Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ποσο νορμαλ ειναι για σας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 26 Οκτωβρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ εινε για σας

    Μιλάω για τα ενεργά μέλη φίλε μου.Αγγελίες έχουν μπει αρκετές και υπάρχουν και πιο πολλές απαντήσεις προς αυτές.απο κει και πέρα τι γίνεται όμως;

    Εκτός πάλι αν υπάρχει ενεργό lgtb(οι bisexual εξάρσεις δεν σχετίζονται με το χώρο) μέλος και δεν το έχει (έμμεσα ή άμεσα) αναφέρει..οπότε μάλλον να αρχίσω να θυμώνω  
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Γιατί ίσως πάντα οι κανόνες και τα όρια μπαίνουν απ'τους σκλάβους και έπειτα εγκρίνονται ή μετατρέπονται απ'τους Κυρίαρχους έτσι ώστε να υπάρξει μια πιο υγιής σχέση ίσως;
    Από πότε το status του κάθε ενός μας εδώ έχει σχέση με την αντίληψη που έχει;;; Μήπως έχουμε χάσει λίγο το μέτρο; Αν είναι να κρινόμαστε απ'το status μας τότε είμαστε πολύ πιο πίσω απ'όσο πίστευα!
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ ειναι για σας

    Διαφωνώ φίλε μου.Πως ένας vanilla(χωρίς να έχει να κάνει με τη zinnia προσωπικά)έχει την ίδια αντίληψη με τους περισσότερους-ες εδώ μέσα;Είναι απόλυτα αυτονόητο αυτό και δε χρήζει ανάλυσης..Φαντάζεσαι οι vanilla να αντιλαμβανόντουσαν απόλυτα τι γίνεται με το bdsm?Ή θα χαμε τώρα 124454335654764534 μέλη εδώ(κατάσταση χείριστη) ή δε βρισκόμασταν σαν τους gay στην κούβα.Σε αλάνες έξω από την πόλη για να μη μας συλλάβει η αστυνομία  
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ ειναι για σας


    Ξεκολλάτε λιγάκι , υπάρχει και χιούμορ στη ζωή ( έβαλα γελάκι , η δεν θες να το δεις ? )!

    Άντε ! δεν μπορεί να γράψει κανείς τίποτα πια ,
    ψάχνετε να πιαστείτε από οπουδήποτε !


    Ξεκολλάτε, καταντάει πολύ βαρετό !!!
     
    Last edited: 28 Οκτωβρίου 2006
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ποσο νορμαλ ειναι για σας

    Παιδια μην κολατε και ερχοσαστε σε προστρηβες μεταξυ σας, απαντηστε και ψυφιστε τι πηστευεται για το θεμα που εβαλα, γιατι παντα εδω μεσα να ξεκιναη ενα θεμα απο καπου και στο τελος να ειμασται εκτος θεματος.?  
     
  6. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ εινε για σας

    Εμείς ανήκουμε και οι δύο στην κατηγορία LGBT, και δεν το κρύβουμε ιδιαίτερα, παρ'ότι κανείς δε διαβάζει ούτε το προφίλ ούτε προσέχει το «couple» status. Μπορεί βέβαια να μην είμαστε ενεργά μέλη, οπότε πάσο. Με τον όρο «bisexual εξάρσεις» αναφέρεσαι στα μοδάτα 16χρονα που το παίζουν club lesbians;  
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ εινε για σας

     

    Το couple το πρόσεξα.Το profil όντως δεν έτυχε να το διαβάσω.Χαίρομαι που βρήκα ενεργά μέλη(μπορεί να μη γράφετε συχνά,αλλά έχετε συμμετοχή κατ΄εμέ) και που αγγίζουν αυτό το κομμάτι της ανθρώπινης χημείας  

    Παλιότερα σε κάποια θέματα,υπήρχαν διαφοροποιήσεις ως προς τη str8 και τη gay οπτική και όχι μόνο.Γι αυτό το λόγο,πιστεύω πως χρειάζεται και μια πιο ενεργή lgtb συμμετοχή,απλά για να δούμε και να ξέρουμε "εγκυκλοπαιδικά" τις όποιες διαφορές υπάρχουν στην αντίληψη και την έκφραση του κάθε χώρου στο BDSM.

