Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

πριν το πρώτο session .....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Kwnstantinos57nkp, στις 13 Δεκεμβρίου 2020.

  1. Kwnstantinos57nkp

    Kwnstantinos57nkp New Member

    Δεν θα κατευθύνω κάπου το νήμα με κάποια ερώτηση μου αλλά θα το αφήσω στην κρίση του κάθε αναγνωστη.
    Θα ήθελα να αναφέρετε σκέψεις/ανησυχίες/συναισθήματα/φοβίες η (οτιδήποτε άλλο ) πριν το πρώτο σας session η την πρώτη σας "bdsm" εμπειρία.
     
  2. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Εγώ από τη πλευρά του Κυρίαρχου ΔΕΝ έχω κανένα πρόβλημα ή ανησυχία πριν το 1ο session. Υποθέτω ότι το ίδιο ισχύει και για τους άλλους Κυρίαρχους (το πρόβλημα προφανώς μπορεί να είναι με τους ή τις υ)
     
  3. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Πριν το πρωτο session ever? Που καναμε για πρωτη φορα?
    Η πριν το πρωτο καθε φορα με καινουργιο παρτενερ?
     
  4. Kwnstantinos57nkp

    Kwnstantinos57nkp New Member

    Μάλλον η ερώτηση μου δεν ήταν και πολύ κατανοητή ......ναι @NewKatrin εννοώ το πρώτο ever
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Χμ,ναι είπα από μέσα μου την πρώτη φορά, μπα δεν είναι για σένα αυτά,λολ! ^^
     
  6. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Λοιποοον,

    Αδημονούσα, είχα φοβερή ανυπομονησία, ήμουν ενθουσιασμένη, καυλωμενη, στην τσιτα κανονικά από την προσμονή. Excited!  

    Δεν είχα ανησυχία, δεν είχα φόβο, μόνο αγωνία πως θα είναι όλο αυτό που είχα δει, και είχα διαβάσει, και μου είχε περιγράψει, και είχα συζητήσει.

    Γιατί ρωτάς;
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Έτσι, για να γίνεται κουβέντα κιετς στο ασμπέτε...
     
  8. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Μας αρέσουν τα ασμπετε  να γνωρίζουμε κόσμο! Με μασκουλες...full face  
     
  9. Kwnstantinos57nkp

    Kwnstantinos57nkp New Member

    Γιατί βρίσκομαι σε αυτή την φάση και από την μια νιώθω να με εξιταρει αυτό στην σκέψη μου αλλά από την άλλη μερικές φορές σκέφτομαι αυτό που έγραψε η @It μήπως δεν είναι αυτό για μένα ;
    Άμα δεν είμαι σίγουρος για αυτό τότε γιατι να θέλω να το κάνω; Αλλά ίσως παίζει σημαντικό ρόλο το "άγνωστο" γι'αυτό και η αντιφατική ψυχοσύνθεση στο μυαλό μου .
     
    Last edited: 15 Δεκεμβρίου 2020
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

     

    Το σκέφτηκα δυο μέρες να στο γράψω η όχι. Και είναι απόλυτα προσωπική άποψη, όποτε δεν εκφράζω κανεναν άλλο   δεν είχα καμία αμφιβολία αν ήταν αυτό για εμένα   ήμουν σιγουρη, ήθελα πολύ, κούμπωνε σε αυτά που σκεφτόμουν, φαντασιωνομουν, ήθελα.

    Στην πορεία δυσκολεύτηκα, εξερευνώντας όρια κλπ, αλλά στην αρχή δεν είχα αμφιβολίες.

    Άρα, δες μέσα σου να ψάξεις απαντήσεις.  
     
  11. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Εγω, την πρωτη μου φορα, ξεκινησα με το μυαλο γεματο φαντασιωσεις, σχεδια, πλανα, εικονες, πραματα, θαματα. Μετα το τελος ειπα μεσα μου "αυτο ηταν ολο? Ξενερα!!"
    Κατοπιν συνειδητοποιησα οτι ειχα να κανω με ανθρωπο και οχι με φαντασιωση. Μετα απο αυτο, ολα μπηκαν στη θεση που τους αρμοζε. Αρκει να εχεις ρεαλιστικες προσδοκιες. Και να συζητησεις αρκετα πριν
    Για το αν εισαι σιγουρος η οχι, συζητα το μονο με σενα
     
    Last edited: 17 Δεκεμβρίου 2020
  12. misthe

    misthe Regular Member

    Αγχωμένος ,αμήχανος ,καυλωμενος εγκεφαλικά , φοβισμένος , αποφασισμένος . Ακολούθησα τη ροη με ασφάλεια και ανταπόκριση εάν ήθελα κάπου να παρέμβω και πάντα μου έδειχνε ποσο ασφαλής είμαι με λεπτομέρειες . Το απόλαυσα και το θυμάμαι και καυλωνω ακόμα αλλά ένιωθα πως δεν ήμουν με το σωστό άτομο , όμως την εκτίμησα πολύ σαν ανθρωπο , ήταν πολύ σωστή απέναντι μου     !