Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

πως να κανω την φιλη μου Αφεντρα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος chocollata78, στις 29 Οκτωβρίου 2006.

  1. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Ισως να ειναι κιολας και να μην το ξερω. Παντως με προβληματιζει. Ειμαστε μαζι ενα χρονο. Πως να της παρουσιασω την "υπο" προσωπικοτητα μου; πως να της πω για σαδομαζοχισμο, χωρις να σοκαριστει, να κατσει να ακουσει και εαν ξεπερασει το πρωτο σοκ, να δοκιμασει εαν της αρεσει;
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    Στη σχεση σας ποιος αποφασίζει?ξεκινα απο τα απλα πραγματα...
     
  3. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Αν διαβάζει ίσως να της χάριζες ένα βιβλίο σχετικό.... να την αφήσεις να φτιάξει πρώτα στο μυαλό της τις εικόνες....μετά τα υπόλοιπα έρχονται.... ίσως να της αρέσει ποτέ δεν ξέρεις....

    Καλή τύχη
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: πως να κανω την φιλη μου Αφεντρα;

    Πρόσεχε πως θα εκφράσεις το ότι είσαι υποτακτικός,μην προσπαθήσει να σε εκμεταλλευτεί..

    Από κει και πέρα εσύ ξέρεις τη συμπεριφορά της καλύτερα.Έχει προδιάθεση;Υποδηλώνουν κάποιες λεπτομέρειες τίποτα;Αν όχι,θα σου συνιστούσα να μην της ζητήσεις κάποια αλλαγή στη συμπεριφορά της.

    Μπορείς να πάρεισ κάποιο ρίσκο για αρχή και να εκφράσεις πως επιθυμείς κάποια πράγματα πχ σφαλιαρίτσες,να ασχολείσαι με τα πόδια της,να σε διατάζει την ώρα του sex κτλ.. Βλέποντας έπειτα αντιφράσεις ,προχωράς...

    Αν και δε βλέπω να ....anyway καλή τύχη  
     
  5. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    η σχεση μας ειναι "σταθερη", ειμαστε μαζι εδω και ενα χρονο μαζι, αν και δεν ζουμε στο ιδιο σπιτι.

    Η φιλη μου αποφασιζει και ειναι ...απαιτητικη αρκετα, αλλα στο κρεβατι γινεται γατουλα, οποτε δεν ξερω, ειναι μπερδεμενη η εικονα. Τωρα για βιβλια δεν ξερω κανενα, σκεφτηκα να βρω ορισμενα dvd, και να τα βαλω "τυχαια" στην ταινιοθηκη.

    σκεφτηκα παλι, να της δωσω εγω χαστουκακια, να μου πει "τι ειν τουτα", και να της πω "αν θες καν το και συ..". Ουφ μπερδεματα...
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: πως να κανω την φιλη μου Αφεντρα;

    Γατούλα είπες..χμ...για δοκίμασε με την κασσέτα πρώτα..Πες μας τι θα γίνει μετά όμως  
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Φίλε choccolata78 ένας αν δεν το έχει μέσα του δεν μπορεί να γίνει με το ζόρι Κυρίαρχος, πάρε παράδειγμα τον εαυτό σου: μπορείς να γίνει Αφέντης μέσα σε μια μέρα ή κάποτε (αν και δε νομίζω να είναι θέμα χρόνου). Μην προσπαθείς άδικα. Ασε την να είναι γατούλα, καλή ήταν και η Βουγιουκλάκη 
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ερωτηση 1η ....
    Τι σε νοιαζει περισσοτερο , 1) να μην την χασεις ή 2) για την υποτακτικη σου φυση , η σχεση με μια αφεντρα ειναι πολυ σημαντικοτερη , οποτε ρισκαρεις ..
    Αν απαντησεις 1 .... ουδεν προβλημα λοιπον ... χαιρεται ...
    Αν απαντησεις 2 ... ερωτηση 2η ...
    1) κρατας την αξιοπρεπεια σου , χωριζεις και ψαχνεις για κατι που θα σου ταιριαζει περισσοτερο , 2) θες και το σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη .... ενω ο ιδιος ο σκυλος δεν ηταν και η πρωτη σου επιλογη ... στο σημειο αυτο σου δινεται μια θαυμασια ευκαιρια για αυτοτιμωρια μιας και εφτασες ως εδω , καθαρα απο εγωισμο ...
    Απαντηση 1 ..... ουδεν προβλημα λοιπον ... χαιρεται ...
    Απαντηση 2 .... προφανως δεν νοιαζεσαι ουτε για την αξιοπρεπεια σου , ουτε και για εκεινη ... τι το θες το σχεδιο λοιπον ? .... αλωστε δεν εχεις κατι για να το χασεις ..... παρτην απο το χερακι πηγαινε την σε ενα σεξ σοπ και δειξε της αυτα που αντιπροσωπευουν τον ρολο σου .....
     
