρατεί μόνο το Master(s)...)
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ εινε για σας

    Δεν θελω να στεναχωρισω τον Incomplete μιας και τον εχουμε και ενα , αλλα εγω αν διαβασες φιλε Fanshaw εγραψα στο θεμα μου [ μερικες κατηγοριες ]τωρα αν θελουν να το διευρηνουν μερικοι ας το κανουν νο προβλεμ, αλοστε αυτος ειναι και ο λογος που δεν εγραψα την κατηγορια ΜΑΣΤΕΡ-σκλαβες , μερικες κατηγοριες ομως που αναφερης τοις εχω γραψει αν προσεξης καλητερα οπως ΜΑΣΤΕΡ-σκλαβος ΜΙΣΤΡΕΣ- σκλαβα.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για μένα φίλτατε όλα είναι φυσιολογικά . Εκτός από το να βρίσκονται τα άτομα στους αντίθετους ρόλους από ότι ανήκουν...
     
  6. Kαι για μενα Ηλία. Από μικρός πιστεύω όμως (και πέραν του D/s) πριν καν μπω στο χώρο πως το πιο ισσοροπημένο απόλα (δεν μιλάω για sm πρακτικές) σε μια 2πολικη σχέση είναι ο Άντρας χαράζει πορεία, η γυναίκα ακολουθεί συμπληρώνει τον Άντρα σε ότι χάραξε.
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ποσο νορμαλ ειναι για σας

    Όλα καλά και όλα νορμάλ,όταν δεν το συζητάω  
     
  8. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ ειναι για σας


    και απο ατομα που λενε πως ανηκουν στο χωρο
    αλλα καμια σχεση πραγματικα δεν εχουν με το ολο θεμα , να συμπληρωσω !
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Οποιοδήποτε household από όσα περιγράφονται πιό πάνω και όσα δεν περιγράφονται μπορεί να είναι υγιές, αν ο Eπικεφαλής του household έχει ορίσει τους κανόνες και ξέρει να τους συντηρεί και να τους τηρεί και όλοι στο household γνωρίζουν τον ρόλο και τις υποχρεώσεις τους.

    Λίγη προσοχή στα households που έχουν περισσότερους από έναν Κυρίαρχους, αν δεν έχει προσδιοριστεί ιεραρχικά η θέση του καθενός μπορεί να υπάρξουν σοβαρά προβλήματα.

    ..................

    Ένα household αποτελείτο από ένα ζευγάρι Master - Mistress και μία σκλάβα. Στα τρία χρόνια που διάρκεσε το 24/7 live-in household, το ζευγάρι απαίτησε μόνο οικιακές υπηρεσίες από την σκλάβα. Δεν έγιναν παρά μόνο δύο συνεδρίες, ποτέ δεν υπήρξαν στιγμές οικειότητας, τρυφερότητας ή επικοινωνίας με την σκλάβα, μόνο εντολές για οικιακές δουλειές της έδιναν. Κανόνιζαν όμως να κάνει με άλλους συνεδρίες, τακτικά και αυτό την ευχαριστούσε ιδιαίτερα. Στα τρία χρόνια η σκλάβα ζήτησε από το ζευγάρι να φύγουν από το σπίτι της γιατί δεν την ικανοποίησαν ως Κυρίαρχοι.

    Σωστοί ή λάθος οι Κυρίαρχοι;

    Σωστή ή λάθος η σκλάβα;

    Υγιές το household;
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    χμ...γιατι εχω την υποψια πως η σκλαβα εβαλε τους κανονες και τα ορια?
     
  11. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ ειναι για σας


    γιατι δηλωνεις Vanilla female ισως ?


     

    χρονια πολλα και για προχτες zinnia, χιλια χρονια να ζησεις !
     
  12. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ εινε για σας

    Η μειονότητα μπορεί να είναι μειονότητα, αλλά σου εγγυόμαστε ότι δεν είναι μειονότητα του ενός.