Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

πόσο κρίμα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος blindfold, στις 17 Ιουνίου 2008.

  1. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Είμαι άνθρωπος με τις αδυναμίες μου, τα προτερήματά μου, με τις όμορφες στιγμές μου, με τις άσχημες, με τις εποικοδομητικές περιόδους μου και με τις μαύρες μου. Με τις ανασφάλειες μου και με το ψώνιο μου βεβαίως, με το χαμόγελο μου και με τον θυμό μου, με τις περιόδους ακινησίας και τις αντίστοιχες της υπερκινητικότητας και ευλυγισίας.

    Μα είναι τόσο θαυμαστό το γυναικείο στήθος blindfold, ένας αδένας τόσο θελκτικός, μα το γάλα για να βγει θέλει δουλειά πολλή (από το "της δικαιοσύνης ήλιε νοητέ")
     
    Last edited: 21 Ιουνίου 2008
  2. female

    female Contributor





    Με προσωπική εκτίμηση...

     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Αν μου επιτρέπεις blindfold.



    Eπειδή έτσι απλά γίνονται όλα... Πού πάμε χωρίς ερέθισμα και στόχο? Χωρίς κάτι να μας κλέβει το μυαλό και την σκέψη? Άνθρωποι είμαστε όλοι, κυριαρχικοί, υποτακτικοί, pervs, vanilla, σοκολάτα και πάει λέγοντας. Αισιοδοξία μπορεί κάποιος να αντλήσει από το γεγονός μόνο και μόνο ότι ζει και αναπνέει! Αυτό και αν είναι ένα θαύμα!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    θεωρώ σαν απάντησεις στο ερώτημα μου αυτές που γίνανε αυθόρμητα. περνάμε σε δευτερολογίες πλέον  

    ναι τα θεωρώ μυθοπλασίες ..!

    να όμως που κάθε ανθρώπινο μάτι είναι διαφορετικό και το χειρότερο έχει και συναισθημάτα ...
    στις εγκυκλοπέδιες δεν χρησημοποιούν επιθετικούς προσδιορισμούς συνήθως ... απαισιόδοξοι και γκρινιάριδες είναι ;

    κάποιος πρέπει να πάρει αποφάσεις όμως και με βάση την αρχή της υπευθηνότητας ,οι αποφάσεις μας πάντα επηρεάζουν και τους γύρω μας θέλωντας και μη.

    άρα δεν είναι σωστό μετά από πολλούς τοίχους να προσέχεις ;;; το δεις εξαμαρτήν ουκ ανδρός σοφού λέγανε... και δεν μιλάμε για απολάυσεις .


    ελπίζω να είναι με Φ.Π.Α. η τιμή  
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: πόσο κρίμα...

    Εγώ δεν έχω ηττηθεί ποτέ, αν εξαιρέσουμε όσες φορές συνετρίβην.
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: πόσο κρίμα...

    δεν νομίζω να είσαι ολοκληρωτικός ...
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Τότε τι κρίμα blindfold. Δε χωράς πουθενά...


    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ωραίος Lost_boy. Και μιας και λέμε για όνειρα, όνειρα όνειρα... Νἀ τα όνειρα πάρτα!

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    Lost boy κοίτα λίγο την υπογραφή μου ...  
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Εταίρος Περιορισμένης Ευθήνης Ε.Π.Ε.

    ωραίο....    



    blindfold έχει δει το νέο μαχητικό για την Πολεμική μας Αεροπορία;
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Συνειδητά δεν γίνεται. Αν γνωρίζεις. γνωρίζεις. Άρα, κρύβουμε από τον εαυτό μας μόνο ασυνείδητες αλήθειες. Μερικά πράγματα, παρόλα αυτά, οφείλουν να μείνουν κρυμμένα, κατά την άποψή μου. Διότι προστατεύουν ένα ευάλωτο εγώ το οποίο θα καταρρακωνόταν αν δεν αμυνόταν. Με άλλα λόγια, διατείνομαι ότι η αλήθεια είναι για όσους μπορούν να την αντέξουν. Και άρα δεν είναι κρίμα.

    Η πίστη δεν μπορεί παρά να αποτελεί αποτέλεσμα ενός leap of faith. Όποιος θέλει, το πράττει. Δεν μας πέφτει λόγος. Και τα μωρά παίρνουν πιπίλα όταν τους λείπει το βυζί. Τα δόγματα και οι ιδεολογίες καλύπτουν τις αδυναμίες και τις ελλείψεις πολλών ανθρώπων. Πώς θα επιβιώσουν αλλιώς; Και άρα δεν είναι κρίμα.

    Η άποψή μου, που εξέθεσα και ανωτέρω, είναι ότι δεν γνωρίζουν. Ignorance is a bliss. Και άρα δεν είναι κρίμα.

    Ω ναι, ο καθένας έχει την δική του αλήθεια. Η δική μου αποτελείται από ηλιοβασιλέματα και βουκαμβίλιες. Η δική σου από αδένες. Αυτός ο κόσμος τους χωράει όλους, ακόμα και μένα, ακόμα και σένα. Και άρα δεν είναι κρίμα.

    Ναι, είμαι Κυρίαρχη. Είμαι κυρίαρχη της μοίρας μου. Ενίοτε γίνομαι και όργανο ηδονής. Ενίοτε αντλώ ηδονή από τους άλλους ή από πολύ απλές χαρές της ζωής, όπως το πότισμα των λουλουδιών μου.

    Δεν είμαι μία περιφερόμενη γκρίνια και δεν είμαι υποτακτική αλλά σκλάβα. Γι αυτό είμαι κυρίαρχος της μοίρας μου.

    Μπορώ να δω την πραγματικότητα μέσα στο πλαίσιο των δυνατοτήτων μου, βάσει των γνώσεών μου και των εμπειριών μου και βάσει του συναισθήματος που συχνά με καθοδηγεί, παράλληλα με τη σκέψη μου. Νομίζω όλοι έτσι το κάνουν. Είθε να το κάνουν όλοι όσο μπορούν καλύτερα. Γιατί η ζωή είναι πολύ σύντομη και ταυτόχρονα άπειρη στις στιγμές της, γεμάτη ανείπωτη λύπη και ευτυχία, η ομορφιά και η φρίκη συχνά βαδίζουν χέρι χέρι κι εμείς, είμαστε θνητά όντα που γνωρίζουν την θνητότητά τους. Το μεγαλύτερο αστείο του σύμπαντος εις βάρος μας. Και το μεγαλύτερο ατού μας.

    Έχεις μόνο μία ευκαιρία. Αυτή είναι. Εγώ την άρπαξα και την ξεζουμίζω. Είναι η μόνη λογική και συναισθηματικά βιώσιμη προσέγγιση.
     
  12. MastersHammer

    MastersHammer Regular Member

    Passive - Aggressive Bullshit
    Κοιτα το mate

    [nomedia]http://[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014