    Με το όρο "bisexual εξάρσεις" αναφέρομαι σε κάθε απλή - εκτόνωση ενός "str8" ,που γίνεται με μυστικότητα προκειμένου να διασφαλιστεί η ονομασία της σεξουαλικής του ταυτότητας..
    Δεν πιστεύω σε μοδάτες καταστάσεις.Αν δεν υπάρχει προδιάθεση,δε γίνεται τίποτα  
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Masterperris η αλήθεια είναι ότι και Εγώ αναρωτιέμαι αν υπάρχουν άτομα στον χώρο του BDSM που να πιστεύουν ότι μερικές κατηγόριες μέσα στον χώρο αυτό είναι πιο νορμάλ και μερικές πιο ανώμαλες και θέτουν τέτοια ερωτήματα!!

    Τι είναι αυτό που καθορίζει το νορμάλ και το ανώμαλο σε μια σχέση?
    Ποιος είναι αυτός/η που θα το καθορίσει και θα κρίνει τα statuς και το πώς αυτά λειτουργούν μεταξύ τους ?

    Sorry, αλλά μια τέτοια ερώτηση δείχνει ανωριμότητα.
    Μέσα στα τόσα και τόσα post συμμετεχόντων φίλων στο forum έπρεπε να έχει παρθεί η απάντηση στο ερώτημα σου
    Ένιωσα ότι βρισκόμαστε στο Α και ούτε καν στο Β...
    (Ευτυχώς δεν είναι έτσι. Διαφορετικά θα ήταν…. εφιάλτης)
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Είχα απαντήσει ακριβώς στο ερώτημα Εύα, πήρα κακό βαθμό ως προς την ωριμότητα και τα κριτήρια που έβαλα;  

    Υπέθεσα ότι ο masterperris δεν έβαλε κριτήρια ακριβώς για να του πούμε εμείς τί κριτήρια βάζουμε και για να σκεφτούμε πώς νιώθουμε με τα δικά μας κριτήρια. Γι αυτό μας είπε να μην πούμε τα γενικά και πολιτικώς ορθά που κυκλοφορούν. Έκανα λάθος;
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ποσο νορμαλ ειναι για σας

    Αυτη η απαντηση ειναι και για τα δυο γλυκα κοριτσια μας, SM Art Lady + tender liliy οταν εβαζα το θεμα εκανα μια πανουργα σκεψη,ειπα λοιπον τωρα θα τους παγηθευσω να δω αν και η ελληνικη κοινοτητα BDSM εχει τοις ηδιες αποψεις που εχουν και οι ολλανδοι, βελγοι γερμανοι κ.λ.π. και εγραψα την φραση [μην μου απαντησεται με το συνιθισμενο, ολλα ειναι νορμαλ φτανει να το θελουν και οι δυο πλευρες.] και αντι να παρω την απαντηση ναι Μaster perris αυτη ειναι η απαντηση μας που δεν θελης να στην επαναλαβουμε οτι η ελληνικη κοινοτητα δεν θεωρη τιποτε λιγοτερο η περισοτερο νορμαλ οσο σοφτ η ακραιο ειναι κατι η με οσα μεταξυ τους φυλα γηνεται ακομα και το τριτο φυλο και με οποιους συνδιασμους γηνεται φνανοι να γηνεται με την θεληση ολλων πλην ανηλικων. Οι περισοτεροι ομως δεν μου δοσανε αυτη την χαρα να ανασανω με ανακουφησι και να πω και εδω στην χωρα μου εχω να κανω με τοις αυτες αποψεις που γνωρισα εκει στα υπογεια του Αμστερνταμ που τα γνωρισες και εση γλυκια μου Ευα. Εδω λοιπον ειδα να τσακονονται μεταξη τους πλην ορισμενων εξερεσαιων οπως εσας π.χ. για το τι εινε ομαλο και τι οχι. Υ.Γ. Αλοστε εση γληκια μου Ευα με ειδες ποσο προχορημενο ατομο ειμε οταν εχτες στο παρτυ σου ειμουν το μονο ατομο που τολμησε να φερη την σκλαβα του φοροντας της το περιλεμιο και τραβοντας την απο την αλησιδα πραγμα αδιανοητο για τα ελληνικα δεδομενα αλλα πολη νορμαλ για το εξωτερικο φιλια και στοις δυο υπεροχες θυλικες υπαρξεις που απαντησαται αυτο που επρεπαι να απαντησουν ατομα που λεναι οτι ανηκουν σε αυτο τον χωρο. Περιμενα να τελιοσουν ολλοι τοις αποψεις τους για να απαντησω αλλα με καναται εσεις μεταξενιες μου να απαντησω πιο γρηγορα , να εισται καλα οπου και να βρησκοσασται.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το ερωτημα του Masterperris με αιφνιδιασε και το εκρινα ως ανωριμο και οχι την απαντηση σου tender lilly που ημουν σιγουρη οτι ηταν και η σωστη ως προς την ωριμοτητα και τα κριτηρια.