  9. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    ευχαριστω για τον αλγοριθμο σου ισνογκουντ!
     
  10. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Σκέψου πρώτα:
    1. Είσαι πραγματικά εσύ "υπο"
    2. Το να είναι κάποια απαιτητική στην ζωή δεν σημαίνει και ότι έλκεται απο το bdsm. Το αντίστροφο αν είναι γατούλα.
    Ξεκίνα πρώτα από μια αντιμετώπισιη τύπου kinky games smooth στην αρχή. Με αυτό τον τρόπο ανακαύπτετε και οι δύο τα όρια και τις αν(τ)οχές σας
    Ναι, η αρχή με κ΄ποιες ταινίες είναι καλή και κλασσική. Πολλά έχουν ξεκινήσει έτσι σε διάφορα επίπεδα.
    Και να ξέρεις, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω εξαρχής, ότι είναι αρκούντως δύσκολο.
    Ξέρω κάποιες ψυχές εδώ μέσα που σε παρόμοιες καταστάσεις σπάσανε τα μούτρ τους.
     
  11. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: πως να κανω την φιλη μου Αφεντρα;

    Μην τον ακους και απογοητεύεσαι, Εχω καταφέρει να κανω 3 Domines και μαλιστα η
    μία ηταν μονο 17 ετων. ..Δεν σε νοιαζει αν τους αρεσει η οχι ο ρολος που κανουν
    για να σε ευχαριστήσουν, αρκεί να το κανουν !! Πρεπει ντε και καλα να ειναι
    στα αληθεια Domines ως τροπο ζωης ?? Ισα ισα που αυτο θα σου εκανε την ζωή
    πολύ δυσκολη.

    Το καλυτερο πραγμα ειναι το Role-play. Εχει ολα τα θετικα μιας Dominas και μιας
    Vanilla ή SUB κατα προτίμηση γυναίκας ταυτόχρονα.

    Απλα να ξερεις οτι αν δεν τους αρεσει 100% αυτο που κανουν κάποια στιγμη η σχεση θα φθαρεί
    και θα πρεπει να την αντικαταστήσεις. Δηλαδη θα ζητήσει να χωρίσετε.
    Μην ανησυχεις αυτος ο χρόνος μπορεί να έρθει μεχρι και 3 χρονια αργοτερα !! (εχει κρατησει και τοσο πολυ σχεση μου !)
    οποτε ..σε αυτα τα 3 χρονια θα εχεις φαει παρα πολυ καλα !
    Μετα θα ξεκουραστεις λιγο ψυχολογικά και θα αρχίσεις το κυνήγι απο την αρχη.
    Τωρα αν ποτε βαρεθεις αυτο τον κύκλο δεν ξερω τι να σε συμβουλέψω να κανεις για κατι πιο μόνιμο...
    αλλα σκεψου παλι... Καλυτερα δεν ειναι να αλλαζεις γευσεις στη ζωη σου ? θα ηθελες να τρως το ιδιο πιατο
    για παντα? Ο ανθρωπος δεν ειναι σχεδιασμενος για μονγαμικές σχεσεις.. Ειναι ενα θηλαστικό οπως ολα τα
    αλλα... Οι μονγαμικές σχεσεις ειναι δικιά του εφεύρεση, οχι της φυσης. Τεσπα αυτο ειναι αλλο θεμα θελει thread
    απο μονο του.

    Παντως προσωπικη υποκειμενικη μου γνωμη ειναι οτι η τελεια σχεση πετυχαίνεται μοναχα κατόπιν πληρωμης
    και γι αυτο ειναι προνόμοιο των λεφταδων. Παιρνεις οτι θες, οταν το θες και μετα το υπολοιπο το επιστρεφεις
    χωρις υποχρεωσεις, δευσμευσεις κτλ κτλ....

    Αλλα ποσοι εχουμε λεφτα για να ζουμε τετοιο ονειρο σε καθημερινη βαση ?
     
    Last edited: 30 Οκτωβρίου 2006
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor